مبل زرد، انتخابی جسورانه و متفاوت

مبلمان یکی از مهمترین بخش هر دکوراسیونی به شمار می رود که به نوعی سلیقه و علایق صاحب خونه رو منعکس میکنه. از گذشته تا به امروز رنگ زرد همیشه یادآور نور و گرمای خورشید بوده است. بنابراین مبل زرد می‌تونه فضایی از گرما و صمیمیت رو در خونه‌ی ما ایجاد کنه.

اگر قصد دارید که ظاهری مدرن و بانشاط را در اتاق نشیمن خود تجربه کنید، استفاده از مبلمان زرد می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. البته که لازمه از قبل با یک سری از رنگ‌های مکمل زرد آشنا باشیم تا دکوراسیونی زیبا و جذاب داشته باشیم. همچنین دیدن تصاویر جدیدترین مدل‌ها و سبک‌های یک مبل مارو در انتخابمون کمک میکنه.

به طور کلی زرد رنگی پرنشاط و شاد و جذاب است، اما معایبی هم در رابطه با استفاده بیش از حد اون وجود دارد. اگر قصد دارید بیشتر راجب نکات روانشناسی و اهمیت اون در صنعت مبلمان مدرن بدونید، با ما همراه باشید.💕

بررسی رنگ زرد از نظر روانشناسی

از لحاظ علمی و روانشناسی رنگ اولین چیزی است که ما به هنگام مواجه شدن با هر چیز جدیدی به آن توجه می‌کنیم. واکنش افراد نسبت به هر رنگی به نحوه فکر شخص بستگی دارد و قابل پیش‌بینی نیست. بنابراین رنگی وجود ندارد که برای همه‌ی افراد جذاب یا تنفر آور باشد.

مبل شیک زرد روشن

رنگ زرد نیز یکی از این رنگ‌ها است. استفاده بیش از حد این رنگ ممکن است آزاردهنده و بد باشد. اما با انتخاب رنگ دوم و چیدمان مناسب، این رنگ جلوه‌ای چشمگیر و زیبا ایجاد می‌کند. این رنگ در تونالیته‌های متنوعی مثل بژ، لیمویی، زرد موزی و بسیاری دیگر وجود دارد.

مبل ال زرد رنگ

رنگ زرد می‌تونه هیجان، شادابی، اعتماد به نفس و خوش‌بینی را برای افراد منزل به ارمغان بیاورد. اگر شما نیز قصد دارید که مبل و یا دیگر اجزای دکوراسیون در فضای اتاق برجسته تر شده و بیشتر به چشم آید، بهتر است که از رنگ زرد در آن‌ها استفاده کنید.

مبل زرد ساده

مبل زرد در انواع و سبک‌های مختلف

مبل زرد در انواع و سبک‌های مختلفی مثل راحتی، چستر و ال وجود داره. استفاده از پارچه مبلی زرد، بسیار ایده‌ی خوبیه. چرا که رنگ زرد آرامش و احساس خوبی رو ایجاد میکنه و برای استراحت مناسبه. مبل راحتی زرد با رنگ‌های طوسی، سفید و دیگر رنگ‌های خنثی و سرد ست می‌شود.

مبل ررد رنگ

مبل چستر و ال هم گزینه‌های پرطرفدار در خصوص مبل زرد رنگ هستند. تنوع در طرح و نوع پارچه باعث شده تا زرد به یکی از پرفروش ترین رنگ مبل بشه. در ادامه چند مبل زرد در سبک‌هایی که گفتیم رو با هم می‌بینیم.

مبل چستر زرد رنگ

🟡 مبل چستر زرد رنگ 

 

مبل ال راحتی زرد رنگ

 🔵 کاناپه ال زرد رنگ مدرن

 

مبل زرد و سفید

🟡 مبل راحتی زرد در دکوراسیون سفید

نحوه ست کردن مبل زرد با دیگر اجزای خونه

اگر تا به حال شرکت‌های بزرگی که دکوراسیون زرد دارند رو دیده باشید، متوجه شده‌اید که رنگ زرد تبدیل به نقطه کانونی اون اتاق شده است. به طور کلی زرد انرژی بالایی دارد. بنابر این باید به عنوان رنگی تک در دکوراسیون استفاده شود. یعنی باید در دیگر اجزای دکوراسیون، از رنگ‌های خنثی و سرد استفاده کنیم. این موضوع باعث می‌شود رنگ زرد بیشتر به چشم آید.

مبل زرد در دکوراسیون آبی رنگ

در اتاق خواب نیز بهتر است که از رنگ زرد استفاده نکنیم. ترکیب رنگی‌های جذاب زرد نیز می‌تواند به دکوراسیون ما روح ببخشد. برای مثال اگر که محیطی با دیوار‌های سفید داریم، می‌تونیم از مبل زرد و ترکیب آن با تناژ‌های هم خانواده‌اش استفاده کنیم.

مبل مینیمال زرد رنگ

در آخر به یاد داشته باشید که این کاناپه وقتی خودش رو در بهترین حالت نشون میده که در کنار یک رنگ سرد و یا خنثی قرار بگیره. پس حتما قبل از خرید آن، یک بار دیگر رنگ اجزای دکوراسیون رو چک کنید. در ادامه بهترین ترکیب رنگی‌ها برای زرد رو معرفی می‌کنیم.

مبل زرد کم رنگ

بهترین مکمل‌ های رنگی مبل زرد

همانطور که گفتیم این محصول به تنهایی و تک رنگ می‌تونه کمی زننده و بدجلوه باشه. در این قسمت بهترین ترکیب‌ رنگی‌های زرد رو به همراه جدیدترین مدل‌های اون معرفی خواهیم کرد. 

مبل زرد رنگ با کوسن سفید

مبل زرد و آبی

آبی رنگی سرد و جذاب است که در کنار رنگ زرد دکوراسیونی بی نظیر تشکیل می‌دهد. در واقع رنگ آبی، گرمی رنگ زرد رو می‌گیره و هارمونی دکوراسیون رو متعادل میکنه. از آبی می‌تونید در رنگ دیوار و یا کوسن‌ نیز استفاده کنید. انتخاب طرح پارچه‌ای که هر دو رنگ رو داشته باشه هم گزینه‌ی مناسبی است. البته به شرطی که هارمونی بین اون دو رنگ مناسب باشه.

مبل آبی راحتی با کوسن‌‌های آبی

🟡 کاناپه راحتی فیروزه‌ای با کوسن زرد 

 

مبل ال زرد رنگ شیک

🟡 کاناپه ال راحتی زرد در دکوراسیون آبی

مبلمان زرد و سفید

همونطور که می‌دونید بیشتر اتاق نشیمن‌ خونه‌های ایرانی سفیدِ بنابراین نیاز به رنگی جذاب در دکوراسیون به شدت احساس میشه. رنگ زرد برای ترکیب با سفید میتونه انتخاب هوشمندانه‌ای باشه. چرا که سردی فضا رو از بین میبره و شادابی و هیجان خاصی رو به منزلتون میده. پس اگه میخواین حال و هوای خونتون رو تغییر بدید و متفاوت باشید، از رنگ زرد و تاثیر شگفت انگیزش توی دکوراسیون غافل نشید.

مبل سفید زرد راحتی

🟡 مبل راحتی زرد و سفید

 

مبل سفید زرد راحتی

🟡 کاناپه راحتی با پارچه زرد رنگ

مبل زرد و طوسی

زرد و طوسی هم یکی دیگه از ترکیب رنگ‌های جذاب در دنیای دکوراسیون است. رنگ طوسی و زرد باهم در تضاد هستند. بنابراین استفاده از این دو رنگ دکوراسیونی زیبا و جذاب و دارای هارمونی ایجاد می‌کند. در استفاده از زرد و طوسی بهتر است که بالانس و هماهنگی رو حفظ کنیم.

مبل راحتی طوسی زرد

استفاده بیش از حد طوسی فضایی به اصطلاح «مرده» و بدون روح ایجاد می‌کند؛ و از طرفی بیش از حد زرد بودن هم فضای منزل رو آشفته و شلوع میکنه. اما با داشتن یک هارمونی متناسب، این دو رنگ همدیگرو خنثی، و منزل مارو تبدیل به یک فضای چشمگیر و زیبا می‌کنند.

دکوراسیون طوسی زرد

🟡 کاناپه راحتی زرد رنگ با کوسن طوسی

 

مبل طوسی زرد راحتی جدید

🟡 کاناپه مدرن طوسی با کوسن زرد

خلاصه‌ای از آنچه که درباره مبل زرد گفتیم

زرد یکی از پرطرفداترین رنگ‌ها در صنعت مبلمان است. دلیل محبوب بودن این رنگ این است که گرما و صمیمیت خاصی رو به خونه میاره و فضا رو دلنشین تر میکنه. البته که استفاده نادرست و بیش از حد اون هم ایده‌ی خوبی نیست. چرا که فضایی زننده و شلوغ ایجاد میکنه.  

مبل زرد در انواع و سبک‌های مختلفی مانند کلاسیک، مدرن، چستر و ال وجود دارد. برای ترکیب رنگی این مبل می‌تونیم از سفید، طوسی و آبی استفاده کنیم. به طور کلی استفاده از رنگ‌های سرد و خنثی در کنار زرد، ایده‌ی بسیار خوبی است. 

در ادامه با تعدادی از انواع مبلمان راحتی تولید شرکت رویال مبل آشنا بشیم. یادمون باشه تمام این محصولات رو می‌تونیم با شرایط قسطی تهیه کنیم. برای مطالعه شرایط خرید مبل قسطی به صفحه خرید اقساطی در منوی سایت مراجعه کنید.

این مقاله‌ در آذر ماه ۱۴۰۲ بروزرسانی شده. منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید.

4.8 5 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات