بهترین اید‌ه‌های تزیین میز ناهارخوری

یه لحظه فکر کنیم که به خونه‌ی دوست و فامیلی برای مهمانی دعوت شده‌ایم. موقعی که وارد خونه می‌شیم ممکنِ چیزی به نظرمون جالب نرسه و دکوراسیون خونه هم خیلی ساده و معمولی باشه. اما یه چیزی هست که حسابی توجه‌مون رو جلب می‌کنه و اونم میز ناهارخوریه.

شاید برامون عجیب باشه اما باید بدونیم که در دکوراسیونی با طراحی ساده و کاملا معمولی؛ چیزی که خیلی مورد توجه قرار می‌گیره میز ناهاخوری هست. اما زمانی می‌تونیم با اطمینان این حرف رو بزنیم که میز ناهاخوری رو با بهترین سلیقه و بروز‌ترین روش‌ها تزئین کنیم.

میز ناهارخوری از آیتم‌های مهم در دکوراسیون خونه به حساب میاد و اغلب در قسمتی از خونه قرار می‌گیره که کامل در معرض دید و توجه هست. به همین جهت می‌تونیم از وسایل دکوری برای تزئین میز ناهارخوری استفاده کنیم تا جذابیت و جلوه‌ی بیشتر به میز ناهارخوری بدیم.

خب حالا شاید از خودمون بپرسیم روی میز ناهارخوری چی بذاریم تا دکوراسیونی خاص و لوکس داشته باشیم. برای همین در ادامه قصد داریم تا بگیم که چرا تزئین میز ناهارخوری اهمیت دارهو  از بهترین ایده‌های تزیین میز ناهارخوری می‌گیم.

راهنمای مطالعه     زمان مطالعه: 10 دقیقه    بروزرسانی: بهمن ماه ۱۴۰۱


چرا تزیین میز ناهارخوری اهمیت زیادی دارد؟

اصول و نکات تزئین میز ناهارخوری

روی میز ناهارخوری چی بذاریم؟

    از رانر (Runner) برای دکور میز ناهارخوری استفاده کنیم

    تاثیر گلدان و گیاهان را جدی بگریم

    دکوراسیون لاکچری و فانتزی با شمع

چرا تزئین میز ناهارخوری اهمیت زیادی دارد؟

تزیین میز ناهارخوری قبل از غذا، حسی رو به انتقال میده تا صرف غذای رو میز برامون لذت بیشتری داشته باشه. شاید از خودمون بپرسیم که علت این موضوع چیه؟ خب هارمونی چیدمانی و زیبایی دکوری‌ها باعث می‌شه تا مغز ما نسبت به غذای پیش رو خوش‌بین باشه.

میز چوبی

جدای از این قضیه، تزیین میز ناهارخوری روی دکوراسیون خونه تاثیر داره و نوع چیدمان و انتخاب رنگ می‌تونه جلوه‌ی جذابی با اتاق پذیرایی و ناهارخوری بده. به همین جهت همیشه‌ میز ناهارخوری‌‌هایی متناسب با فضای خانه بخریم تا به خوبی با سایر لوازم دکوری سِت بشه.

دکور میز ناهارخوری

تزئین مدل میز غذاخوری اصول و قواعدی داره که در لازم برای داشتن دکوراسیونی جذاب رعایتش کنیم. البته این اصول بسیار ساده و ابتدایی هستن و فقط قرار نیست موقعی‌ها که مهمان داریم رعایت بشه.

میز چوبی

اصول و نکات تزیین میز ناهارخوری 

اولین نکته‌ای که باید درمورد تزیین میز ناهارخوری بدونیم، دوری از شلوع کردن میز ناهارخوری و رعایت نظمه. به این خاطر که اگه میز ناهارخوری ما با اِلمان و لوازم دکوری مختلف دکور شده باشه، دیگه فضای برای صرف غذا و نیست و ذهنمون رو خسته می‌کنه.

میز ناهارخوری چوبی

نکته‌ی بعدی که باید بهش دقت داشته باشیم انتخاب آیتم و اکسسوری‌هایی هست که قرار میز ناهارخوری رو تزیین کنیم. باید دقت کنیم که اکسسوری مناسب انتخاب کنیم و هر گزینه‌ای برای تزیین میز مناسب نیست. همیشه انتخاب‌مون لوازم دکوری ساده و شیک باشه.

میز ناهارخوری سفید

نوع دکوراسیون خونه هم اهمیت زیادی داره. برای مثال اگه سبک دکوراسیون ما مدرن هست، باید اکسسوری‌‌های مدرن و ساده انتخاب کنیم. برای سبک کلاسیک هم به همین شکل و باید آیتم‌های کلاسیک و آنتیک روی میز ناهارخوری بذاریم.

تزیین میز ناهارخوری

روی میز ناهارخوری چی بذاریم؟

در ادامه‌ی مقاله قرار بگیم که چه جوری می‌تونیم با استفاده‌ از آیتم‌هایی مثل رانر، شعمدان و گلدان میز ناهارخوری تزیین کنیم.

تزیین لاکچری میز ناهارخوری

 از رانر (Runner) برای دکور میز ناهارخوری استفاده کنیم

اگه دوست داریم رانر رو از طول روی میز بندازیم، می‌تونیم گلدان‌هایی رو وسط میز قرار بدیم و دو شمع در کنار گلدان بذاریم. با این کار تزیین ساده‌ای داریم که دکوراسیون خونه منیمال می‌شه و یک اثر هنری زیبا و خلاقانه برای میز ناهارخوری درست می‌کنیم.

روش بعدی انداختن رانر به صورت عرضی در دو طرف میز هست. در این روش باید اکسسوری و وسایل دکوری رو برای ایجاد تعادل در فضای خالی بین رانر به شکل عرضی چیدمان کنیم تا میزی خاص و متفاوت داشته باشیم.

 تاثیر گلدان و گیاهان فراموش نکنیم

چیزی که باعث می‌شه گل‌ها روی دکوراسیون خانه تاثیر بذارن، حس زندگی و تازگی‌ای که به محیط انتقال میده. حالا تصور کنیم که ترکیب لطافت و زیبایی چه محیط جذابی رو برای ما ایجاد می‌کنه. با انتخاب گل و گیاه می‌تونیم به فضای اتاق و پذیرایی حس تازه و روشنی بدیم.

دکور میز ناهارخوری با گلدان

انتخاب گلدان برای میز ناهاخوری ( گیاهان مصنوعی برای دوستانی که حساسیت فصلی دارن) گزینه‌ی خوبیه. با گلدان سبز و چند شاخه‌ای به راحتی می‌تونیم میز ناهارخوری رو تزیین کنیم، بدون این که نیازی به سایر لوازم دکوری باشه. پیشنهاد‌مون این که از تراریوم استفاده کنید.

تزیین میز ناهارخوری با گیاه

 دکوراسیونی لاکچری و فانتزی با شمع

شمع‌ها گزینه‌ی خوبی برای به وجود اوردن فضای جذاب و رمانتیک هستن. یکی از ایده ال‌ترین جاها برای شمع، روی میز ناهارخوری هست. حالا تصور کنید این شمع رو در جا شمعی‌‌ای که طراحی جذاب دارد بذاریم؛ اون وقت که می‌تونیم ببینیم که دکوراسیون فوق العاده جذابی داریم.

تزیین میز ناهارخوری با جا شمعی

امروزه طرح و مدل‌های زیادی از شمع و شعمدانی هست که می‌تونیم هر کدوم رو مطابق سلیقه و دکوراسیون بخریم. شمعدان‌های روی میز ناهاخوری می‌تونه تکی یا چند شاخه باشه. اما اگه دوست داریم میز ناهارخوری خاص و لوکس داشته باشیم، می‌تونیم از فانوس تزئینی استفاده کنیم.

دکور میز ناهارخوری با شمع

خلاصه‌ای از آنچه که درباره‌ی تزیین میز ناهارخوری گفتیم

از اونجایی که میز ناهارخوری در خانه از آیتم‌های اساسی به حساب میاد و اغلب در قسمتی از خانه قرار می‌گیره که مورد توجه هست، تزیین کردنش هم اهمیت زیادی داره. شاید از خودمون پرسیده باشیم که روی میز ناهارخوری چی بذاریم تا میز بیشتر به چشم بیاد.

تزیین میز ناهارخوری جدای از جذابیت و زیبایی‌ای که به دکوراسیون و فضای اتاق میده، باعث می‌شه حس خوبی موقع صرف غذا داشته باشیم. علتش به این خاطر که هارمونی و چیدمان وسایل روی میز باعث می‌شه تا مغز ما نسبت به غذای پیش رو خوش‌بین باشه.

اول از همه باید ببینیم که دکوراسیون خونه چه سبکی هست تا بر این اساس بتونیم انتخاب بهتری داشته باشیم. همچنین سلیقه ما هم تو این مورد اهمیتی زیادی داره. پس اگه دکوراسیون مدرنی داریم، بهتره که اکسسوری‌های مدرن بخریم و اگه کلاسیک هست از دکوری سنتی استفاده کنیم.

یادمون باشه که خیلی میز ناهارخوری‌مون رو شلوغ نکنیم و همیشه سعی کنیم تا فضای کافی برای بشقاب و سایر وسایل داشته باشیم. انتخاب آیتم و اکسسوری‌‌ها روی دکوراسیون و فضای اتاق پذیرایی تاثیر گذاره و باید به درستی ازش استفاده کنیم.

اگه قصد تهیه میز ناهارخوری دارید پیشنهاد می‌کنیم مطلب «راهنمای خرید میز ناهار خوری» رو از دست ندید و با مهمترین نکات قبل خرید میز و صندلی آشنا بشید.

 

در ادامه با تعدادی از انواع میز ناهارخوری تولید رویال مبل آشنا بشیم. برای دیدن تصاویر بیشتر هر محصول و دسترسی به اطلاعات فنی کالا بر روی تصویر هر محصول کلیک کنید.

این مقاله‌ در بهمن ماه ۱۴۰۱ بروزرسانی شده و منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

0 0 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات