راهنمای خرید مبلمان جهیزیه + معرفی چند مدل مبل جدید

,

موقع خرید جهیزیه، لوازم زیادی هست که که باید مد نظر داشته باشیم. اما برای اتاق پذیرایی وجود مبل لوکس از همه چی مهم تره. مبل مناسب جهیزیه می‌تونه دکوراسیون خونه رو کامل کنه و تِم خاص و شیکی برامون به ارمغان بیاره.

در نتیجه هنگام خرید باید نهایت دقت رو به خرج بدیم تا انتخاب درست و مناسبی داشته باشیم. همچنین باید ظاهر و رنگ مبل که با سایر لوازم دکوری خونه هماهنگ باشه. پس بهتره که انتخاب مبل رو بذاریم جزو آخرین مراحل خرید جهیزیه.

چون که نباید موقع خرید مبل عجله کنیم و باید وقت بذاریم تا با صبر و حوصله مبل مورد علاقه‌مون رو بخریم. در ادامه با همراهی هم دیگه قراره در مقاله‌ی راهنمای خرید مبلمان جهیزیه، اطلاعات کاملی راجع به چگونگی خرید مبل، مدل‌های مبل برای جهیزیه و نکات جزئی به دست بیاریم.

سبک دکوراسیونی که دوست داریم را انتخاب کنیم

خب از اونجا که در ابتدای مقاله هم متوجه شدیم، مشخص کردن نوع دکوراسیون خونه از مهم‌ترین نکاتی هست که باید قبل از خرید مبل جهیزیه بهش توجه کنیم. چون که موقع خرید جهیزیه ممکن نتونیم لوازمی رو که انتخاب کردیم بررسی کنیم. مثلا احتمال داره مبلی رو بخریم که با دکوراسیون خونه سِت نشه.

مبل چرم قهوه‌ای

پس زمانی انتخاب مبل راحت می‌شه که سبک دکوراسیون خودمون رو انتخاب کنیم. چرا که اون موقع می‌دونیم باید دنبال چه سبک مبلی باشیم. سبک دکور‌‌های فانتزی، کلاسیک و مدرن هم هست که می‌تونیم بر اساس سلیقه خودمون انتخاب کنیم.

مبل دسته بیضی

پس زمانی انتخاب مبل برامون راحت می‌شه که یکی از سبک دکوراسیون‌های سنتی، کلاسیک، فانتزی و مدرن رو انتخاب کنیم. چرا که اون موقع می‌دونیم باید دنبال چه سبک مبلی باشیم. در کل نیاز نیست نگران باشیم چون که مطالعه‌ی مقاله‌هایی مثل راهنمای خرید مبلمان جهیزیه می‌تونیم سبک مورد علاقه‌ی خودمون رو انتخاب کنیم.

راحتی مبل یا ظاهر زیبا؟ به کدام بیشتر اهمیت می‌دهید؟

بعد از این که مدل و سبک رو انتخاب کردیم حالا نوبت به این رسیده تا درباره ظاهر مبل یا راحت بودنش تصمیم بگیریم. اول از همه باید مشخص کنیم که هدفمون از خرید مبل جهیزیه چیه؟ آیا تنها برای ظاهری زیبا و جلوه‌ی خاص مبلی رو می‌خواهیم یا این که راحتی‌ش هم برامون مهمه؟

مبل کلاسیک آبی

اگه هدفمون تنها ظاهر مبلِ می‌تونیم به سراغ مبل‌‌های استیل و کلاسیک بریم یا مبل‌های راحتی با ظاهر سبک استیل رو انتخاب کنیم. اما به دنبال راحت بودن مبل برای استفاده روزمره هستیم که مناسب دراز کشیدن باشه، باید مبل راحتی رو انتخاب کنیم. یکی از این مبل‌های راحتی هم مبل ال هست.

مبل طوسی ال با کوسن‌های قرمز

اگه چیدمان مبل ال به خوبی صورت بگیره، دکوراسیون فوق العاده شیک و راحتی رو بهمون هدیه میده.

بودجه‌ای برای خرید مبلمان جهیزیه مشخص کنیم

پس از تصمیم‌گیری‌ها در مورد شکل ظاهری و مدل مبل حالا باید میزان بودجه‌ای می‌خواهیم مبل جهیزیه رو باهاش بخریم مشخص کنیم. برای همین بهتره قبل از خرید مبل بودجه‌ای رو مد نظر داشته باشیم. اون وقت که دیگه استرسی نداریم و تحت تاثیر صحبت‌ فروشنده‌ و هیجان بازار قرار نمی‌گیریم.

مبل سفید پارچه‌ای

به طور کلی برای خرید جهیزیه باید زیاد هزینه کنیم و خرید مبلمان یکی از وسایلی هست که خرج زیادی داره. برای همین باید با دقت بیشتری هزینه‌های خودمون رو مدیریت کنیم چرا که لوازم‌های دیگه‌‌ای هستیم که نیاز داریم برای جهیزیه بخریم.

مبل ال

اگه تصمیم داریم برای مبل جهیزیه هزینه‌ی زیادی پرداخت کنیم، بهتر که به سراغ مبل‌های برند و سلطنتی بریم. اما اگه هزینه‌ی متوسطی رو مد نظر داریم می‌تونیم سراغ مبل راحتی بریم. 

مبل راحتی آبی

البته فراموش نکنیم که مبلی با طراحی زیبا و کیفیت بالا، به مراتب قیمت بالاتری داره. اگه بودجه‌ای محدود و مشخص تعیین کردیم باید به این نکته توجه داشته باشیم.

رنگ مبل مناسب و تاثیر گذار روی دکوراسیون

پس از مطالعه و درک موضاعاتی بالایی که توضیح دادیم، انتخاب رنگ مبل برامون راحت‌تر می‌شه. چرا که کاملا از سبک دکوراسیون و تم کلی خونه آگاه هستیم و حالا می‌تونیم با توجه به تمامی نکات در نظر گرفته، رنگ مبل خودمون رو انتخاب کنیم.

مبل راحتی سبز

اول از همه بهتره که نکات مهم رو در نظر داشته باشیم. اگه خونه‌ی کوچک و کم نوری داریم باید از مبل‌هایی با رنگ روشن استفاده کنیم تا فضای خونه رو بزرگ‌تر و روشن نشون بده. اگه خونه‌ای بزرگ داریم می‌تونیم از هر رنگ مبلی استفاده کنیم، اما باز هم رنگ‌های آرامش بخش انتخاب بهتری هست.مبل طوسی

اینم بگم که لازم نیست رنگ مبلمون کاملا مطابق سایر لوازم دکوری و اکسسوری خونه باشه. می‌تونیم رنگ‌های متضاد رو انتخاب کنیم تا فضای شاداب و جذابی برای فضای خونه و دکوراسیون داشته باشیم. کوسن‌های براق و طرح دار کمک زیادی می‌کنه تا مبلمان جهیزیه بیشتر تو چشم بیاد.

مبل زرد

دقت به هارمونی رنگ مبل با وسایل دکوری

خونه‌ی تازه عروس و داماد‌ها به دلیل نو بودن وسایل، جذابیت و زیبایی خاص خودشو داره. حالا اگه در چیدمان مبلمان، به هارمونی رنگ مبل جهیزیه با سایر وسایل دکوری و اکسسوری رو در نظر بگیریم، حتما نمایی فوق العاده‌ای خواهیم داشت.

مبل چرم

برای مثال اگه رنگ مبلی رو انتخاب کنیم که به رنگ کفپوش، فرش و سرویس ناهارخوری نزدیک باشه، حس آرامش و نظم بیشتری رو تجربه خواهیم کردیم. اگه هم علاقه نداریم که رنگ لوازم باهم ست باشه می‌تونیم از رنگ‌هایی که هم طیف هستن استفاده کنیم.

مبل با میز ناهارخوری

ترکیب رنگ‌های فیلی، کرمی، نباتی، شتری و نسکافه‌ای فضای بی‌نظری در فضای خونه خلق می‌کنه. حتی بعضی موقع‌ها با استفاده از رنگ‌های متضاد می‌تونیم سبک جدید و چشم‌گیری برای دکوراسیون داشته باشیم.

مبل قهوه‌ای

در نظر گرفتن اندازه فضای نشیمن قبل از خرید مبل

آخرین و مهم‌ترین نکته در مورد راهنمای خرید مبلمان جهیزیه که می‌خواهیم بهش اشاره کنیم، در نظر گرفتن متراژ و فضای اتاق نشیمن خونه هست. وقتی فضای خونه رو در نظر داشته باشیم، انتخاب مبل متناسب برامون راحت‌تر می‌شه.

مبل راحتی قهوه‌ای

اگه فضای زیادی داشته باشیم، هر نوع مبلی مثل استیل و راحتی برامون مناسب که این یه مورد بستگی به سلیقه خودمون داریم. معمولا مبل‌های استیل و کلاسیک برای فضاهای کوچک مناسب نیستن و مبل راحتی مثل مبل ال بهترین انتخاب برای خانه‌های کوچیکه.

مبل ال سفید

چه مدل مبلی را خریداری کنیم؟

چه مدل مبلی رو بخریم از اولین و مهم‌ترین سوال‌ها موقع تهیه جهیزیه هست. برای همین باید از قبل سبک دکوراسیون خودمون رو انتخاب کنیم تا بتونیم مبلی رو با همون تم خریداری کنیم و دکوراسیون هماهنگ داشته باشیم. در ادامه تو مقاله‌ی راهنمای خرید مبلمان جهیزیه قرار با سه مدل مبل آشنا بشیم.

مبل ال سفید

دکوراسیون لوکس و رسمی با مبل استیل

اولین مدلی که می‌خواهیم در موردش صحبت کنیم، مدل مبل استیل هست. این نوع مبل تِم رسمی داره و خیلی لوکس و زیباست. مبل استیل از چوب بیشتری نسبت به سایر مبل‌ها تولید شده و همین باعث می‌شه تا مبل استحکام و مقاومت بالایی داشته باشه. البته از قیمت بالای این مدل مبل نمی‌شه چشم پوشی کرد.

مبل کلاسیک قرمز

اما بد نیست بدونیم که با خرید یک سِت استیل حداقل تا 3 الی 5 سال نیازی به خرید مبل جدید نداریم. این مدل مبل هم در کنار تمام ویژگی‌های مثبتش خیلی جاگیر هست و راحتی قابل قبولی نداره.به طور کلی اگه فضای کوچکی داریم و راحتی مبل برامون اهمیت داره تا ظاهرش، بهتره به سراغ مدل مبل استیل نریم.

خانه‌ای دلباز با مبل راحتی 

مبل راحتی هیچ‌وقت طرفداراشو از دست نمیده و همیشه موندگار و محبوبه. این سبک مناسب هر متراژیِ و با راحتی با تمام لوازم خونه سِت می‌شه. اگه خونه کوچک نقلی داریم بد نیست که راجع به خرید مبل راحتی جدید فکر کنیم. چرا که علاوه بر راحتی، کمجا هست و فضای خونه دلباز نشون میده.

مبل چرم با پایه‌های چوبی

اگه متراژ خونه به اندازه کافی بزرگه، بهتر از مبل راحتی در سالن نشیمن و یا تی وی روم استفاده کنیم. وجود مبل راحتی در خونه‌ای ضروریه، پس بهتره در لیست خرید‌های جهیزیه مبل راحتی رو قرار بدید.

زیبایی و راحتی را با مبل کلاسیک تجربه کنیم

اگه با سبک مبلی ما بین استیل و راحتی حال می‌کنیم، می‌تونیم مدل کلاسیک رو خریداری کنیم. این مبل زیبایی و راحتی نسبی رو باهم داره و دکوراسیونی فوق العاده‌ای به ما هدیه میده. اگه فضای خونه متوسط هست بهتر سراغ مدلی از مبل کلاسیک بریم که چوب‌های ظریف‌تری برای طراحیش به کار رفته.

مبل سفید کلاسیک

توجه داشته باشیم که دسته و تکیه گاه نباید خیلی بلند باشه و پارچه مبل هم بهتره رنگ روشن خنثی مثل کرم و طوسی باشه تا فضای خونه دلگیر نشه. اگه بتونیم این مبل رو به خوبی با سایر لوازم سِت کنیم، دکوراسیونی جذاب و چشم گیری خواهیم داشت.

مبل نارنجی کلاسیک

اما اگه با همه‌ی اینا هنوز نتونستیم مبلی رو برای جهیزیه انتخاب کنیم یا مدل مبل‌های کمی رو می‌شناسیم، می‌تونیم با مطالعه‌ی مقاله‌ی انواع مبل ، مدلی که دوست داریم رو خریداری کنیم. در این مقاله درباره ویژگی تعداد زیادی از مدل مبل‌ها صحبت کرده‌ایم.

اگر قصد آشنایی با مدل‌های مبل رو دارید، پیشنهاد میدیم مقاله انواع مبل را مطالعه کنید

 

نکات جزئی در مورد خرید مبلمان جهیزیه که شاید کمتر بهش توجه بکنیم

در اخر لازم می‌دونیم تا تو مقاله‌ی راهنمای خرید مبلمان جهیزیه ،به یه سِری از نکات جزئی اشاره کنیم. برای همین اگه فکر می‌کنید که نیاز دارید این نکات رو بدونید تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا از اشتباهات رایج در خرید مبل اطلاعات کافی به دست بیاریم.

مبل لاکچری

قبل از خرید خونه، نباید مبلی انتخاب کنیم

هیچ وقت قبل از خرید خونه‌، نباید مبلی رو بخریم. چرا که باید با توجه به فضای دکوراسیون آپارتمان مبل مد نظر رو انتخاب کنیم. یک نکته‌ی دیگه‌ای که باید بهش توجه داشته باشیم متراژ راهرو و پاگرد راه پله‌ها هست.

مبل جمع و جور

چرا که بعضی از خونه‌ها پاگرد‌هایی کوچکی دارن و اگر مبلی بخریم که بزرگ باشه و نتونیم از طریق راه پله مبل رو به داخل خونه ببریم، مجبور می‌شویم با پرداخت هزینه زیاد از بالابر استفاده کنیم و مبل رو از پنجره وارد منزل کنیم.

برای خرید مبلمان جهیزیه لازم نیست به فروشگاه‌های لوکس و معروف بریم

لازم نیست برای خرید یک دست مبل بریم بالا شهر و به گالری‌‌های مشهور سر بزنیم. کافیه گزینه‌ی خرید مستقیم مبل از تولیدی رو انتخاب کنیم. برای همین می‌تونیم طرحی که می‌خواهیم رو با رنگ پارچه و اندازه‌‌ای که مد نظر داریم به تولید کننده سفارش بدیم تا همان مبلی که می‌خواهیم رو تحویل بگیریم.

نمایشگاه مبل

بازار مبل یافت آباد یکی از مراکز بزرگ خرید مبلمان در ایران هست و به عنوان قلب تپنده‌ی بازار مبل ایران ازش یاد می‌شه. این بازار مناسب تهیه وسایل جهیزیه هست. چرا که انواع لوازم دکوری مثل مبلمان، میز ناهارخوری، میز تلویزیون و هرچی که مربوط به لوازم خانه هست رو می‌تونیم در این بازار بخریم.

چه پارچه‌ای برای مبل جهیزیه مناسبه؟ 

در انتخاب مبل باید به نوع پارچه دقت کنیم. برای همین بهتره پارچه‌ای رو انتخاب کنیم که خیلی زود لکه دار نشه و به راحتی لکه‌ها پاک بشه. از انواع پارچه مبلی‌هایی که می‌تونیم بهش اشاره کنی پارچه‌ی نخی، پشمی، کتان، چرم، نانو، ویسکوز، کریستال و مازارتی هست.

مبل چرم قرمز

همچنین تراکم پارچه از موارد بسیار مهمی که باید موقع خرید بهش توجه کنیم. اگه پارچه‌ای تراکم خوبی نداشته باشه، موقع نشست و برخاست، پارچه خیلی کش میاد و از زیبایی پارچه روز به روز کمتر میشه.

مبل راحتی آبی قرن وسطی

تو انتخاب مدل، رنگ و طرح پارچه رو مد نظر داشته باشیم تا سایر لوازم دکوری خونه مثل پرده و فرش با رنگ پارچه مبل سِت بشه.

چوب نقش زیادی در دکوراسیون و استحکام مبل داره

چوب در طراحی مبل نقش اساسی داره و کیفیت مبل کاملا به همین بستگی داره. گردو، راش، توسکا، روس از چوب‌های محبوب و پر استفاده در تولید مبل هست. رنگ چوب مبلمان هم باید با فضای دکوراسیون خونه هماهنگ باشه.

مبل کلاسیک سفید با پایه چوبی طلایی

خلاصه‌ای از آنچه که باهم درباره راهنمای خرید مبلمان جهیزیه گفتیم

در مقاله‌ی راهنمای خرید مبلمان جهیزیه سعی کردیم تا به طور کامل توضیح بدیم که چوری می‌تونیم مبلمانی مناسب برای خونه خریداری کنیم. با در نظر گرفتن همه‌ی نکات گفته شده حالا می‌تونیم مبلی که دوست داریم رو خریداری کنیم.

اما قبلش باید سبک دکوراسیونی که دوست داریم رو انتخاب کنیم و با در نظر گرفتن ظاهر و راحتی مبل، مدل مبلی رو خریداری کنیم.

به نظر شما دیگه چه چیزی راجع راجع به خرید مبلمان جهیزیه مونده که بهش اشاره نکردیم؟ خوشحال می‌شیم تا کامنت گذاری بهمون بگید تا در آپدیت‌های اضافه کنیم.
0
خوشحال میشم نظرتون رو با ما به اشتراک بذارید :)x

راستی اگه قصد دارید مبلمان جهیزیه خریداری کنید، تیم رویال مبل شرایط فروش اقساطی رو برای همه‌ی محصولات هم در نظر گرفته که می‌تونید با کلیک بر روی لینک از شرایط و قوانین خرید اقساطی اطلاعات کامل‌تری به دست بیارید.

امیداوریم از خوندن این مقاله لذت برده باشید و مثل همیشه، مرسی که هستید.

 

در ادامه با تعدادی از انواع مبلمان راحتی فروشگاه رویال مبل آشنا بشیم. برای دیدن تصاویر بیشتر هر محصول و دسترسی به اطلاعات فنی کالا بر روی تصویر هر محصول کلیک کنید.

این مقاله در شهریور ماه ۱۴۰۱ بروزرسانی شده و منتظر آپدیت بعدی در طی ماه های آینده باشید. 

 

0 0 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات