مبل قهوه‌ای را با چه رنگی‌هایی ست کنیم؟

قهوه‌ای پر فروش‌ترین رنگ‌ مبل است که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. انتخاب یک سری از رنگ‌ها برای مبلمان چالش برانگیزه، چرا که نمی‌دونیم از چه رنگ‌های مکملی برای جلوه دادن به این مبل استفاده کنیم. خوشبختانه مبل قهوه‌ای از دسته رنگ‌های خنثی به شمار میره، که مکمل‌های اون زیاده و دستمون بازتر است.

نسکافه‌ای همیشه در بین مردم محبوب بوده. ولی بعضی از افراد بر این باورند که استفاده از این رنگ در دکوراسیون اتاق نشیمن احساس خستگی رو انتقال میده. ما می‌تونیم برای حل این مشکل رنگ قهوه‌ای رو با سایر رنگ‌های مکمل و شاد ترکیب کنیم که در دکوراسیون منزل احساسی گرما به وجود می‌آورد.

طیف رنگ‌های قهوه‌ای 

رنگ قهوه‌ای می‌تونه به فضای خونه گرما ببخشه؛ اما استفاده بیش از حد قهوه‌ای تیره حس غم و تنهایی رو در فضای دکوراسیون ایجاد می‌کنه. از اونجایی که رنگ قهوه‌ای تیره از نظر بصری سنگین است، استفاده بیش از حد اون فضای اتاق رو سنگین و تیره میکنه. ما برای جلوگیری از ایجاد حس دلگیری بهتره این رنگ مبل راحتی رو در اتاق‌هایی با میزان نور کافی قرار بدیم.

طیف‌های رنگ قهوه‌ای

 

طیف‌های قهوه‌ای روشن، خنثی و دارای تنوع بالا هستند که فضایی گرم و دلنشین ایجاد می‌کنند. در عین حال، به یاد داشته باشید که قهوه ای نیز یک رنگ گرم است که می تواند حس آرامش را منتقل کند. این رنگ در مبل چرم بیشتر به چشم میاد. اگه دوست دارید مبل چرم پارچه خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنم مطلب «خرید مبل چرم» مطالعه کنید.

مبل قهوه‌ای شکلاتی دو نفره

به طور کلی رنگ قهوه‌ای نماد بلوغ و قدرت است. همچنین این رنگ به عنوان نمادی برای امنیت و آرامش، قابل اعتماد بودن، حمایت، حساس بودن، صداقت داشتن و با کیفیت بودن در نظر گرفته می شود. طیف‌های این رنگ از نخودی، عاجی که کم‌رنگه تا فندقی و قهوه‌ای تیره ادامه داره.

مبل قهوه‌ای چرمی با کوسن‌های کرم

ترکیب رنگ‌های مبل قهوه‌ای با کرم

اگر می‌خواهیم دکوراسیونی از ترکیب رنگ‌های قوه‌ای و کرم ایجاد کنیم، از کرم به عنوان رنگ اصلی در مبلمان و از رنگ قهوه‌ای به عنوان رنگ مکمل اون در پایه یا صندلی‌های تکی استفاده کنیم. 

ترکیب رنگ مبل قهوه‌ای و کرم چستر

در اتاق نشیمن کرم شکلاتی دیوارها، مبلمان و اکسسوری‌‎های کرم‌، ظاهری ساده و آرام به وجود می‌آورد. همچنین وجود اکسسوری های قهوه‌ای و میزهای چوبی با رنگ نسبتا تیره‌، حس و حال طبیعی و خاکی به اتاق می دهد. 

مبل قهوه‌ای کرمی در دکوراسیون روشن

مبل‌های فندقی تیره در پس زمینه روشن ظاهری زیبا و جذاب ایجاد می کنند. آنها همچنین به خوبی با اکسسوری های کرم رنگ هماهنگ می‌شوند. اگر مبل قهوه‌ای تیره داریم، دیوارهای اتاق رو کرم رنگ کنیم یا از کاغذ دیواری با ظاهر سنگی برای ایجاد یک نقطه کانونی استفاده کنیم.

مبل قهوه‌ای نسکافه‌ای ال شکل

 مبل قهوه‌ای و طلایی

طلایی رنگی جسورانه و لوکس است، که ترکیب جذابی با قهوه‌ای میسازد. رنگ طلایی سرزندگی و نشاط رو به دکوراسیون قهوه‌ای می‌بخشه. دکوراسیونی که با ترکیب مبل قهوه‌ای با عناصر دکوراتیو طلایی بدست میاد، بسیار لوکس و ظریفه. پیشنهاد میشه طلایی رو به شکل چراغ رومیزی، کوسن یا ایده‌های دیگه به پس زمینه‌ی قهوه‌ای اضافه کنیم.

ترکیب رنگ مبل قهوه‌ای طلایی

اتاق نشیمن محل پذیرایی از مهمان هاست، برای همین این فضا باید کمی سنگین و رسمی‌تر از اتاق‎‌های دیگه به نظر برسه. استفاده از پرده‌های طلایی و مبل قهوه‌ای رنگ به اضافه کف پوش‌ قهوه‌ای چوبی و نورپردازی با چراغ های طلایی هارمونی جذابی به وجود می‌آورد.

مبلمان قهوه‌ای طلایی در دکوراسیون تیره

🟠 مبل کاراملی در کنار دکوراسیون طلایی

مبلمان آجری و طلایی در دکوراسیون روشن

مبلمان قهوه‌ای و طوسی

در روانشناسی رنگ‌ها، طوسی به معنای دوستی و تعادل است. این رنگ نمادی از سکوت، آرامش، امنیت، بی طرفی، استقلال و عدم وابستگیه. رنگ طوسی امروزه به پرفروش‌ترین رنگ مبلمان تبدیل شده. طوسی به نوعی القا کننده سبک مدرن است که به دلیل خنثی بودن، ترکیب زیبایی با قهوه‌ای ایجاد می‌کند. ما میتونیم مبل قهوه‌ای رو با فرش یا کوسن‌های طوسی ست کنیم. 

مبلمان قهوه‌ای طوسی چستر

برای اینکه جلوه ای زیبا به اتاق بدیم، نسکافه‌ای رو با رنگ‌های تیره‌ تر مانند طوسی ترکیب کنیم. علاوه بر این، مبلمان قهوه‌ای به خوبی با خانواده خاکستری هماهنگ میشه و ظرافت بیشتری به آنها می‌بخشد.

مبل ال قهوه‌ای در دکوراسیون طوسی

🟠 مبل قهوه‌ای چرمی در دکوراسیون طوسی

مبلمان قهوه‌ای دو نقره در دکوراسیون طوسی

مدل مبل‌های قهوه‌ای روشن

تا میتوانیم از رنگ‌های متضاد برای دیوار‌ها و عناصر دکوراتیو استفاده کنیم. دیوارها و کف دو عنصر مهم در دکوراسیون داخلی هستند که استفاده از رنگهای تیره برای آنها، دست ما را برای انتخاب مبلمان روشن باز می‌کند. رنگهای خاکستری، آبی، سبز و… انتخاب ایده آلی برای دیوار و فرش در کنار مبل قهوه‌ای روشن به شمار می‌آیند. 

مبلمان قهوه‌ای روشن چرمی

امروزه رنگ قهوه‌ای روشن جزء برترین رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی است. اگه رنگ‌هایی مثل کرم، زرد مایل به قهوه ای، و آجری در کنار تم قهوه‌ای به کار روند، ترکیب‌های فوق العاده زیبایی به وجود می‌آورد. بدین ترتیب می‌توانیم دکوراسیون اتاق نشیمن قهوه‌ای مدرن و شیکی را ایجاد کنیم.

مبل چستر در رنگ قهوه‌ای روشن

🟠 مبل چستر در رنگ قهوه‌ای روشن

مبل نسکافه‌ای ال شکل در دکوراسیون تیره

خلاصه‌ای از مبل قهوه‌ای را با چه رنگی ست کنیم؟

رنگ قهوه‌ای می‌تونه به فضای خونه گرما ببخشه؛ اما استفاده بیش از حد قهوه‌ای تیره حس غم و تنهایی رو در فضای دکوراسیون ایجاد می‌کنه. از اونجایی که رنگ قهوه‌ای تیره از نظر بصری سنگین است، استفاده بیش از حد اون فضای اتاق رو سنگین و تیره میکنه.

از طرفی دیگر اگر میخواهیم دکوراسیونی از ترکیب رنگ‌های قوه‌ای و کرم ایجاد کنیم، از کرم رو به عنوان رنگ اصلی در مبلمان و از رنگ قهوه ای به عنوان رننگ مکمل اون در پایه یا صندلی‌های تکی استفاده کنیم. 

اما اگر اتاق اشرافی مد نظر داریم، طلایی رنگی جسورانه و لوکس است، که ترکیب جذابی با قهوه‌ای میسازد. رنگ طلایی سرزندگی و نشاط رو به دکوراسیون قهوه‌ای میبخشه. دکوراسیونی که با ترکیب مبل قهوه‌ای با عناصر دکوراتیو طلایی بدست میاد، بسیار لوکس و ظریفه.

امروزه رنگ قهوه‌ای روشن جزء برترین رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی است. اگه رنگ‌هایی مثل کرم، زرد مایل به قهوه ای، و آجری در کنار تم قهوه‌ای به کار روند، ترکیب‌های فوق العاده زیبایی به وجود می‌آورد. بدین ترتیب میتوانیم دکوراسیون اتاق نشیمن قهوه ای مدرن و شیکی را ایجاد کنیم.

 

در ادامه با تعدادی از انواع مبلمان راحتی تولید شرکت رویال مبل آشنا بشیم. یادمون باشه تمام این محصولات رو می‌تونیم با شرایط قسطی تهیه کنیم. برای مطالعه شرایط خرید مبل قسطی به صفحه خرید اقساطی در منوی سایت مراجعه کنید.

این مقاله در آبان ۱۴۰۲ بروزرسانی شده و منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

2.7 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات