بهترین نحوه چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک

چیدمان مبل یکی از مراحل مهم و سخت، بعد از خرید مبل است. فرض کنید که مبل راحتی مناسب با نیازمون رو خریدیم و قصد دارید تا اون رو بچینیم. اما بلد نیستیم چجوری اون رو در فضای کوچک قرار بدیم. چیدمان مبل همیشه سلیقه‌ای بوده و خواهد بود. اما بد نیست در کنار سلیقه به چند نکته دیگه توجه کنیم تا بهترین چیدمان مبل راحتی رو داشته باشیم.

یک چیدمان خوب جوریه که سالن رو بیش از حد اشغال نکنه و به اندازه کافی فضا برای رفت آمد داشته باشه. یکی از دیگه ویژگی‌هایی که باید داشته باشه، نما و دید کامل هر مبل به سوی تلویزیون و دیگر مبل‌ها داشته باشه.

ما در ادامه این مقاله تمام نکاتی که باید راجب یک چیدمان مبل راحتی در یک فضای کوچک مستطیلی و یا مربعی بدونید رو گفته‌ایم. سپس نکاتی که میتونید قبل از خرید برای چیدمان در نظر بگیرید رو به همراه تصاویری از بهترین چیدمان‌های مبل راحتی در چند وقت اخیر آورده‌ایم. پیشنهاد میکنم این مطلب مفید رو از دست ندید.💕

راهنمای مطالعه     زمان مطالعه: 10 دقیقه    بروزرسانی: آبان ماه 1402


چینش مبلمان راحتی در سالن مستطیل شکل

چیدمان مبل راحتی در فضای مربع

نکات مهم در چیدمان مبل در فضای کوچک

چینش مبلمان راحتی در سالن مستطیل شکل

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل، می‌تونه برای بعضی از افراد چالش برانگیز باشه. یکی از معمول ترین روش‌هایی که به ذهن ما میرسه، اینه که مبل و دیگر وسایل دکوراسیون رو در یک گوشه از اتاق جمع کنیم تا بخش دیگر آن، خالی و در دسترس باشد. اما بهتر است که این ایده‌ها رو کنار بزاریم و منزل خود را مثل یک حرفه‌ای طراحی کنیم.

چیدمان مبل راحتی برای اتاق مستطیلی

برای چیدن بهترین دکوراسیون برای فضای کوچک و مستطیلی، باید مبل دو و یا سه نفره را روبه‌روی هم قرار بدیم. سپس مبل‌های تک نفره رو در سمت راست آن قرار دهیم. در کنار مبل‌های دونفره نیز می‌تونیم از میز‌های کوچک عسلی یا میز جلو مبلی استفاده کنید. در ادامه عکس مبل راحتی رو همراه با میز جلو مبلی می‌بینیم.

چیدمان معمولی مبل راحتی

چیدمان به شکل طولی هم می‌تونه گزینه مناسبی برای اتاق‌های مستطیلی باشه. هرچند استفاده بیش از حد از این روش پیشنهاد نمی‌شه. بهترین کار اینه که مبلمان‌های عریض رو در کنار هم قرار دهیم، سپس مبل‌های تک نفره رو در کنار اون‌‎ها قرار دهیم.

مبل کوچک برای خانه‌ ی کمجا

چیدمان مبل راحتی در فضای مربع

همانطور که در بالا گفتیم چیدمان مبل راحتی برای هر دکوراسیونی، به خصوص دکوراسیون‌های کوچک، کاری سخت و چالش برانگیزه. چرا که بهترین چیدمان وقتی شکل می‌گیرد که تمام افرادی که روی مبل نشسته‌اند، توانایی مکالمه و یا تماشای تلویزیون رو داشته باشند. این اصول باید طوری رعایت شود که فضای اتاق بیش از حد شلوغ نباشه و یا مبلی مانع دید تلویزیون نشه.

چیدمان مربعی مبل راحتی

 قبل شروع لازمه که بدونید سلیقه ما حرف اول رو در چیدمان مبل راحتی میزنه. برای اتاق و سالن‌های مربع شکل، چیدمان خاص و مشخصی وجود نداره. اگه میخواید از فضای اتاق به بهترین نحو ممکن استفاده کنید، باید به فاکتوری‌هایی مثل ابعاد، سبک مبلمان، محل آشپزخانه و پنجره‌ها، در ورودی و در آخر به سایر لوازم دکوراسیون دقت کنید.

چینش مبل راحتی در خونه کوچک

چیدمان مربع شکل و U شکل هم می‌تونه گزینه‌ی مناسبی برای دکوراسیون مربعی شکل باشه. در چیدمان مربع شکل، مبل‌ها در کنار هم زاویه ۹۰ درجه ایجاد می‌کنند و معمولا یک جلو مبلی در مرکز آن‌ها قرار می‌گیره. چیدمان U شکل هم مانند مربعی است اما یک ضلع آن برداشته میشه تا فضای کافی برای رفت و آمد به وجود بیاد.

بهترین چیدمان مبل راحتی برای منازل کوچک

نکات مهم در چیدمان مبل در فضای کوچک

همانطور که در بالاتر گفتیم چیدمان مبل تا حدودی سلیقه‌ای است و شکل و فضای خونه، فاکتور اصلی اون است. اما برای داشتن یک دوراسیون شیک و منظم بهتره که قبل از چیدمان یکسری نکات رو بدونیم. در این قسمت چند نکته که دونستن اون تا حدی بهتون در انتخاب چیدمان کمک میکنه رو بیان کردیم. پس این قسمت مهم رو از دست ندهید.

چیدمان مبل نیم ست راحتی سفید مدل مستطیلی

چیدن با استفاده از مبل ال

مبل ال بهترین گزینه برای دکوراسیون‌های کوچک و کمجا است. انواع مبل ال کمجا برای خانه‌های کوچک وجود داره که در یک مقاله جدا راجب اون صحبت کردیم. این سبک مبل به دلیل داشتن یک ضلع جدا باعث میشه تا بتونیم اون رو در کنج و حتی در مرکز خانه قرار دهیم. در ادامه تصاویری از چیدمان مبل ال میبینید.

چیدمان مربعی مبل راحتی

 

مبل راحتی سبز با چیدمانی مناسب فضای کوچک

این روزا با کوچک شدن خونه‌هامون قاعدتا به مبل جمع و جوری نیاز داریم تا فضای کمی از دکوراسیون رو پُر کنه. مبل ال ، یکی از انواع مدل مبل‌ راحتی است که جدای از مناسب بودنش برای خونه‌های کوچک، ظاهر مدرن و جذابی داره. برای این که بدونیم مبل ال برای چه فضایی مناسبه، پیشنهاد می‌کنم مطلب «مبل ال برای چه خانه‌ای مناسب است؟» رو مطالعه کنید.

استفاده از نیم ست های راحتی

نیم ست‌های راحتی هم بک گزینه‌ی خوب و مناسب برای فضا‌های کوچک است. نیم ست‌ها معمولا یک کاناپه ۳ نفره به همراه دو تا تک نفره هستند. با این چند قطعه و با توجه به شکل سالن میشه تعداد زیادی چیدمان جذاب و کمجا طراحی کرد. برای مثال در تصویر یک نیم ست راحتی رو می‌بینید که به بهترین نحو ممکن چیده شده.

چیدمان سالن پذیرایی مستطیلی با یک مبل راحتی

چیدمان با استفاده از مبل تختخواب شو

در کنار مبل‌های نیم ست و ال، مبل تختخوابشو نیز یکی از محبوب‌ترین و بهترین گزینه‌ها است. چرا که این مبل دوهدف رو با یک تیر نشونه گیری میکنه. خانواده‌هایی که در منزلی کوچک و تک خوابه زندگی می‌کنند و همچنین کسانی که با خوابیدن روی کاناپه و لم دادن راحت هستند، می‌تونند از این محصول استفاده کنند.

مبل آبی با بهترین چینش کمجا

خلاصه آنچه که در مقاله چیدمان مبل راحتی گفته ایم

چیدمان به شکل طولی می‌تونه گزینه مناسبی برای اتاق‌های مستطیلی باشه. هرچند استفاده بیش از حد از این روش نیز جلوه‌ی خونه رو بد میکنه. بهترین کار اینه که مبلمان‌های عریض رو در کنار هم قرار دهیم، سپس مبل‌های تک نفره رو در کنار اون‌‎ها قرار دهیم.

بهترین چیدمان وقتی شکل می‌گیرد که تمام افرادی که روی مبل نشسته‌اند، توانایی مکالمه و یا تماشای تلویزیون رو داشته باشند. اگه میخواید از فضای اتاق به بهترین نحو ممکن استفاده کنید، باید به فاکتوری‌هایی مثل ابعاد، سبک مبلمان، محل آشپزخانه و پنجره‌ها، در ورودی و در آخر به سایر لوازم دکوراسیون دقت کنید.

چیدمان مربع و U شکل بهترین گزینه‌ی برای دکوراسیون‌های مربعی شکل هستند. در چیدمان مربع شکل، مبل‌ها در کنار هم زاویه ۹۰ درجه ایجاد میکنند و معمولا یک جلو مبلی در مرکز آن‌ها قرار می‌گیره. چیدمان U شکل مانند مربع است ولی یک ضلع آن برداشته میشه تا فضای کافی برای رفت و آمد به وجود بیاد.

در ادامه با تعدادی از انواع مبلمان راحتی تولید شرکت رویال مبل آشنا بشیم. یادمون باشه تمام این محصولات رو می‌تونیم با شرایط قسطی تهیه کنیم. برای مطالعه شرایط خرید مبل قسطی به صفحه خرید اقساطی در منوی سایت مراجعه کنید.

این مقاله در آبان ماه ۱۴۰۲ بروزرسانی شده و منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

2.8 9 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات