مبل سفید: راهی برای بزرگتر و روشن‌تر نشان دادن فض

استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون، یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین ایده‌ها بوده است. روشنایی و بزرگ جلوه دادن فضا، از مهمترین ویژگی‌های این رنگ است. مبل سفید نیز به دلیل سازگاری با سایر رنگ‌ها، پیشنهاد میشه.

اغلب افراد تمایل دارند برای جلوگیری از کثیف شدن مبل، از رنگ‌های تیره استفاده کنند. در صورتی که برای ایجاد فضایی دلنشین و متفاوت، استفاده از رنگ‌های خنثی مانند سفید ضروری است. در ادامه این مقاله درباره‌ی کاربرد رنگ سفید در دکوراسیون و جدیدترین مدل‌های مبلمان سفید صحبت می‌کنیم.

ویژگی‌های رنگ سفید در دکوراسیون

رنگ سفید یکی از رنگ‌های اصلی در طبیعت است. این رنگ نمادی از پاکی، خلوص و آرامشه. رنگ سفید فضایی روشن، دل باز و آرامش‌ بخش در دکور اتاق نشیمن ایجاد می‌کنه. به طور کلی این رنگ یک رنگ مکمل هست و باید با رنگی دیگه ترکیب بشه. استفاده درست از این رنگ به ما در برجسته کردن سایر رنگ‌ها کمک کنه.

مبل ال در رنگ سفید با بک گراندی تیره

چیزی که رنگ‌ها در ذهن تداعی می‌ کنند، برای هر شخص متفاوته. برای مثال فردی سفید رو آرامش بخش و خنثی ولی دیگری اون رو سرد و غمگین میبینه. حسی که توسط رنگ‌ها به وجود میاد، به عوامل مختلفی در ذهن ما انسان‌ها بستگی داره. هر رنگی معنی و تداعی‌ متفاوتی داره و این معانی توسط فرهنگ‌های مختلفی به وجود میاد. رنگ سفید یکی از پرفروش ترین رنگ مبل است که در انواع مبلمان مدرن و سایر سبک‌ها استفاده میشه.

مبل سفید راحتی کم جا در دکوراسیونی با سبک روستیک

مبل سفید با چه رنگ‌هایی ست میشه؟

مبل راحتی سفید یکی از انتخاب‌های متداول افراد برای دیزاین اتاق نشیمنه. به دلیل ظاهر شیک و ساده، این مبل با اکثر سبک‌های دکوراسیون داخلی هماهنگ میشه. اکثر دیوار‌ها در منازل، سفید رنگ هستند. بنابراین بهتره که در استفاده از رنگ سفید در کاناپه زیاده روی نکنیم. چرا که به این شکل دکوراسیون ما بی حس و بد جلوه میشه. اگه قصد خرید مبل سفید داریم، می‌تونیم کمی شلوغش کنیم و از رنگ‌های جذاب برای تزیین مبل راحتی استفاده کنیم.

مبل سفید راحتی در دکوراسیون با رنگ‌های شاد

مبل سفید و طلایی

سفید رنگی خنثی و طلایی رنگی گرم است. ترکیب این دو رنگ در مبلمان به راحتی میتونه تعادلی که نیاز داریم رو ایجاد کنه. یکی از خوبی‌های رنگ سفید کاهش گرمی رنگ‌های شلوغه. با استفاده درست از این دو رنگ میتونیم مبلمان شیک و لوکسی داشته باشیم. استفاده از میز، لوستر و پایه‌های مبل‌ به رنگ طلایی هم گزینه‌ی مناسبیه.

مبل مدرن سفید و طلایی در دکوراسیونی با رنگ قهوه‌ای تیره

مبلمان سفید و طوسی

رنگ سفید نماد آرامش و رنگ طوسی نماد تعادل و مدرنیته. سفید و طوسی فضایی آرام و مینیمال ایجاد می‌کنند. این دو در کنار هم یکی از محبوب ترین رنگ‌های سرویس جهیزیه عروس نیز هستند. بهترین راه استفاده از این دو رنگ در کنار هم، انتخاب دیوار یا کف پوش طوسی در کنار ست کاناپه سفید است. در این حالت کوسن‌های طوسی با دیوار یا کف پوش ست می‌شوند و مبل خودش رو برجسته تر از همیشه نشون میده.

مبلمان سفید و طوسی لمسه کاری شده

مبل سفید و مشکی

تعدادی از رنگ‌ها در حین تضاد، کنار همدیگر ترکیب جذابی ایجاد می‌کنند. برای مثال مبل مشکی گزینه‌ی خوبی برای تکمیل مبلمان راحتی سفید محسوب میشه. کاناپه‌هایی در رنگ سفید و مشکی راحتی تنوع بالایی در طرح‌های مختلف دارند. در بعضی از مدل‌ها می‌تونیم از پارچه‌های راه‌راه یا شطرنجی با پایه‌های سفید استفاده کنیم. این طرح‌ها در دکوراسیون، فضایی خلاقانه و منحصر به‌ فرد ایجاد می‌کنند.

مبل سفید و مشکی ال شکل در اتاقی با فرش طوسی

انواع مدل‌ها و سبک‌های مبل سفید

در این قسمت با هم تعدادی از محبوب‌ترین مدل‌های مبل سفید رنگ رو می‌بینیم. مبلمان سفید در انواع رنگ و طرح‌ها وجود داره. سبک چستر، اسپرت و کلاسیک محبوب‌ترین این مدل‌ها هستند.

مبل ال سفید در فضای روشن

مبل سفید مدل چستر

مبل چسترفیلد سفید با اجزای دیگری مثل جلومبلی، آینه کنسول و ناهارخوری سفید ست میشه. این مبل دسته‌های P شکلی داره. وقتی که وقتی پارچه‌ی سفید برای اون انتخاب می‌کنیم، خودش رو روشن‌تر از همیشه نشون میده. این مدل مبل با کوسن و یا عسلی‌های قهوه‌ای همخونی داره.  

مبل سفید چستر

مبلمان راحتی اسپرت سفید رنگ

مبل راحتی اسپرت سفید یک انتخاب مناسب برای افرادیه که به دنبال یک مبل راحت و زیبا برای اتاق نشیمن خود هستند. این مبل فضایی مدرن و امروزی در اتاق نشیمن ما ایجاد می‌کنه. این مبل به دلیل طراحی ساده و مینیمالیستی خود، با بسیاری از سبک های دکوراسیون هماهنگی داره.

ست مبلمان اسپرت در کنار گلدان‌های جذاب در دکوراسیون

مبل کلاسیک سفید رنگ

با قرار دادن کاناپه کلاسیک سفید در پذیرایی، نقطه کانونی روشنی در اتاق ایجاد می‌کنیم. با این کار توجه افراد بیشتر به آن قسمت از فضای منزل ما جلب میشه. پس اگه نقطه کانونی ما روشن بشه، فضای اتاق نشیمن ما نیز بزرگ‌تر از حالت عادی دیده میشه. این مبل برای اکثریت افراد کلاسیک دوست گزینه مناسبی است.

مبل کلاسیک سفید

بهترین قسمت برای چیدمان مبلمان کلاسیک مقابل پنجره است. با این ترفند مبلمان ما نور رو جذب و محیط رو روشن‌تر میکنه. همچنین برای افزودن شادابی به محیط، میتونیم از کوسن‌های قرمز، زرد و یا آبی استفاده کنیم.

مبل کلاسیک سفید کرم

مزایا و معایب استفاده از مبل سفید

به طور کلی مبل سفید یکی از حاشیه‌دار‌ ترین رنگ‌های صنعت مبلمانه. مزایا و معایب این مبل مدام با هم در حال جنگ هستند. برای مزایا میتونیم به بازتاب نور توسط مبل سفید اشاره کنیم. این موضوع باعث میشه تا فضای محیط روشن‌تر و بزرگ‌تر به نظر برسه. به همین منظور استفاده از مبل سفید برای فضاهای کوچک و کمجا پیشنهاد میشه.

مبل سفید مدرن رنگارنگ حوله‌ای

همچنین مبل سفید با بسیاری از سبک‌های دکوراسیون و رنگ‌ها هماهنگی داره. این ویژگی باعث میشه تا کاناپه انتخابی ما با هر منزلی ست باشه. برای معایب میشه به زود کثیف شدن اون اشاره کرد. این مبل از اون مبل‌هاییه که با کوچیک‌ترین قطره نوشیدنی یا غذا، رنگ می‌گیره. البته که می‌تونیم برای مبل از پارچه نانو ضد آب هم استفاده کنیم. به این شکل مبل ما طول عمر بیشتری خواهد داشت.

مبل اسپرت و مدرن

عیب بعدی این رنگ مراقبت و نظافت مداوم است. ممکنه با انتخاب رنگ سفید، مجبور بشیم هر هفته تمیزش کنیم. به خصوص اگه وسواس داشته باشیم. این امر به مرور زمان بافت پارچه مبلی رو از بین میبره. هر چند که این موضوع هم بستگی به کیفیت جنس پارچه استفاده شده داره.

مبل سفید کمجا

 جنبه‌های منفی این مبل از دید دیگری مثبت محسوب میشه. چون باعث میشه بیشتر از مبلمون مراقبت کنیم. پیشنهاد ما برای مبل سفید، استفاده از پارچه مخمله. چرا که از همه‌ی پارچه‌ها راحت‌تر تمیز میشه. در مطلب دیگری کامل درباره‌ی نحوه تمیز کردن مبل مخمل صحبت کردیم. اگر دوست داشتید، میتونید اون رو هم مطالعه کنید.💕

مبل راحتی سفید

خلاصه‌ای از آنچه درباره مبل سفید گفتیم

رنگ سفید نماد پاکی و خلوص است. بکار بردن اون در دکوراسیون داخلی، اتاق نشیمن رو بزرگ‌تر از حالت عادی به نمایش میزاره. این رنگ در سبک‌های مدرن پرکاربرده. این به دلیل سهولت ست شدنش با دیگر رنگ‌های دکوراسیون و ایجاد محیطی مینیمال و دلنشین است.

کاناپه‌هایی با پارچه رنگ سفید این قابلیت رو داره تا با رنگ‌های مختلفی هماهنگ بشه. از معروف‌ترین ترکیب رنگ‌ها برای سفید میشه به طلایی، طوسی و مشکی اشاره کرد. مبل سفید در سبک‌‎های مدرن، کلاسیک و اسپرت وجود داره. برای معایب میتونیم به زود کثیف شدن اون اشاره کنیم. بزرگترین مزیت این مبل بزرگ‌تر نشون دادن منزل ماست. 

 

در ادامه با تعدادی از انواع مبلمان راحتی تولید شرکت رویال مبل آشنا بشیم. یادمون باشه تمام این محصولات رو می‌تونیم با شرایط قسطی تهیه کنیم. برای مطالعه شرایط خرید مبل قسطی به صفحه خرید اقساطی در منوی سایت مراجعه کنید.

این مقاله در بهمن ۱۴۰۲ بروزرسانی شده و منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

5 2 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات