مبل راحتی و کلاسیک چند متر پارچه میخواد؟

,

بسیاری از افراد به جای خرید مبل جدید تصمیم می‌گیرند که با تعویض پارچه‌ی مبل، تغییری در دکوراسیون خانه ایجاد کنند. علاوه بر اینکه هزینه تعویض پارچه مبلی کم است، می‌تواند حال و هوای دکوراسیون ما رو نیز عوض کند. برای این کار لازم است بدونیم که یک مبل راحتی چند متر پارچه میخواد؟ و چه مقدار پارچه برای یک مبل ۷ نفره نیاز است؟

البته این نکته رو در نظر داشته باشیم که به دلیل تنوع بالا محصولات نمی‌توان اندازه و متراژ مناسبی برای پارچه مبلی انتخاب کرد. کلاف مبلمان ها و تنوع در سبک های رویه کوبی مبل به ما اجازه نمی‌دهد که یک مقدار پارچه مشخصی برای مبل در نظر بگیریم.

در ادامه چند عامل تاثیر گذار بر متراژ و میزان پارچه مورد نیاز برای چند مدل مبل راحتی و کلاسیک کم پارچه، متوسط و زیاد معرفی می‌کنیم. اگر قصد دارید تا حدودی میزان پارچه مورد نیاز برای مبل خودتون رو پیدا کنید، با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر متراژ پارچه

همانطور که در بالا گفتیم هر مدل مبل، طراحی خاص خودش رو داره. بنابراین نمی‌توان پارچه مورد نیاز رو به طور میانگین اندازه گیری کنیم. در این قسمت یک سری از عوامل که بر متراژ پارچه رو تاثیر می‌گذارند رو گفته‌ایم.

هزینه تعمیر مبل راحتی پارچه‌ای طوسی

نوع و سبک مبلمان

سبک و نوع مبلمان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل روی متراژ پارچه است. برای مثال میزان پارچه‌ای که یک مبل راحتی میبره خیلی بیشتر از یک مبل استیل است. چرا که یک مبلمان استیل دسته‌ و پایه‌های چوبی دارد. پس به یاد داشته باشید که سبک مبلمان، اندازه‌ی پارچه‌ای که برای اون نیازه رو تعیین میکنه.

یک مبل ال سبز رنگ چند متر پارچه میخواد؟

ابعاد مبلمان

ابعاد که یکی از تاثیر گذارترین عوامل توی متراژ پارچه مبلی است. چرا که هر مبلی عرض، طول و ارتفاع متفاوتی دارد. بنابراین پارچه مبلی مورد نیاز برا برای دو نوع مبل ۳ و یا ۲ نفره متفاوت است.

اندازه و ابعاد پارچه مبلی برای تعویض پارچه مبل راحتی

طرح و شکل مبل

شکل و طرحی که هر مبل داره هم میتونه تاثیر بسزایی در اندازه پارچه داشته باشه. ممکن است یک مبل طرح لمسه دوزی و یا چین خوردگی داشته باشه و دیگری ساده باشه. برای مثال مدل مبل زیر رو نگاه کنید. این مبل راحتی و ۳ نفره است. اما طرح و سبک طراحی آن با یک مبل راحتی چستر و یا یک مبل ال متفاوت است. بنابراین اندازه پارچه‌ی به کار رفته در هر مدل و طرح یکی نیست.

مبل سفید طوسی راحتی با پارچه تعویض شده

تعداد کوسن ها

این مورد معمولا تاثیر کمتری دارد. چرا که بیشتر کوسن‌ها از پارچه‌ی متفاوتی برای ساخت استفاده می‌شوند. اما در بعضی از مدل مبل‌ها، کوسن‌ها با پارچه مبلی ست شده‌اند. پس بهتر است پارچه مصرف شده در کوسن هم در نظر داشته باشیم.

پارچه مبل ترکیه‌ای چقدر لازم است؟

برای مبل راحتی چند متر پارچه لازم است؟

مبل راحتی در انواع سبک‌ها وجود دارد. بنابراین میزان پارچه استفاده شده در هر مدل متفاوت است. در ادامه چند ست مبل راحتی رو با اندازه و متراژ پارچه‌ای که برای ساخت آن‌ها نیاز است، معرفی می‌کنیم. اولین مدل مبل راحتی که در تصویر زیر می‌بینید از محصول‌های رویال مبل است. در ساخت این مبل از پارچه‌ی کمتری نسبت به دیگر مدل‌ها استفاده شده است.

مبل راحتی با متراژ پارچه کم

مبل راحتی زیر نیز یک نمونه دیگر است. در این مبل پارچه‌ بیشتری استفاده شده است. البته که پشتی‌های بزرگ به همراه کوسن‌ها نیز در متراژ پارچه مبلی تاثیر گذار هستند. فراموش نکنید که ابعاد یک مبل باید توسط کارشناس اندازه گیری بشه و سپس میزان پارچه مورد نیاز تعیین بشه.

چند متر پارچه برای مبل راحتی ۳ نفره لازم است؟

کاناپه‌ی تک، دو و سه نفره‌ای که در زیر می‌بینید لیدوما نام دارد و مانند دو محصول بالا در مجموعه رویال مبل تولید می‌شوند. این محصول نسبت به دو محصول بالا پارچه‌ی بیشتری مصرف می‌کند. هرچند که این ۳ مدل راحتی هستند، اما نمی‌توان اندازه‌ای استاندارد برای آن‌ها در نظر گرفت.

متراژ پارچه کم مبل راحتی

مبل کلاسیک چند متر پارچه میخواد؟

متراژ مبل کلاسیک هم با توجه به عواملی که بالاتر گفتیم تعیین میشه. بنابراین بازهم نمیتوان گفت که در چه بازه و حدودی پارچه نیاز داریم. برای همین در ادامه این قسمت قصد داریم تا میزان پارچه مورد نیاز برای مبل کلاسیک رو با توجه به میزان پارچه‌ی مصرف شده در هرمبل معرفی کنیم. این روش باعث میشه تا شما بتونید تا حدودی میزان پارچه مورد نیاز برای مبل خودتون رو حدس بزنید. برای مثال در تصویر زیر یک مبل با پشتی حصیری کم پارچه می‌بینید.

برای مبل کلاسیک چند متر پارچه لازم است؟

این درحالی است که بعضی از مبل‌ها پارچه‌ی فراوانی مصرف می‌کنند. بنابراین متراژ پارچه ما می‌تونه کاملا متفاوت باشه و مبل تو رنج‌های مختلفی اندازه گیری بشه. اما کارشناس‌ها با آنالیز مبل می‌توانند میانگین پارچه‌ای که هر مدل مبل نیاز دارد را بدست آورند. 

برای کاور مبل کلاسیک چند متر پارچه لازم است

در تصویر پایین یک مبلی رو می‌بینید که پارچه کاری بیشتری نسبت به دو مدل قبل داره. این مبل تمام پارچه است. این طراحی جلوه‌ای جذاب‌تر و زیباتر ایجاد میکنه و برای منازل بزرگ مناسب است. البته که این موضوع سلیقه‌ای و برای هرکسی متفاوت است.

متراژ پارچه مورد نیاز برای تعمیر مبل

خلاصه‌ای از آنچه که در مقاله مبل راحتی چند متر پارچه میخواد گفتیم

تعویض پارچه و تعمیر مبلمان یکی از هوشمندانه ترین روش‌ها می‌باشد. چرا که هزینه آن به مراتب کمتر از خرید یک ست مبلمان است. متراژ کردن پارچه‌ی مورد نیاز برای تعمییر هر مبل کار سختی می‌باشد. چرا که هر مبل طرح خاصی دارد و نمی‌توان با یک متراژ استاندارد پارچه هرکدام را تعویض نمود.

طرح و سبک مبل، اندازه و ابعاد و تعداد کوسن‌ها از عوامل موثر در متراژ پارچه مورد نیاز برای ساخت یک مبل هستند. در بالاتر تعدادی مبلمان از تولیدی رویال مبل رو به همراه متراژ پارچه‌ای که برای تولید نیازمنده رو گفته‌ایم.

در ادامه با تعدادی از انواع مبلمان راحتی تولید شرکت رویال مبل آشنا بشیم. یادمون باشه تمام این محصولات رو می‌تونیم با شرایط قسطی تهیه کنیم. برای مطالعه شرایط خرید مبل قسطی به صفحه خرید اقساطی در منوی سایت مراجعه کنید.

این مقاله در آذر ماه ۱۴۰۲ بروزرسانی شده است. منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

4.5 2 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات