تعمیر مبل سلطنتی در منزل | هزینه + نکات آموزشی

,

با توجه به قیمت‌ و هزینه‌های تولید مبلمان جدید، تعمیر مبلمان یکی از گزینه‌هایی است که معمولا افراد برای تغییر دکوراسیون انتخاب می‌کنند. تعمیر مبلمان تا حدودی به صرفه تره. البته که این موضوع بستگی به سبک و مدل مبلمان ما داره. تعمیر مبل سلطنتی یا استیل، از گزینه‌های محبوب امروزیست که ما در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تعمیر مبلمان استیل در منزل به وضعیت مبلمان ما بستگی داره. معمولا تعمیر‌های سطحی مبلمان در منزل قابل انجامه. اما تعمیر‌های سطح سخت نیاز به بررسی کارشناس و تعمیر توسط کارگاه داره. در ادامه این مطلب تعمیر مبل در منزل رو بهتون آموزش میدیم. سپس تعمیر مبلمان رو با خرید مبل جدید مقایسه و هزینه اون رو برآورد می‌کنیم. با ما همراه باشید.💕

راهنمای مطالعه     زمان مطالعه: 10 دقیقه    بروزرسانی: خرداد ماه 1403


تعمیر مبل یا خرید مبل استیل جدید

آموزش تعمیر مبل استیل در منزل

هزینه تعمیر مبل سلطنتی

تعمیر مبل یا خرید مبل استیل جدید

بزرگترین تفاوت بین خرید مبل جدید با تعمیر مبلمان، تفاوت قیمتی اونه. اینکه کدوم یکی از این گزینه‌ها بهتره رو وضعیت کنونی مبل ما تعیین میکنه. اگر که قیمت رفع ایراد مبلمان ما به صرفه تر باشه، می‌تونیم اون رو تعمیر کنیم.

قبل و بعد از تعمیر مبل سلطتنی

مشتری با انتخاب آخرین مبل، هارمونی رو در بین اجزا منزل ایجاد کرده و خرید مبلمان جدید ریسک بیشتری رو توی به هم زدن این هارمونی ایجاد میکنه. اگر که نشیمن مبل تو رفتگی داره و یا قصد دارید که رنگ چوب و یا پارچه مبلی رو عوض کنید، به سراغ تعمیرات مبل بروید. در مطلب «تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو» بیشتر راجب این موضوع صحبت کردیم.

مبل استیل ترکیه‌ای سفید مشکی

آموزش تعمیر مبل استیل در منزل

تعمیر مبلمان در منزل دو نوع داره. نوع اول که تعمیرات توسط خودمون انجام میشه و معمولا نیاز به کارشناس نیست. و نوع دوم که ما مبل توسط تعمیرکار در منزل تعمیر میشه و به سمت کارخونه فرستاده نمیشه. در این قسمت چندین ایراد جزئی که معمولا در مبلمان سلطنتی به وجود میاد رو بررسی کردیم و راه حل تعمیر اون‌هارو برای شما گذاشته‌ایم.

تعمیر رنگ پریدگی چوب مبل

رنگ پریدگی مبلمان استیل

خراش و رنگ پریدگی مبل یکی از شایع ترین مشکلات در مبل‌های استیل است. چرا که سطح چوب رنگ شده به راحتی خش میوفته. این مشکل معمولا تو خونه رفع میشه و نیازی به تعمیر در کارخونه نیست. روش‌های زیادی برای تعمیر رنگ پریدگی مبل وجود داره. محبوب‌ترین روش‌های این تعمیر، استفاده از ماژیک‌های مخصوص چوب است.

تعمیر رنگ پریدگی مبل استیل با ماژیک

ماژیک یا لاک رو با قلمو یا با پنبه روی قسمتی که پریدگی رنگ وجود داره می‌کشیم و می‌‌گذاریم تا خشک شود. فرو رفتگی مبل هم یکی دیگه از مشکلات رایج انواع مبلمان است. پیشنهاد میکنم مطلب «تعمیر فرورفتگی مبل در خانه» رو نیز مطالعه کنید.

تعمیر مبل قبل و بعد از رنگ زدگی

اصلاح پارگی دوخت مبل استیل

مبلمان استیل، به دلیل زیبایی و ظرافتی که دارد، جزو محبوب‌ترین سبک‌های مبلمان در منازل به شمار می‌رود. با این حال، استفاده مداوم از آن می‌تونه منجر به پارگی دوخت مبل بشه. البته که گیر کردن پارچه مبل به مکانی تیز هنگام جابجایی هم اتفاق بسیار رایجیه. این پارگی نه تنها ظاهر مبل رو ناخوشایند میکنه، بلکه می‌تونه با گذشت زمان گسترش پیدا کنه و به طور کامل پارچه مبل رو شکاف بده.

پارگی دوخت مبل استیل

خوشبختانه، نیازی نیست برای رفع این مشکل، کل پارچه مبل رو تعویض کنید. روش‌های مختلفی برای اصلاح پارگی دوخت مبل استیل وجود دارد که می‌توانید با کمی حوصله و ظرافت، اون‌ها رو در خانه انجام دهید. اگه که ناحیه پاره شده پارچه کوچک است، به راحتی میتونیم اون رو با نخ و سوزن بدوزیم. معمولا برای دوخت پارچه از سوزن‌های خمیده شده استفاده می‌کنند.

تعمیر شکاف پارچه مبل

دقت کنید که افراد ممکن است بخاطر تجربه کم، دوخت تمیزی انجام ندهند. اگه به دوخت مبلمان حساس هستید، می‌تونید یک خیاط مبلمان رو استخدام کنید تا مبل رو در همون منزل تعمیر کنه. البته که اگه دوخت این مبل حساس باشه، به کارگاه خیاطی فرستاده میشه و توسط چرخ خیاطی دوخته میشه.

تعمیر پارچه مبلی شکاف خورده

رفع اشکالات کوچک نجاری

اشکالات چوبی در میان مبلمان کلاسیک، سلطتنی و حتی برخی از مدل‌های راحتی بسیار رایج است. چرا که اتصالات این مبل‌ها معمولا به گونه‌ای است که در آن‌ها از چوب زیادی استفاده شده است. حتی اگه مبل ما از بهترین چوب‌ها مثل چوب راش، گردو و… درست شده باشه، قابل شکستنه. به مرور زمان چوب ضعیف تر میشه و استفاده مکرر و یا حوادث هنگام جابه جایی دچار شکستگی یا ترک در بعضی از قسمت‌های مبلمان می‌شود.

تعمیر زخم و شکاف چوب

شکستگی‌های بزرگ معمولا باید در کارگاه و یا کارخانه تعمیر شوند. اما ترک خوردگی‌های جزئی، لقی پایه، محکم کاری اتصالات و تعویض پایه مبل در منزل قابل انجام هستند. برای تعمیر ترک خوردگی چوب مبل می‌تونید از بتونه گلی استفاده کنید. با استفاده از بتونه گلی شکاف رو پر می‌کنند و می‌گذارند تا خشک بشه. سپس با استفاده از شاپان و یا جوهر، اون رو لکه گیری می‌کنند و مبل به حالت اول خودش بر می‌گرده.

بتونه کاری چوب زخمی شده

برای لقی اتصالات نیز می‌تونیم عوامل اتصال رو تقویت و محکم کاری کنیم. برای مثال پیچ، میخ و یا چسبی که چوب رو به هم اتصال داده، محکم تر کنیم. تعمیر لقی پایه مبل و یا ناهمواری اون با گل میخ انجام میشه. با چسبوندن گل میخ زیر پایه ناهموار، سطح ۴ تا پایه رو یکی می‌کنیم. 

لق زدن پایه مبل رو چیکار کنیم

هزینه تعمیر مبل سلطنتی

همانطور که گفتیم، تعمیر هر مبلمان می‌تونه متفاوت باشه نحوه تعمیر همه‌ی آن‌ها یک شکل نیست. به طور کلی هزینه تعمیر مبلمان سلطنتی از بین ۲۵ میلیون تا ۱۰۰ میلیون حساب میشه. البته که این قیمت برای تعمیر کامل محسوب میشه و صرفا تعمیر جزئی نیست. البته که قیمت تعمیرات کلی هم بستگی به انتخاب مشتری در جنس متریال و دیگر موارد مثل مشکلات مبل داره. در کل بهتره که برای اطلاع از قیمت تعمیر مبل به سراغ کارشناسان مبلمان بروید.

خدمات تعمیرات مبل توسط واحد تولید شرکت رویال مبل انجام میشه. در صورتی که قصد تعمیر مبلمان دارید، می‌تونید بصورت کاملا رایگان از مشاوره کارشناسان کمک بگیرید و از هزینه تعمیر مبلتان مطلع شوید. 

 

خلاصه‌ای از آنچه درباره‌ی تعمیر مبل سلطنتی در منزل گفتیم

مبلمان استیل یکی از محبوب ترین مدل‌ها در صنعت مبلمان است. استفاده مکرر از مبلمان باعث میشه تا یک سری مشکلات برای اون ایجاد بشه. این اتفاق بسیار معموله و پس از مدت‌ها برای هرکسی اتفاق میوفته. این موضوع باعث میشه تا بسیاری از افراد به سراغ تعمیرات بروند. البته که خرید مبل جدید هم با توجه به شرایط گزینه مناسبیه. مطلب راهنمای خرید مبل سلطتنی شمارو در این موضوع راهنمایی میکنه.

بعضی از ایراد‌های مبلمان سطحیه و نیازی به تعمیر جدی و اساسی نداره. این جور مشکلات رو میشه توی منزل با روش‌های مختلف حل کرد. مشکلاتی که در این مطلب بهش پرداختیم شامل اشکالات نجاری، پارگی دوخت پارچه و رنگ پریدگی مبلمان است. دقت داشته باشید که مشکلات جدی مثل شکستگی پایه و یا تعویض پارچه و فوم رو نمیشه توی خونه انجام داد.

 

این مقاله‌ در خرداد ماه 1403 بروزرسانی شده. منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

4.7 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات
کمالی

سلام بر شما
مقاله شما درباره تعمیر مبل‌های سلطنتی بسیار آموزنده بود. من یک مبل استیل دارم و می‌خواستم بپرسم آیا تعمیرات مبل استیل در منزل امکان‌پذیر است؟ همچنین، اگر برخی از تعمیرات نیاز به کارشناس دارد، چه نوع تعمیراتی باید به کارگاه منتقل شود؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

کارشناس رویال مبل

سلام بر شما سرکار خانم کمالی
خیلی خوشحالیم که مقاله ما مورد توجه شما قرار گرفته
بله، تعمیرات مبل استیل در منزل تا حدی امکان‌پذیر است. برای تعمیرات جزئی مثل تعویض پارچه، تعویض فنرها، یا ترمیم خراش‌ها می‌توانید از روش‌های خانگی استفاده کنید. اما تعمیرات پیچیده‌تر مثل بازسازی کامل چارچوب، ترمیم شکستگی‌های جدی یا تغییرات اساسی در ساختار مبل نیاز به تخصص و تجهیزات خاص دارد و بهتر است به کارگاه منتقل شود.
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مطلب آموزش تعمیر مبل در خانه مراجعه کنید:
https://www.royalmobl.ir/teaching-sofa-repair-at-home/
پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیرات اساسی با یک کارشناس متخصص تماس بگیرید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
برای این منظور کارشناسان تعمیرات ما برای ارائه مشاوره رایگان در خدمت شما هستند:
09123784183 – 021-44467794
اگر سوال دیگه‌ای دارید، در خدمت هستیم.

آخرین ویرایش2 ساعت قبل توسط کارشناس رویال مبل