مبل طوسی با چه رنگی ست میشه؟

,

طوسی از رنگ‌های خنثی‌ست که در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن و امروزی کاربرد زیادی داره و به نسبت به رنگ‌های دیگه سازگاری بیشتری با فضای دکوراسیون برقرار می‌کنه. همین ویژگی باعث شده تا خیلی‌هامون از مبل طوسی رنگ در دکوراسیون اصلی خونه‌هامون استفاده کنیم.

طیف رنگ طوسی هم در مبلمان اسپرت خیلی پرطرفدار و محبوب شده و ما هم قراره تو این مقاله با هم دیگه درمورد مبلمانی با ترکیب رنگ طوسی صبحت کنیم. شاید برامون سوال باشه که مبلمان طوسی با چه رنگی ست می‌شن؟ باید گفت که به راحتی می‌شه وسایل دکوری توی خونه رو با مبل طوسی ست کنیم.

در این مطلب فرق بین خاکستری و طوسی رو متوجه می‌شویم و طیف‌های مختلف طوسی رو با هم می‌بینیم. سپس جدیدترین مدل‌های مبل طوسی رو به همراه رنگ‌ و لوازم دکوری‌هایی که می‌شه با مبل طوسی سِت کرد صحبت می‌کنیم.

تفاوت رنگ طوسی و خاکستری

شاید خیلی‌هامون فکر کنیم که رنگ خاکستری و طوسی یه رنگ هستن؛ اما این دو رنگ متفاوت هستن و باید گفت که طوسی یکی از تونالیته‌های رنگ خاکستری‌ست. رنگ خاکستری از بخش‌های طیف میان سیاه و سفید است که هیچ تناژ رنگی‌ای نداره و کاملا خنثی‌ست و ماهیت سرد یا گرم نداره.

عکس مبل ال طوسی

رنگ طوسی کمی با رنگ آبی ترکیب شده و هر چقدر که طوسی تیره‌تر باشه، میزان رنگ آبی و مشکی بیشتره. البته هرچقد که میزان رنگ آبی زیاد‌تر باشه، اون موقع رنگ از حالت طوسی خارج می‌شه و به سمت سورمه‌ای و لجنی میره. در تصویر زیر یک مبل ال طوسی مدرن با کوسن‌های طلایی رو مشاهده می‌کنیم.

مبلمان طوسی

طیف‌های رنگی طوسی

رنگ طوسی رنگ محدودی نیست و مثل خیلی از رنگ‌های دیگه طیف گسترده‌ای داره. رنگ‌های خاکستری، دودی، طوسی روشن – تیره، طوسی نقره‌ای و طوسی سربی از طیف‌های اصلی این رنگه. در زیر یک عکس مبل راحتی با رنگ طوسی روشن رو مشاهده کنیم.

مبل راحتی ایتالیایی طوسی

ویژگی‌های مبل طوسی رنگ

از رنگ‌های کرم و قهوه‌ای که بگذریم باید گفت که رنگ طوسی امروزه پرطرفدارترین رنگ مبل سال است.. حالا شاید برامون سوال بشه که چرا رنگ طوسی؟ مگه مبل طوسی چی داره که خیلی مورد توجه قراره گرفته؟ خب اگه دقت کرده باشیم، همون اول مقاله هم درمورد خنثی بودن رنگ صحبت کردیم. به عنوان مثال در تصویر زیر یک مبلمان راحتی طوسی رو می‌بینیم که در یک فضای روشن قرار گرفته. ست شدن پارچه طوسی با پارکت قهوه ای و دیوار کرم به خوبی قابل تشخیص است.

مبل طوسی مدرن

این دقیقا همان ویژگی‌ست که باعث می‌شه ما بتونیم رنگ‌های زیادی رو با پارچه مبل طوسی ست کنیم و ترکیب جذابی برای دکوراسیون به وجود بیاریم. غیر از این، کاناپه طوسی رنگ چرک تابی داره که در صورت کثیف شدن زیاد تو چشم نیست.

انواع مبلمان طوسی رنگ

همانطور که گفتیم طوسی یکی از پرفروش ترین رنگ‌های مبلمان در چند سال اخیر است. از این رنگ در انواع مبلمان استفاده میشه. در ادامه چند تا از پر طرفدارترین مدل‌های این مبلمان رو به شما معرفی کردیم.

مبل ال شیک طوسی

مبل چستر طوسی

مبلمان چستر رو به دسته‌های P شکل و لمسه دوزی‌های منظم روی پارچه می‌شناسند. مبل چستر طوسی رنگ به راحتی با انواع لوازم دیگه توی دکوراسیون ست میشه. از صندلی ناهارخوری چستر گرفته تا آینه کنسول رو می‌تونیم با این مبلمان ست کنیم. در ادامه تصویر از یک مبلمان چستر طوسی ست شده با جلومبلی چستر می‌‎بینیم.

مبل چستر طوسی رنگ

مبلمان کلاسیک طوسی

صد البته که رنگ طوسی به سبک کلاسیک هم وارد شده و در دل سازندگان مبلمان کلاسیک جای باز کرده است. مبل کلاسیک طوسی با انواع رنگ‌ها ست میشه و فضایی زیبا در منزل ما ایجاد میکنه. این مبل رو می‌‌تونیم با رنگ طلایی، سفید و صدفی ست کنیم. در کل مبل کلاسیک طوسی، قطعه ای زیبا است که دکوراسیون ما رو به یک مکان شیک و اشرافی تبدیل میکنه.

ست مبل کلاسیک طوسی ۷ نفره

مبل راحتی طوسی رنگ

مبل راحتی طوسی نیز یکی از دیگه از این مدل‌های پرطرفدار است. مبلمان طوسی رنگ راحتی، تنوع زیادی داره و همین موضوع باعث میشه تا خریداران زیادی به سمت خرید این مبل بروند. مبل راحتی طوسی در دکوراسیون ما به خوبی جای می‌گیره و هارمونی منزل رو به هم نمی‌ریزه. در ادامه تصویری از مبل راحتی طوسی با کوسن‌های سفید رنگ می‌بینید.

مبل راحتی با پارچه طوسی رنگ

بهترین ترکیب رنگ مبل راحتی طوسی

یادمون نره که طوسی بهترین رنگ مبل راحتی در طی سال‌های اخیر بوده است. طوسی زمینه‌ی خاص و بی‌نظیری برای سایر رنگ‌هاست. ما می‌تونیم تمامی رنگ‌ها با این رنگ ترکیب کنیم. می‌تونیم برای مبل طوسی، سایر رنگها رو در قالب کوسن‌ مبل، رنگ دیوار، رنگ فرش و پرده یا حتی لوازم اکسسوری به کار ببریم.

مبل ال طوسی با کوسن‌های زرد

تنها نکته‌ی مهمی که باید بهش توجه داشته باشیم اینه که از رنگ‌های مشخص و محدودی برای هارمونی در دکوراسیون استفاده کنیم. این که در ابتدای مقاله گفتیم می‌تونیم هر رنگی رو با طوسی سِت کنیم به معنی نیست که فضای رنگارنگی رو به وجود بیاریم و محیط رو شلوغ کنیم. در ادامه‌ قراره که سه تا ترکیب رنگ‌های مبلمان راحتی شیک طوسی رو بگیم.

مبل طوسی - نارنجی

مبل طوسی و ترکیب رنگ سبز

رنگ سبز همیشه به رنگ زندگی و آرامش معروف بوده. حالا اگه مبل طوسی انتخاب کردیم، می‌تونیم با استفاده‌ی از رنگ سبز، فضای آرامش بخشی رو به خونه بدیم. البته یادمون باشه که این ترکیب رنگ فضای رمانتیک و عاشقانه ایجاد نمی‌کنه و بیشتر روی فضای آروم تاکید داره. در تصویر زیر یک مبل راحتی ترک طوسی رنگ با کوسن‌های سبز رو می‌بینیم.

مبل طوسی با کوسن سبز

می‌تونیم در کنار مبلمان طوسی و فیلی از رنگ سبز استفاده کنیم. این ترکیب رنگ بسیار جذاب و خاصه. برای این کار می‌تونیم طیف‌های مختلف رنگ سبز یعنی از سبز پسته‌ای تا سبز یشمی رو در کنار مدل مبل ال خاکستری به کار بگیریم. بهتره موقع استفاده از رنگ سبز فضا رو خیلی شلوغ نکنیم و هارمونی رو رعایت کنیم.

مبل ترک طوسی ال

مبل طوسی و رنگ بفنش

جالبه بدونیم افرادی رنگ بنفش رو انتخاب می‌کنن که به دنبال داشتن دکوراسیونی اشرافی و لوکس هستند. طوسی و بنفش بیشتر در مبلمان جهیزیه کلاسیک و سلطنتی دیده میشه. استفاده از رنگ طوسی در کنار بنفش، فضا دکوراسیون رو متعادل‌تر میکنه. به طور کلی مبل بنفش نسبت به بقیه رنگ‌ها خاص‌تره.

مبل طوسی و بنفش

برای همین هم خیلی از طراحان داخلی دکوراسیون استفاده از رنگ بنفش در کنار بلمان طوسی پیشنهاد میدن. ترکیب این دو رنگ جدای از این فضای به شدت جذاب و چشم‌گیر ایجاد می‌کنه، باعث می‌شه تا خونه‌‌ای با ظاهر مدرن داشته باشیم.

مبل بنفش و طوسی

ترکیب مبل طوسی و رنگ قرمز

بهتره برای دکوراسیون منزل و مبل طوسی رنگ رو انتخاب کنیم که جدای از حس آرامش، هیجان رو هم بهمون منتقل کنه. استفاده از رنگ قرمز رو می‌تونیم جزء بهترین انتخاب برای سِت شدن با مبل طوسی بدونیم که شور و هیجان رو فضای خونه منتقل می‌کنه باعث می‌شه تا کمی از دغدغه و نگرانی دور بمونیم. در تصویر زیر یک مبلمان مدرن راحتی با ترکیب رنگ جذاب طوسی و قرمز رو می‌بینیم.

مبل طوسی و قرمز

این رنگ دقیقا مثل نارنجی فضای گرمی رو منتقل می‌کنه، با این تفاوت که محیط خونه‌ رو کمی شیطنت‌بار‌تر و مدرن‌تر می‌سازه. نه تنها فقط رنگ قرمز، بلکه برای سایر رنگ‌های همراه با رنگ طوسی لازم نیست به فکر لوازم دکوری سنگین و گران قیمت باشیم و می‌تونیم به راحتی کوسن و فرش خونه رو با مبل سِت کنیم.

مبل طوسی و دکوراسیون قرمز

اگه هنوز در انتخاب رنگ مبل شک دارید، پیشنهاد می‌کنم مطلب «پر فروش ترین رنگ مبلمان چیست؟» رو مطالعه کنید. در این مقاله به متداول‌ترین رنگ‌های مبلمان در سفارشات اخیر مشتریان اشاره کرده‌ایم و مزیت هر رنگ رو مشخص کرده‌ایم.

مبل طوسی با چه فرشی ست میشه؟

دکوری توی خونه سِت کنیم. خب حالا که مبلمان طوسی توی خونه داریم، یکی از روش‌های ایجاد هارمونی بین مبل و فضای دکوراسیون خونه، انتخاب رنگ مناسب برای فرشه. برای همین در ادامه قصد داریم تا سه تا از رنگ‌های فرش مناسب با مبل طوسی بگیم.

یکی از انواع مبل طوسی

 فرش سفید و مبل طوسی

فرش سفید به خاطر خنثی بودنش با تمامی رنگا ست می‌شه و کنار مبل طوسی بهترین ترکیب رنگ رو داره. به عنوان مثال اگه می‌خواهیم مبل تختشو طوسی رو با فرش سفید ست کنیم، استفاده از کوسن‌های سفید فراموش نشه. این کار باعث می‌شه تا فضای دکوراسیون خیلی یکنواخت نشه.

البته اینم بدونیم فرش سفید خیلی زود کثیف می‌شه و برای همین باید به طور دائم تمیز کنیم و برای خانواده‌هایی که بچه‌ی کوچک دارن گزینه‌ی مناسبی نیست.

فرش سفید با مبل طوسی

ست فرش بنفش با مبل طوسی

به کاربردن مبل بنفش رنگ در کنار فرش طوسی سبب ایجاد تعادل بین رنگ های گرم و سرد می شود و طراحان دکوراسیون از این رنگ در سبک مبلمان کلاسیک استفاده می کنند. رنگ بنفش جزء رنگ های اشرافی محسوب می شود و باتوجه به اینکه نسبت به رنگ طوسی اختلاف تناژ دارد ولی به راحتی با آن ست می شود.

مبل طوسی با فرش بنفش

مبلمان طوسی با فرش آبی

استفاده‌ی از فرش یا مبل آبی به دلیل حس آرامشی که ایجاد می‌کنه، برای تکمیل رنگ طوسی پیشنهاد میشه. برای جلوگیری از اتفاق بهتر از فرش‌های طرح دار آبی استفاده کنیم. فرش‌های وینتیج یا همان فرشای کهنه نما با رنگ آبی گزینه‌ی مناسبی هستن.

مبل طوسی با فرش آبی

استفاده از فرش لیمویی در دکوراسیون

فرش‌های مدرن و لیمویی رنگ در کنار کاناپه طوسی و کوسن‌های سبز، انتخاب خاصی است. مبل راحتی با کوسن سبز، جذابیت چشم گیری به دکوراسیون میده. همچنین می‌تونیم از فرش‌های طرح داری استفاده کنیم که رنگ‌های لیمویی و سبز داره.

فرش لیمویی با مبل طوسی

ترکیب مبل طوسی با فرش صورتی رنگ

رنگ فرش صورتی هم مثل فرش لیمویی ترکیبی فوق العاده جذابی ایجاد میکنه. صورتی طیف‌های متفاوتی داره که اغلب‌شون با طوسی ست می‌شن. رنگ فرش‌های فانتزی مثل صورتی برای فضاهایی مثل اتاق خواب و جلوی میز تلویزیون گزینه‌ی ایده آلی هست.

فرش صورتی با مبل طوسی

دکوراسیون لاکچری با استفاده از فرش طلایی

مبل طوسی با فرش طلایی ترکیب رنگ لاکچری و نئوکلاسیک که حالت رسمی و خاص به دکوراسیون میده. این ترکیب با سبک دکوراسیون‌های مدرن و کلاسیک به خوبی سازگاره. شاید انتخاب فرش با زمینه‌ی طلایی و ست کردنش با مبل طوسی سخت باشه اما فقط کافیه حوصله و خلاقیت به خرج بدیم.

مبل شیک طوسی

ایجاد هارمونی در منزل با استفاده از فرش کرم رنگ

فرش کرم گزینه‌ی مناسبی برای ست شدن با مبل طوسی هست. رنگ کرم حال و هوای گرمی داره و فضای سرد و خنثی طوسی رو متعادل میکنه. استفاده از این دو رنگ در کنار هم، فضای خونه رو روشن‌تر نشون میده. انتخاب فرش کرم رنگ ساده محیط رو دلباز و مدرن‌تر میکنه.

مبل طوسی با فرش کرم

مبل طوسی و فرش قرمز

اگه دوست داریم که فضای خونه هیجان انگیز و گرم باشه، می‌تونیم مبل طوسی با رو با فرش و کوسن قرمز ست کنیم. این ترکیب رنگ شاد و جذاب، فضایی چشم گیر و دلنشینی رو ایجاد می‌کنه. اِلمان‌های دیگه مثل پرده و لوازم دکوری قرمز رنگ هم با مبل طوسی به خوبی ست می‌شوند.

مبل طوسی با فرش قرمز

استفاده از فرش زرد رنگ

زرد رنگی گرم است و با طوسی تیره و روشن به خوبی سازگاره و ترکیب خوبی ایجاد میکنه. در صورتی که از زرد بسیار روشن خوشمون نمیاد، می‌تونیم از خردلی استفاده کنیم. استفاده از مبلمان زرد و فرش طوسی هم می‌تونه گزینه‌ی مناسبی باشه. در کل زرد رنگی زیبا و خاص است که در کنار طوسی دکوراسیون جذابی میسازه.

مبل طوسی با فرش زرد

مبل طوسی رنگ با فرش سنتی

شاید خیلی‌هامون دوست داشته باشیم که از فرش‌های سنتی در خانه استفاده کنیم. هیچ مشکلی برای ست کردن کاناپه طوسی با فرش سنتی نیست و فقط لازم که در انتخاب طرح‌ و رنگ فرش دقت کنیم. فرش سنتی با زمینه کرم روشن و گل‌هایی به رنگ صورتی و آبی پیشنهاد می‌شه.

مبل طوسی با فرش سنتی

خلاصه‌ای از آنچه که درباره‌‌ی مبلمان طوسی گفتیم

رنگ طوسی از رنگ‌های خنثی‌ست که در طراحی دکوراسیون و ایجاد سبک مدرن کاربرد داره و نسبت به رنگ‌های دیگه سازگارتره. برای همین این ویژگی باعث می‌شه تا این رنگ با هر رنگی به خوبی سِت بشه و می‌تونیم هارمونی جذاب بین کاناپه طوسی و لوازم دکوری تو خونه درست کنیم.

یکی از روش‌های ایجاد هارمونی بین مبل و فضای تو خونه هم انتخاب رنگ مناسب برای فرشه. فرش سفید، بنفش و طوسی آبی از رنگ‌هایی که با مبل طوسی به خوبی ست می‌شه و فضای جذاب و دکوراسیون مدرنی خلق می‌کنه. ساده ترین ترکیب دکوراسیون زمانی که مبل طوسی داشته باشیم. قبل از خرید مبل راحتی طوسی پیشنهاد می‌کنیم مطلب «راهنمای خرید مبل راحتی» رو مطالعه کنید.

 

در ادامه با تعدادی از انواع مبلمان راحتی تولید مبل رویال آشنا بشیم. برای دیدن تصاویر بیشتر هر محصول و دسترسی به اطلاعات فنی کالا بر روی تصویر هر محصول کلیک کنید.

این مقاله‌ در اسفند 1402 بروزرسانی شده است. منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

3.4 9 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات
یادگاری

با سلام و احترام
بابت مطالب مفید و جذاب تون ممنونم.. واقعا لذت بردم.. کارتون عالیه

کارشناس رویال مبل

سلام. ممنونم. نظر لطف شماست