مبل طوسی را با چه رنگ و فرشی ست کنیم؟

,

طوسی از رنگ‌های خنثی‌ست که در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن و امروزی کاربرد زیادی داره و به نسبت به رنگ‌های دیگه سازگاری بیشتری با فضای دکوراسیون برقرار می‌کنه. همین ویژگی باعث شده تا خیلی‌هامون از این رنگ در دکوراسیون اصلی خونه‌هامون استفاده کنیم.

طیف رنگ طوسی هم در مبلمان خیلی پرطرفدار و محبوب شده و ما هم قراره تو این مقاله با هم دیگه درمورد مبلمانی با ترکیب رنگ طوسی صبحت کنیم. شاید برامون سوال باشه که مبلمان طوسی با چه رنگی ست می‌شن؟ باید گفت که به راحتی می‌شه وسایل دکوری توی خونه رو با مبل طوسی ست کنیم.

چون که ترکیب رنگ مبل طوسی با رنگ‌های دیگه آسون و ترکیبی زیبا و چشم نوازی به وجود میاره. پس رنگ طوسی برای مبلمان انتخاب هوشمندانه و حرفه‌ای‌ست برای تزیین دکوراسیون خونه سبک مدرنیته و امروزی. هارمونی منحصرد به فرد طوسی با سایر رنگ‌ها از ویژگی‌های اصل رنگ طوسی هست.

تو این مقاله قرار فرق بین خاکستری و طوسی رو متوجه بشیم و از طیف‌های مختلف طوسی حرف بزنیم و بگیم که چرا اصلا باید مبل طوسی رنگ رو انتخاب کنیم. در ادامه باهم دیگه در مورد رنگ‌ و لوازم دکوری‌هایی که می‌شه با مبل طوسی سِت کرد صحبت می‌کنیم. مرسی که تا اینجا همراه ما بودید.

رنگ طوسی و خاکستری چه فرقی با هم دیگه دارند؟

شاید خیلی‌هامون فکر کنیم که رنگ خاکستری و طوسی یه رنگ هستن؛ اما این دو رنک متقاوت هستن و باید گفت که یکی از تونالیته‌های رنگ خاکستری‌ست. رنگ خاکستری از بخش‌های طیف میان سیاه و سفید که هیچ تناژ رنگی‌ای نداره و کاملا خنثی‌ست و ماهیت سرد یا گرم نداره.

مبل ال طوسی

رنگ طوسی کمی با رنگ آبی ترکیب شده و هر چقدر که طوسی تیره‌تر باشه، میزان رنگ آبی و مشکی بیشتره. البته هرچقد که میزان رنگ آبی زیاد‌تر باشه، اون موقع رنگ از حالت طوسی خارج می‌شه و به سمت سورمه‌ای و لجنی میره.

مبلمان طوسی

طیف‌های مختلف رنگ طوسی

رنگ طوسی رنگ محدودی نیست و مثل خیلی از رنگ‌های دیگه طیف گسترده‌ای داره. رنگ‌های خاکستری، دودی، طوسی روشن – تیره، طوسی نقره‌ای و طوسی سربی از طیف‌های اصلی این رنگه.

مبل طوسی با پایه‌های فلزی

چرا مبلمان طوسی رنگ با سایر مبل‌های دیگه متفاوته؟

از رنگ‌های کرم و قهوه‌ای که بگذریم باید گفت که رنگ طوسی امروزه خیلی پرطرفداره. حالا شاید برامون سوال بشه که چرا رنگ طوسی؟ مگه مبل طوسی چی داره که انقد مورد توجه قراره گرفته؟ خب اگه دقت کرده باشیم، همون اول مقاله هم درمورد خنثی بودن رنگ صحبت کردیم.

مبل طوسی مدرن

این دقیقا همان ویژگی‌ست که باعث می‌شه ما بتونیم رنگ‌های زیادی رو با طوسی ست کنیم و ترکیب جذابی برای دکوراسیون به وجود بیاریم. غیر از این، مبل طوسی رنگ چرک تابی داره که در صورت کثیف شدن زیاد تو چشم نیست.

مبل طوسی با چه رنگ‌هایی ست می‌شه؟

رنگ طوسی زمینه‌ی خاص و بی‌نظیری برای سایر رنگ‌هاست. ما می‌تونیم تمامی رنگ‌ها با این رنگ ترکیب کنیم. می‌تونیم برای مبل طوسی، سایر رنگها رو در قالب کوسن‌، رنگ دیوار، رنگ فرش و پرده یا حتی لوازم اکسسوری به کار ببریم.

مبل ال طوسی با کوسن‌های زرد

تنها نکته‌ی مهمی که باید بهش توجه داشته باشیم اینه که از رنگ‌های مشخص و محدودی برای هارمونی در دکوراسیون استفاده کنیم. این که در ابتدای مقاله گفتیم می‌تونیم هر رنگی رو با طوسی سِت کنیم به معنی نیست که فضای رنگارنگی رو به وجود بیاریم و محیط رو شلوغ کنیم.

در ادامه‌ قراره که سه تا ترکیب رنگ‌های مبلمان راحتی شیک طوسی رو بگیم.

مبل طوسی - نارنجی

محیطی آرامش بخش با مبل طوسی و ترکیب رنگ سبز

رنگ سبز همیشه به رنگ زندگی و آرامش معروف بوده. حالا اگه مبل طوسی انتخاب کردیم، می‌تونیم با استفاده‌ی از رنگ سبز، فضای آرامش بخشی رو به خونه بدیم. البته یادمون باشه که این ترکیب رنگ فضای رمانتیک و عاشقانه ایجاد نمی‌کنه و بیشتر روی فضای آروم تاکید داره.

مبل طوسی با کوسن سبز

می‌تونیم در کنار مبلمان طوسی و فیلی از رنگ سبز استفاده کنیم. این ترکیب رنگ بسیار جذاب و خاصه. برای این کار می‌تونیم طیف‌های مختلف رنگ سبز یعنی از سبز پسته‌ای تا سبز یشمی رو در کنار مدل مبل ال خاکستری به کار بگیریم. بهتره موقع استفاده از رنگ سبز فضا رو خیلی شلوغ نکنیم و هارمونی رو رعایت کنیم.

مبل طوسی با دکوراسیون سبز

دکوراسیونی اشرافی با مبل طوسی و رنگ بفنش

جالبه بدونیم افرادی رنگ بنفش رو انتخاب می‌کنن که به دنبال داشتن دکوراسیونی اشرافی و لوکس هستن. جدای از این دنبال رنگی هستن که بتونن در کنار بنفش ازش استفاده بکنن تا فضا دکوراسیون متعادل‌تر بشه. به طور کلی بنفش نسبت به بقیه رنگ‌ها خاص‌تره.

مبل طوسی و بنفش

برای همین هم خیلی از طراحان داخلی دکوراسیون استفاده از رنگ بنفش در کنار بلمان طوسی پیشنهاد میدن. ترکیب این دو رنگ جدای از این فضای به شدت جذاب و چشم‌گیر ایجاد می‌کنه، باعث می‌شه تا خونه‌‌ای با ظاهر مدرن داشته باشیم.

مبل بنفش و طوسی

خانه‌ای مدرن و هیجانی با ترکیب مبل طوسی و رنگ قرمز

بهتره برای دکوراسیون منزل و مبل طوسی رنگ رو انتخاب کنیم که جدای از حس آرامش، هیجان رو هم بهمون منتقل کنه. استفاده از رنگ قرمز رو می‌تونیم جزء بهترین انتخاب برای سِت شدن با مبل طوسی بدونیم که شور و هیجان رو فضای خونه منتقل می‌کنه باعث می‌شه تا کمی از دغدغه و نگرانی دور بمونیم.

مبل طوسی و قرمز

این رنگ دقیقا مثل نارنجی فضای گرمی رو منتقل می‌کنه، با این تفاوت که محیط خونه‌ رو کمی شیطنت‌بار‌تر و مدرن‌تر می‌سازه. نه تنها فقط رنگ قرمز، بلکه برای سایر رنگ‌های همراه با رنگ طوسی لازم نیست به فکر لوازم دکوری سنگین و گران قیمت باشیم و می‌تونیم به راحتی کوسن و فرش خونه رو با مبل سِت کنیم.

مبل طوسی و دکوراسیون قرمز

اگه مبل طوسی داریم این سه رنگ فرش را انتخاب کنیم

دکوری توی خونه سِت کنیم. خب حالا که مبلمان طوسی توی خونه داریم، یکی از روش‌های ایجاد هارمونی بین مبل و فضای دکوراسیون خونه، انتخاب رنگ مناسب برای فرشه. برای همین در ادامه قصد داریم تا سه تا از رنگ‌های فرش مناسب با مبل طوسی بگیم.

مبل طوسی با فرش

محیط مینیمال با فرش سفید و مبل طوسی

فرش سفید به خاطر خنثی بودنش با تمامی رنگا ست می‌شه و کنار مبل طوسی بهترین ترکیب رنگ رو داره. اگه می‌خواهیم که مبل طوسی رو با فرش سفید ست کنیم، استفاده از کوسن‌های سفید فراموش نشه. این کار باعث می‌شه تا فضای دکوراسیون خیلی یکنواخت نشه.

البته اینم بدونیم فرش سفید خیلی زود کثیف می‌شه و برای همین باید به طور دائم تمیز کنیم و برای خانواده‌هایی که بچه‌ی کوچک دارن گزینه‌ی مناسبی نیست.

فرش سفید با مبل طوسی

با فرش بنفش و مبل طوسی دکوری خارق العاده خلق کنیم

به کاربردن مبل بنفش رنگ در کنار فرش طوسی سبب ایجاد تعادل بین رنگ های گرم و سرد می شود و طراحان دکوراسیون از این رنگ در سبک کلاسیک استفاده می کنند. رنگ بنفش جزء رنگ های اشرافی محسوب می شود و باتوجه به اینکه نسبت به رنگ طوسی اختلاف تناژ دارد ولی به راحتی با آن ست می شود.

مبل طوسی با فرش بنفش

دکوراسیون مدرن با فرش آبی و مبلمان طوسی

همون طور که گفتیم، استفاده‌ی از فرش و مبل طوسی به دلیل هم رنگ بودنش فضای خونه رو بی‌ روح و کسل می‌کنه. برای جلوگیری از اتقاق بهتر از فرش‌های طرح دار آبی استفاده کنیم. فرش‌های وینتیج یا همان فرشای کهنه نما با رنگ آبی گزینه‌ی مناسبی هستن.

مبل طوسی با فرش آبی

خلاصه‌ای از آنچه که درباره‌‌ی مبلمان طوسی گفتیم

رنگ طوسی از رنگ‌های خنثی‌ست که در طراحی دکوراسیون و ایجاد سبک مدرن کاربرد داره و نسبت به رنگ‌های دیگه سازگارتره. برای همین این ویژگی باعث می‌شه تا این رنگ با هر رنگی به خوبی سِت بشه و می‌تونیم هارمونی جذاب بین مبل طوسی و لوازم دکوری تو خونه درست کنیم.

البته ممکن فکر کنیم که رنگ طوسی و خاکستری یه رنگه؛ اما این دو رنگ کلا متفاوت هستن و طوسی یکی از تونالیته‌های خاکستریه. این رنگ مابین سفید و سیاه هست و هیچ تناژ رنگی‌ای نداره و کاملا خنثی هست و ماهیت سرد و گرم نداره.

همون طور که گفتیم یکی از ویژگی رنگ طوسی این که می‌تونیم با هر رنگ و وسایل دکوری توی خونه سِت کنیم. خب حالا که مبلمان طوسی توی خونه داریم، یکی از روش‌های ایجاد هارمونی بین مبل و فضای دکوراسیون خونه، انتخاب رنگ مناسب برای فرشه. برای همین در ادامه قصد داریم تا رنگ‌های فرش مناسب با مبل طوسی بگیم.

یکی از روش‌های ایجاد هارمونی بین مبل و فضای تو خونه هم انتخاب رنگ مناسب برای فرشه. فرش سفید، بنفش و طوسی آبی از رنگ‌هایی که با مبل طوسی به خوبی ست می‌شه و فضای جذاب و دکوراسیون مدرنی خلق می‌کنه. ساده ترین ترکیب دکوراسیون مربوط به زمانی که مبل طوسی داشته باشیم.

در آخر امیدواریم از خوندن این مقاله خوشتون اومده باشه و اگه فکر می‌کنید مطلب مهمی رو از قلم انداختیم یا قسمتی از مقاله رو به اشتباه گفتیم حتما برامون کامنت بذارید و بگید تا در آپدیت‌های بهش اشاره کنیم.

امیداوریم از خوندن این مقاله لذت برده باشید و مثل همیشه، مرسی که هستید.

در ادامه با تعدادی از انواع مبلمان راحتی فروشگاه رویال مبل آشنا بشیم. برای دیدن تصاویر بیشتر هر محصول و دسترسی به اطلاعات فنی کالا بر روی تصویر هر محصول کلیک کنید.

این مقاله‌ در آذر ماه ۱۴۰۱ بروزرسانی شده و منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

3.7 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات
یادگاری

با سلام و احترام
بابت مطالب مفید و جذاب تون ممنونم.. واقعا لذت بردم.. کارتون عالیه

کارشناس رویال مبل

سلام. ممنونم. نظر لطف شماست