ایده‌های جذاب برای تزیین میز جلو مبلی

تا حالا شده از خودمون بپرسیم که چه جوری می‌‌شه میز جلو مبلی رو به جذاب‌ترین شکل دیزاین کنیم؟ یا حتی ممکنه برامون سوال پیش اومده باشه که طراحان از چه ترفند‌هایی برای تزیین میز جلو مبلی استفاه می‌کنن که ما ازش بی خبریم؟

در همین شروع مقاله باید بدونیم که تزیین میز جلو مبلی از موارد underrated (دست کم گرفته شده) هست. به این خاطر که شاید کاربرد میز جلو مبلی و تاثیری که روی دکوراسیون داره رو نادیده گرفتیم و یا از ترفند‌های تزئین میز جلو مبلی اطلاعی نداریم.

برای همین قبل از هرچیزی لازمِ تا با میز جلو مبلی بهتر آشنا بشیم. در ادامه هم قصد داریم تا به روش‌های کاربردی و نکات مهم دیزاین میز جلو مبلی اشاره کنیم و از بهترین اکسسوری‌ها برای تزیین میز جلوی مبل بگیم. امیدواریم که از این مقاله خوشتون بیاد.

راهنمای مطالعه     زمان مطالعه: 15 دقیقه    بروزرسانی: آذر ماه ۱۴۰۱


میز جلو مبلی چیست و چه کاربردی دارد؟

پنج سه نکته‌ی مهم که باید برای دیزاین میز جلو مبلی بدونیم

    یک لوازم دکوری‌ را به عنوان نقطه‌ی کانونی در نظر داشته باشیم

    میز جلوی مبل را خیلی شلوغ نکنیم

    براساس شکل هندسی میز، لوازم اکسسوری را انتخاب کنیم

    به هارمونی لوازم دکوری با مبل و سایر وسایل خونه توجه کنیم

    تناسب را بین اندازه میز جلو مبلی و بزرگ ترین دکوری رعایت کنید

اکسسوری‌های محبوب و متداول برای تزیین میز جلوی مبل

    میز رو با گیاه و گلدان دیزاین کنیم

    کتاب و مجالات جذاب و رنگی

    ترکیب و شمع و شمعدانی رو امتحان کنیم

    استفاده از مجسمه فراموش نشه

    سینی‌ فقط برای پذیرایی نیست

تزیین میز جلو مبلی بر اساس مدل و طراحی‌ که دارد

    دیزاین میز جلو مبلی کلاسیک

    تزیین میز جلو مبلی چوبی

    دیزاین میز جلو مبلی گرد و دایره شکل

    تزیین میز جلو مبلی شیشه‌ای

    دیزاین میز جلو مبلی مربعی شکل

    تزیین میز جلو مبلی استیل

میز جلو مبلی چیست و چه کاربردی دارد؟

میز جلو مبلی نوعی میز کشیده و با ارتفاع کوتاه است و به گونه ای طراحی می شود که روبروی مبلمان قرار گیرد. میز جلو مبلی برای قرار دادن کتاب، روزنامه، ظروف پذیرایی، لوازم دکوری و مانند آنها که در حین نشستن روی مبل کاربرد دارد، استفاده می شود.

میز جلو مبلی چوبی

میز جلو مبلی برای قرار دادن کتاب، روزنامه، ظروف پذیرایی و لوازم دکوری استفاده‌ی متداولی داره. برای مثال زمانی که رو کاناپه نشستیم و در حال مطالعه کتاب و نوشیدن قهوه هستیم، نیازی به بلند شدن و جابجایی نداریم و به راحتی می‌تونیم از سطح ارتفاع میز جلوی مبل استفاده کنیم.

مبل طوسی با میز شیشه‌ای

میزای جلو مبلی در مدل‌های مربعی، گرد، مستطیلی و با متریال‌های مختلفی مثل چوب، فلز، سنگ و شیشه طراحی و تولید میشن. میز جلو مبلی‌ای که می‌خواهیم انتخاب کنیم باید با مبل‌های خونه و سایار لوازم دکوری سِت بشه به خوبی جذابیت میز و دکوراسیون به چشم بیاد.

میز جلو مبلی مستطیلی طوسی

پنج نکته‌ی مهم که باید برای دیزاین میز جلو مبلی بدونیم

تزیین میز جلو مبلی هنر و سلیقه می‌خواد پس باید موقع دیزاین میزمون باید به نکانتی مثل تقارن، سادگی، هارمونی، دقت کنیم تا دکوراسیونی جذاب داشته باشیم. برای همین قبل از تزیین میز، لازم تا باهم دیگه سه نکته مهم رو بدونیم.

میز شیشه‌ای

یک لوازم دکوری‌ را به عنوان نقطه‌ی کانونی در نظر داشته باشیم

تزیین میز جلو مبلی مثل دکور اصلی هر اتاقی از خونه و حتی چیدمان مبل، نیاز به نقطه کانونی داره. برای همین باید لوازم دکوری‌ای رو که از نظر شکل متفاوت و فانتزی هست رو روی میز قرار بدیم تا توجه‌ها جلب کنه.

میز جلو مبلی چوبی گرد

میز جلوی مبل را خیلی شلوغ نکنیم

فراموش نکنیم میز جلو مبلی شلوغ و بی نظم، جلوه‌ی ناخوشایندی به دکوراسیون خونه میده. جدای از این، میز باید فضای کافی برای قرار دادن وسایل پذیرایی رو داشته باشه. پس نتیجه می‌گیریم میز رو نباید بیش از حد با لوازم دکوری شلوغ کنیم و ترتیب و نظم از همه چی مهم تره.

میز آهنی مشکی

براساس شکل هندسی میز، لوازم اکسسوری را انتخاب کنیم

یکی از مهم‌ترین نکاتی که لازم در تزیین میز جلو مبلی بدونیم، هارمونی و هماهنگی شکل هندسی میز با لوازم دکوری هست. البته مشابه بودن تمام شکل‌ها، جلوه یکسان و ظاهری غیر جذاب به دیزاین میزمون میده. بنابراین باید یک الی دو دکوری متضاد رو انتخاب کنیم.

میز جلو مبلی سنگی

  به هارمونی لوازم دکوری با مبل و سایر وسایل خونه توجه کنیم

باید به این نکته توجه داشته باشیم که عناصر روی میز جلو مبلی، از سایر وسایل دکوری تو فضای خونه جدا نیستن و طبق اصول دکوراسیون باید هارمونی‌ای بینشون وجود داشته باشه. برای همین وسایل دکوری‌ای بخریم که با مدل میز، فرش و پرده‌های تو خونه سِت بشه.

هارمونی لوازم دکوری با مبل و وسایل

تناسب را بین اندازه میز جلو مبلی و بزرگ ترین دکوری رعایت کنید

یکی از نکات دیگه‌ای که باید موقع تزیین میز جلو مبلی رعایت کنیم، تناسب اندازه میز و بزرگ‌ترین دکوری روی میزه. دکوری ما نه باید خیلی بزرگ باشه که کل سطح میز رو پوشش بده و نه خیلی کوچیک که باعث بشه اصلا به چشم نیاد. پس تو انتخاب دکوری اندازه و رنگ در نظر بگیریم.

میز جلو مبلی مشکی

اکسسوری‌های محبوب و متداول برای تزیین میز جلوی مبل

امروز لوازم مخلتفی به عنوان اکسسوری رو برای تزئین میز استفاده می‌کنن. اکسسوری‌ها رو می‌تونیم بر اساس سلیقه و نیازمون انتخاب کنیم. همچنین در هنگام انتخاب باید به رنگ‌بندی میز و محیط اطراف توجه داشته باشیم. در ادامه قصد داریم اشاره‌ای به اکسسوری‌های معروف داشته باشیم.

میز جلو مبلی

میز رو با گیاه و گلدان دیزاین کنیم

برای قرار دادن گل و گیاه روی میز بهتره که از گلدون‌های کوچک استفاده کنیم. گلدون تمام بلور و تراریوم خیلی پیشنهاد می‌شه و دکوراسیونی متفاوت به ما هدیه میده. تازه اگه میز جلو مبلی خونه شیشه‌ای باشه، چه بهتر! چرا که محیطی زیبا و جذاب خواهیم داشت.

میز بیضی

کتاب و مجالات جذاب و رنگی

انتخاب کتاب‌های کوچک با جلدی جذاب می‌تونه زیبای خاصی و چیدمانی مدرن به میز جلو بده. جدای از این، این دیزاین باعث می‌شه در زمان استراحت، ترغیب به مطالعه کتاب بشیم. البته یادمون باشه که نباید کل میز رو با کتاب‌هایی زیاد یا ظاهری نامناسب تزیین کنیم.

تزین میز چوبی

ترکیب و شمع و شمعدانی رو امتحان کنیم

شمع جزو لوازمی هست که آرامش و انرژی مثبت رو در محیط خونه پخش می‌کنه. شمع‌ها در مدل‌‌های مختلف و با رنگ‌ متنوعی تولید میشن که برای دکوراسیون و دیزاین جلو مبلی پیشنهاد میشه. ترکیب سه عنصر شمع، گلدون و قند با میز کلاسیک بهتر سِت می‌شه.

میز جلو مبلی با شمع

استفاده از مجسمه فراموش نشه

مجسمه‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای بیان احساسات و افکارمون هست. این که از یک یا چند اثر هنری مثل مجسمه‌های بامزه و اشخاص معروف برای تزیین میز جلو مبلی استفاده کنیم، نشان دهنده‌ی نوع سبک تفکر ما هست. برای همین مجسمه‌ای انتخاب کنیم که با روحیات ما و تم خونه سازگار باشه.

مجسمه روی میز جلو مبلی

سینی‌ فقط برای پذیرایی نیست 

شاید برامون عجیب باشه اما می‌تونیم از همون سینی‌هایی که برای مهمون چایی میاریم به عنوان وسیله‌ی تزیینی استفاده کنیم. البته بهتره موقع تزیین میز جلو مبلی با سینی به کاربردش هم توجه کنیم. سینی روی میز بهتره لبه‌های کوتاه داشت باشه و از جنس و رنگ جذاب باشه.

سینی روی میز جلو مبلی

تزیین میز جلو مبلی بر اساس مدل و طراحی‌ که دارد

شاید برامون سوال بشه چه جوری باید میزی رو براساس مدلی که داره تزیین کنیم. در جواب باید بگیم که ابتدا باید سبک چیدمان و دکوراسیون خونه در نظر بگیریم. در ادامه قراره به نکات تزیینی برخی از میز‌های جلو مبلی بر اساس مدل و طراحی اشاره کنیم.

میز جلو مبلی فانتزی

دیزاین میز جلو مبلی کلاسیک

میز‌های جلو مبلی کلاسیک معمولا در مدل‌‌های ساده طراحی می‌شن و در بعضی از مدل‌ها پایه‌هایی با طرح‌های ساده و زیبا کار می‌شه. زیبایی این سبک کلاسیک به ساده بودنشه، پس بهتره برای تزئین از گلدان ساده و مجسمه‌های کوچک استفاده کنیم تا میز جلو مبلی کلاسیک پیش از حد شلوغ نشه.

میز جلو مبلی کلاسیک

تزیین میز جلو مبلی چوبی

میزهای چوبی جلو مبلی هم از چوب طبیعی تولید میشن و هم مصنوعی. این میز‌ها کاملا رنگ خود چوب رو دارن. برای تزیین میز جلو مبلی چوبی می‌تونیم از گلدون‌های چوبی و تراریوم استفاده کنیم تا دکوراسیونی کلاسیک داشته باشیم.

میز چوبی

دیزاین میز جلو مبلی گرد و دایره شکل

میز جلو مبلی گرد با تمامی دکوراسیون به خوبی سِت می‌شه اما موقع خرید باید توجه داشته باشیم که رنگ، طرح و انداره مناسب انتخاب کنیم. برای برای تزئین میز جلو مبلی گرد می‌تونیم از گلدان شیشه‌ای، کتاب، مجلات و وسایل پذیرایی استفاده کنیم.

میز جلو مبلی دایره شکل مشکی

تزیین میز جلو مبلی شیشه‌ای

موقع تزئین میز‌های شیشه‌ای نباید بازی با رنگ‌ها رو فراموش کنیم. به عنوان مثال برای دکوراسیون‌های مدرن می‌تونیم از مجسمه و ظروف رنگی استفاده کنیم. کافیه فقط یک رنگ رو برای لوازم دکوری انتخاب کنیم و از ترکیبش با رنگ‌هایی مثل طلایی و طوسی دکوراسیونی جذاب درست کنیم.

میز جلو مبلی شیشه‌ای

دیزاین میز جلو مبلی مربعی شکل

برای تزیین میز جلو مبلی می‌تونیم از سینی کوچک، چا شمعی، ظروف دکوری استفاده کنیم. همچنین می‌تونیم برای داشتن زیبایی و هماهنگی میز مربعی رو تقسیم کرده و هر لوازم دکوری‌ای رو در هر قسمت از میز قرار بدیم و با این کار جلوی شلوغی و بی‌نظمی وسایل روی میز رو بگیریم.

میز جلو مبلی مربعی

تزیین میز جلو مبلی استیل

میزهای جلومبلی از جنس استیل زیبایی خاص خود را دارند و می توان با استفاده از یک گلدان شیشه ای با طرحی خاص همراه کتاب های کوچک، گلدان استیل در رنگ مناسب دکوراسیون، جاشمعی زیبا و … آن را تزئین و زیبایی آن را کامل نمود.

میز استیل

میزهای جلو مبلی‌ استیل زیبایی خاص خودشون رو دارن. برای تزیین این سبک میز استفاده از گلدان شیشه‌ای، کتاب‌های کوچک و جا شمعی پیشنهاد می‌شه. اگه قصد داریم گلدون استیل بخریم، بهتره که با دکوراسیون خونه سِت باشه.

میز جلو مبلی استیل

خلاصه‌ای از آنچه که باهم درباره تزیین میز جلو مبلی گفتیم

در ابتدای مقاله گفتیم که میز جلو مبلی نوعی میز کشیده و با ارتفاع کمِ که روبروی مبل قرار می‌گیره و برای قرار دادن وسایل پذیرایی و دکوری کاربرد داره. برای تزیین میز جلو مبلی رعایت سه نکته یعنی در نظر گرفتن نقطه کانونی و انتخاب دکوری بر اساس شکل هندسی میز اهمیت زیادی داره.

اکسسوری‌هایی مثل گلدان، شمع، کتاب و مجسمه برای دیزاین میز جلو مبلی مناسبن. فقط باید حواسمون باشه که میز رو بیش از حد شلوغ نکنیم و اکسسوری‌هایی متناسب با اندازه میز و جذاب خریداری کنیم تا تو چشم باشه.

در این مقاله سعی ما بر این بود تا با ارائه‌ی ترفند‌های دیزاین، میز جلو مبلی خودمون رو به بهترین شکل تزیین کنیم.

برای همین اگه فکر می‌کنید نکته‌ی مهم و کاربردی هست که از قلم انداختیم حتما کامنت بذارید و بهمون بگید تا در آپدیت‌های بعدی بهش اشاره کنیم.
0
خوشحال می‌شیم نظرتون رو با ما به اشتراک بذارید :)x

امیداوریم از خوندن این مقاله لذت برده باشید و مثل همیشه، مرسی که هستید.

در ادامه با تعدادی از انواع میز جلو مبلی فروشگاه رویال مبل آشنا بشیم. برای دیدن تصاویر بیشتر هر محصول و دسترسی به اطلاعات فنی کالا بر روی تصویر هر محصول کلیک کنید.

این مقاله در آذر ماه ۱۴۰۱ بروزرسانی شده و منتظر آپدیت بعدی در طی ماه های آینده باشید. 

 

2 2 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات