تزیین مبل راحتی به خلاقانه ترین روش‌های ممکن

بعضی از افراد فکر می‌کنند که خرید مبل و نحوه چیدمان تنها فاکتور‌های مهم در دیزاین منزل هستند. اما در این بین عملی به نام تزئین مبل رو فراموش می‌کنند. این کار یکی از مهم‌ترین مهارت‌‌های چیدمان و دیزاین دکوراسیون است. تزیین مبل راحتی به روش‌های مختلفی انجام میشه. دیدن انواع روش‌ها میتونه به ما در حفظ هارمونی منزل و داشتن یک دکوراسیون شیک کمک کنه.

در دیزاین منزل، از فرش و پرده گرفته تا طرح و رنگ و کاغذ دیواری، همگی در جذابیت و چیدمان مبل تاثیر گذارند. در این مقاله قصد داریم تا جدیدترین و خلاقانه ترین روش‌های این عمل رو به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.💕

تزیین مبل راحتی با انتخاب طرح و رنگ

اولین و مهم‌ترین نکته در تزیین مبل راحتی جدید، انتخاب رنگ و طرح مناسب است. رنگ و طرح مبلمان باید با سایر عناصر دکوراسیون داخلی، مانند رنگ دیوارها، پرده‌ها، فرش و سایر وسایل، هماهنگی داشته باشه. اگر فضای منزل شما کوچک است، بهتر است از مبلمانی با رنگ‌های روشن و طرح‌های ساده استفاده کنید. این کار باعث میشه که فضای اتاق بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسه.

دیزاین مبل طوسی با کوسن آبی

اگه که فضای منزل شما بزرگ است، ‌می‌تونید از مبلمان با رنگ‌های تیره‌تر و طرح‌های شلوغ‌تر استفاده کنید. این کار باعث می‌شه که فضای اتاق گرم‌تر و صمیمی‌تر به نظر برسه. حفظ هارمونی و هماهنگی بین رنگ‌ها نیز مهم است. تضاد و یکنواختی بیش از حد، دکوراسیون ما رو بد جلوه میکنه. در ادامه تصویر یک مبل راحتی ترک با رنگ بندی جذاب رو می‌بینیم.

ست کوسن و پرده مبل راحتی

طرح پارچه مبلی و رنگ چوب مبلمان نیز در تزیین مهم است. البته به این معنی نیست که پارچه باید حتما طرح دار باشه. خیلی از افراد ساده پسند هستند و ترجیح میدهند تا رنگ پاچه رو با کوسن در متضاد ست کنند. استفاده درست از وسایل مختلف مانند آباژور و میز‌‌های جلو مبلی جدید هم در تزیین مبل، تاثیر گذارند.

تزیین مبل با آباژور

دیزاین مبل راحتی با استفاده از کف پوش

مبلمان راحتی یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون داخلی است که می‌تونه تأثیر زیادی بر زیبایی و جذابیت فضای اتاق داشته باشه. یکی از راه‌های تزئین مبل راحتی، استفاده از کف پوش و پارکت است. کف پوش و پارکت میتونه به مبل راحتی جلوه‌ای زیبا و جذاب ببخشه و فضای اتاق رو دلبازتر و شیک‌تر کنه.

ایده دیزاین مبل راحتی با پارکت

برای تزئین مبل راحتی با استفاده از کف پوش، باید چند نکته رو در نظر بگیریم. اول، باید رنگ و طرح کف پوش و پارکت با رنگ بدنه مبل هماهنگ باشه. این کار باعث میشه که فضای اتاق یکپارچه‌تر و زیباتر به نظر برسد. البته که اجباری روی این موضوع وجود نداره و این نکته کاملا سلیقه‌ای است.

تزیین مبل راحتی با پارکت چوبی

اگر منزل کوچکی داریم، بهتر است از کف پوش و یا پارکت با رنگ‌های روشن و طرح‌های ساده استفاده کنیم. این کار باعث میشه که مبل خودش رو بهتر نشون بده. البته که مبل تنها فاکتور انتخاب رنگ پارکت نیست. به دیگر اجزای دکوراسیون هم باید دقت کنیم.

تزیین مبلمان راحتی سفید در فضای پارکتی

اگر که فضای اتاق پذیرایی بزرگ است، می‌تونیم از کف پوش و پارکت‌های تیره‌تر و طرح‌های شلوغ‌تر استفاده کنیم. چرا که میشه مبلمان و اجزای دکوراسیون رو باز بچینیم تا فضای خالی با طرح پارکت به خوبی دیده بشه.

تزیین مبل ال جدید نسکافه ای رنگ

تزئین مبلمان راحتی با استفاده از کوسن

کوسن‌ها از وسایل دکوری و کاربردی در دکوراسیون منزل هستند و در انواع شکل‌ها و طرح‌های مختلف تولید میشن. کوسن یکی از ساده ترین و تاثیر گذارترین روش‌های تزئین مبل راحتی است. به علاوه، تزیین مبل راحتی با کوسن مبلی یکی از کم هزینه ترین روش‌ها برای دیزاین مبلمان است. با استفاده از کوسن و بالش‌های رنگی و طرح‌دار میتونیم به مبل راحتی خود جلوه‌ای زیبا و جذاب ببخشیم.

تزیین مبل راحتی با کوسن صورتی

انتخاب پارچه کوسن به جنس پارچه مبل بستگی دارد. به طور کلی بهتره پارچه کوسن رو با مبل ست کنیم. اما تضاد پارچه‌ای هم گزینه‌ی مناسبی است. کلید این عمل نگه داشتن تعادل در تمامی قسمت‌های مبلمان است. مانند تصویر زیر که یک مبل طوسی رنگ با کوسن‌های قرمز مخملی ست شده.

دیزاین جدید مبل قرمز با کوسن

انتخاب رنگ کوسن برای مبل راحتی، نیازمند هماهنگی رنگ در بین اجزای خونه است. برای مثال، ترکیب رنگ‌های مکمل یا هم‌خانواده گزینه‌ی مناسبی هستند. استفاده از تضاد رنگی، اما به اندازه، گزینه‌ی مناسبی محسوب میشه. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب رنگ مبلمان و کوسن، مطلب پر فروش ترین رنگ مبل رو نیز مطالعه کنید.

تزیین مبل ال طوسی با کوسن های نارنجی

تعداد کوسن و بالشی که روی مبل می‌گذاریم به سلیقه شخصی ما و اندازه مبل بستگی داره. اگه مبل بزرگ است، می‌تونیم از تعداد بیشتری کوسن استفاده کنیم. اما اگه مبل کوچک است، بهتره از تعداد کمتری کوسن و بالش استفاده کنیم تا نشیمن مبل شلوغ نشه. در آخر استفاده از شال مبل در کنار کوسن هم گزینه‌ی مناسبیه.

مبل سبز ست شده با کوسن

تزیین مبل راحتی با استفاده از پرده

ست پرده و مبلمان یکی از محبوب‌ترین روش‌های تزیین دکوراسیون راحتی است. به طور کلی استفاده درست از رنگ‌ها، هر دکوراسیونی رو تبدیل به مکانی چشم گیر و زیبا میکنه. انتخاب پارچه و رنگ درست پرده نیز میتونه به ما در داشتن دیزاینی بهتر، کمک کنه. ست پرده و مبلمان به چندین روش انجام میشه.

تزیین مبل راحتی آبی با پرده

در یکی از این روش‌ها، پرده خانه شما با مبلمان راحتی ست است. دقت کنید که این موضوع به این معنی نیست که مبلمان و پرده باید یکپارچه و یک رنگ باشند. استفاده درست از رنگ‌های متضاد هم پیشنهاد خوبیه. اگه مبل شما طرح دار است، پیشنهاد می‌کنیم از رنگی که در مبل کمتر دیده میشه استفاده کنید.

مبل صورتی ست شده با پرده

یکی از راه‌های دیگه تزیین مبل، ست کردن پرده با کوسن‌های مبلمان است. بهترین روش استفاده از این ترکیب استفاده از یک رنگ روشن برای پرده و کوسن‌ها و یک رنگ متضاد برای مبلمان است. البته بهتر است که تاثیر رنگ دیوار‌ها رو هم در نظر بگیریم. اگه دیوار ما سفید است بهتره که طوری رنگ و طرح پارچه‌ها رو انتخاب کنیم که مبلمان و پرده تبدیل به یک نقطه شلوغ در اتاقی سفید نشوند.

ست مبل و پرده سبز و سفید

استفاده از رنگ‌های مکمل و هم خانواده رو هم در نظر بگیریم. در کل سعی کنیم رنگ پرده و مبل رو طوری تنظیم کنیم که با دیگر اجزای دکوراسیون هماهنگ باشه. مهارت استفاده درست از تضاد و یکنواختی رنگ‌ها، با دیدن تصاویر مختلف و تجربه به دست میاد. پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن جدیدترین مدل‌های مبل راحتی، مطلب عکس مبل راحتی رو ببینید.

دیزاین و تزیین مبل ال با پرده

خلاصه ای از آنچه درباره تزیین مبل راحتی گفتیم

مبلمان راحتی یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون داخلی است. برای تزئین مبل راحتی، میشه از تنوع رنگ، طرح، کوسن و پرده استفاده کرد. انتخاب رنگ و طرح مناسب، استفاده از کوسن‌های رنگی و طرح‌دار و ست کردن پرده با مبل یا کوسن‌ها، از جمله نکات مهم در تزئین مبلمان راحتی است. 

در این مقاله درباره‌ی انواع روش‌های تزیین مبل صحبت کردیم. تزیین مبل به چند روش مختلف انجام میشه. با توجه به سلیقه شخصی و فضای منزل، میشه یکی از روش‌های گفته شده رو انتخاب کرد.

 

در ادامه با تعدادی از جدیدترین مبلمان راحتی تولید رویال مبل آشنا بشیم. برای دیدن تصاویر بیشتر هر محصول و دسترسی به اطلاعات فنی کالا بر روی تصویر هر محصول کلیک کنید.

این مقاله‌ در بهمن ماه ۱۴۰۲ بروزرسانی شده. منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید.

5 2 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات