دکوراسیون 2015

پیشنهاد شرکت پنتون برای رنگ دکوراسیون ۲۰۱۵

شرکت پنتون پالت رنگ را برای بهار ۲۰۱۵ منتشر کرده‌اند. شما می‌توانید این رنگ های دکوراسیون ۲۰۱۵ را در خانه استفاده کنید .

رنگ نارنجی (PANTONE 15-1247)

از وسایل نارنجی رنگ استفاده کنید و اگر احساس کردید که میزان این رنگ بیش از اندازه شد آن را با طلایی ست کنید.
دکوراسیون 2015

آبی (PANTONE 16-4725)

از این رنگ به صورت راه راه در کاغذ دیواری، اثاث و یا اگر زیاد نمی‌خواهید از آن استفاده کنید، در یک کوسن استفاده کنید.

دکوراسیون 2015

بنفش (PANTONE 16-3310)

در سقف و زمین از این رنگ استفاده کنید. بنفش میزان نوردهی را افزایش می‌دهد و بازتاب آن حس آرامش بخشی را القا می‌کند.

دکوراسیون 2015

آبی کم رنگ (PANTONE 14-4313)

در کنار یک اتاق تاریک از این رنگ آبی استفاده کنید

دکوراسیون 2015

سبز چمنی (PANTONE 18-0135)

این رنگ را روی دیوارها در کنار مقداری قرمز امتحان کنید. و اگر دیوار برای شما بیش از اندازه است برخی از لوازمتان را به این رنگ در بیاورید.

دکوراسیون 2015

آبی کلاسیک (PANTONE 19-4052)

روی کاناپه، فرش و هرجای دیگری می‌توانید از این رنگ استفاده کنید. این رنگی است که هیچ وقت دل شما را نمی‌زند.

دکوراسیون 2015

بادامی (PANTONE 14-1213)

به ویژه اگر یک پنجره‌ی نورگیر در اتاق باشد با رنگ کردن دیوارها با این رنگ روشن و کف روشن می‌توانید حس خوبی به اتاق اضافه کنید.

دکوراسیون 2015

زرد روشن (PANTONE 13-0720)

یک روتختی شاد و مناسب.

دکوراسیون 2015

خاکستری براق (PANTONE 14-4102)

با اثاث و کوسن‌هایی که به آن بیایند.

pa09

خاکستری تیره (PANTONE 17-4014)

خاکستری تیره با اندکی براقی در دیوارها. کف سفید و وسایل چوبی با رنگ گرم مانع سرد به نظر رسیدن اتاق می‌شود.

pa10

سبز- آبی (PANTONE 14-5714)

یک قالیچه به این رنگ و وسایلی به رنگ مشکی و سفید برای زیباتر کردن جلوه.

دکوراسیون 2015

آبی (PANTONE 16-4120)

با استفاده از این رنگ در دیوارها و کمی هم در کاشی‌های کف ظاهر کلی جلوه بیشتری پیدا می‌کنند.

دکوراسیون 2015

آجری (PANTONE 18-1438)

یک صندلی با روکشی به این رنگ در کنار دیوارهای سفید به خوبی به چشم می‌آید.

دکوراسیون 2015

قهوه‌ای روشن (PANTONE 16-1328)

روکش کابینت‌ها را به این رنگ انتخاب کنید و اگر احساس می کنید این رنگ بیش از اندازه زیاد است از لوازم آشپزخانه‌ی کوچک مانند کاسه و گلدان به این رنگ استفاده کنید.

دکوراسیون 2015

صورتی (PANTONE 16-1720)

با استفاده از کاغذ دیواری به این رنگ و مبلمان چوبی حس شیرینی به فضا بدهید.

دکوراسیون 2015

زیتونی (PANTONE 18-0538)

با رنگ کردن دیوارها به این رنگ جلوه‌ای طبیعی و شاداب به فضا بدهید و با افزودن زرد به آن حالت طبیعی آن را بیشتر کنید.

دکوراسیون 2015

منبع: seemorgh.com

چیدمان آپارتمان

چیدمان آپارتمان نقلی، تنها با ۴ نکته ساده

آینه_های_دکوراتیو

آینه های دکوراتیو

آینه های دکوراتیو، چندی است که به صنعت دکوراسیون وارد شده اند و امروزه از تنوع بالایی برخوردارند. ترکیب هنر و آینه را در تصاویر زیر مشاهده کنید

سبک-ژاپنی-رویال-مبل

چگونه خانه را به سبک ژاپنی طراحی کنیم؟

همه حرف‌ها را می‌توان در یک واژه خلاصه کرد: ذن. بله، سادگی صلح‌طلبانه یکی از عناصر اصلی طراحی متواضع فرهنگ ژاپنی است.

وجود هزاران سال سنت در کشور ژاپن تاثیر زیادی بر روی زیبایی‌شناسی معماری و طراحی داخلی آن گذاشته است و نتیجه آن یک نوع طراحی داخلی بسیار فرهنگی و ملایم شده است.

سبک ژاپنی حول محور زندگی آرام و منظم، اهمیت دادن به تعادل، نظم، ترتیب، رسوم باستانی، و عشق به زیبایی طبیعی می‌چرخد.

 

modd376

وقتی کسی مراسم باستانی چای خوردن و زندگی به سبک ژاپنی را درک کند، آن‌گاه این فرهنگ به سرعت برایش تبدیل به فرهنگی ارزشمند می‌شود که استفاده از ایده‌های موجود در این فرهنگ می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی زندگی روزمره او بگذارد. حتی اگر این گفته دلیل محکمی برای وارد کردن طراحی سبک ژاپنی به زندگی‌تان نیست، می‌توان از سبک ژاپنی به منظور استفاده از تعالیم ذن در زندگی روزمره استفاده کرد. آیا بهتر نیست کمی صلح و هماهنگی را وارد خانه‌های خود کنیم؟

از آن‌جایی که سبک ژاپنی یکی از سبک‌های پرطرفدار در دنیا است و می‌تواند آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد، ما در این مطلب سعی می‌کنیم ۱۰ نکته در مورد طراحی به سبک ژاپنی را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید از ایده‌های آن در طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید.

modd377

۱) عناصر طبیعی موجود در فضاهای داخلی که به سبک ژاپنی طراحی شده‌اند
در فرهنگ ژاپنی عشق به طبیعت و احترام به آن ریشه بسیار عمیقی دارد. بهترین راه برای ایجاد یک پیوند قوی با دنیای طبیعی این است که آن را وارد فضای زندگی خود کنیم.

اضافه کردن گیاهان سنتی ژاپنی، مانند بونسای (bonsai) و بامبو، به فضای داخلی خانه بخش کوچکی از فرهنگ ژاپنی را وارد زندگی ما می‌کند. البته نه تنها از این گیاهان بلکه از هر نوع گیاه سبزی می‌توان استفاده کرد و همچنان به سبک ژاپنی پایبند بود. فقط در این مورد بهتر است از گیاهان شفاف و شاداب مانند نخل یا ارکیده در خانه خود استفاده کنید.

استفاده از چیدمان گل‌های رنگارنگ در خانه‌های ژاپنی اصلا معمول نیست، بنابراین هر نوع گیاهی که انتخاب می‌کنید مهم نیست، چیزی که مهم است چیدمان ساده و طبیعی این عناصر است.

خانه‌های ژاپنی هم‌چنین از طریق پنجره‌های بزرگ که باعث می‌شود مناظر بیرونی در هر زاویه‌ای دیده شوند طبیعت را وارد فضا داخلی می‌کنند. مانند این اتاق خواب، که در عکس پایین آن‌ را مشاهده می‌کنید، درهای کشویی شیشه‌ای مناظر بیرون خانه را وارد فضای داخلی می‌کنند. خانه خود را رو به زیبایی‌های طبیعت باز کنید.

modd378

۲) وان‌ از عناصر مهم در طراحی داخلی به سبک ژاپنی است
صدای آرام قل‌قل کردن آب گوش‌ شما را پر می‌کند و به سرعت تاثیری آرامش‌بخش بر روی شما می‌گذارد. درست مثل گیاهان، عناصر آبی در خانه‌های ژاپنی حتما حضور دارند.

اُفورو (Ofuro)، که در ژاپنی به معنای حمام است، یک سنت بسیار خوب در طراحی ژاپنی است که شما هم می‌توانید آن را به خانه خود اضافه کنید. وان‌های ژاپنی کوچک و عمیق هستند و معمولا در کنار آن‌ها یک نوع نیمکت قرار دارد. این وان‌ها در شرق آسیا بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و افرادی که به دنبال آرامش در خانه خود هستند از این نوع وان‌ها استفاده می‌کنند.

حمام خانه خود را با اضافه کردن یکی از این وان‌های ژاپنی تبدیل به خلوتگاهی آرامش‌بخش کنید. استفاده از این نوع وان‌ها به نوعی نقطه تماس طراحی شرقی و طراحی غربی است و باعث می‌شود تا فضایی شبیه فضای یک اسپا در خانه شما ایجاد شود.

modd379

۳) صفحه‌ها یا درهای کشویی به سبک ژاپنی
به درهای کشویی ژاپنی شوجی (Shoji) می‌گویند و این نوع درها یکی از عناصر طراحی ژاپنی هستند.

به دلیل هزینه بالای مسکن در ژاپن، خانه‌های این کشور معمولا کوچک هستند و اکثر ساکنان آن‌ها مستاجر هستند، به همین دلیل هر سانتی‌متر از فضا در طراحی داخلی مهم می‌شود. برعکس درهای معمولی، درهای شوجی به صورت افقی حرکت می‌کنند و نسبت به درهای لولایی فضای بیش‌تری را ذخیره می‌کنند.

صفحه‌های ژاپنی معمولا از کاغذ مات نرم که در درون یک چارچوب چوبی قرار می‌گیرند ساخته می‌شوند. با این وجود، انواع مدرن این صفحه‌ها به صورت آنلاین به فروش می‌رسند و معمولا از پنل‌های شیشه‌ای که در درون یک شبکه چوبی قرار گرفته‌اند ساخته می‌شوند.

یکی از ویژگی‌های مهم و کلیدی این صفحه‌ها، برعکس درهای معمولی، این است که مانع ورود نور طبیعی به فضا نمی‌شوند و هم‌چنین مناظر طبیعی را از درون آن‌ها می‌توان دید. خراب کردن یکی از دیوارها و قرار دادن یک در شیشه‌ای به سبک درهای ژاپنی به جای آن می‌تواند راه بسیار خوبی برای وارد کردن سبک ژاپنی به فضای داخلی خانه باشد.

modd380

۴) عناصر چوبی و بامبو در طراحی داخلی به سبک ژاپنی
یکی از بهترین راه‌ها برای هماهنگ شدن با طبیعت اضافه کردن عناصر طبیعی چوبی به درون خانه است. فرهنگ ژاپنی به استفاده از عناصر چوبی در همه قسمت‌های خانه معروف است.

دیوارها، درها، قاب صفحه‌ها، و چارچوب‌ها همگی از چوب طبیعی ساخته می‌شوند. متداول‌ترین چوب‌هایی که از آن‌ها در خانه‌های سبک ژاپنی استفاده می‌شود چوب درختان افرا، سرو، شوکران، و کاج قرمز است. بامبو نیز یکی از چوب‌های پرطرفدار در فرهنگ ژاپنی است که همانطور که در عکس زیر می‌توان مشاهده کرد از آن در عناصر تزئینی استفاده می‌شود.

بافت چوب را می‌توان در تمام قسمت‌های خانه‌های ژاپنی مشاهده کرد. با اضافه کردن کفپوش‌های بامبویی یا صفحه‌های چوبی سعی کنید این عناصر طبیعی چوبی را وارد فضای زندگی خود کنید. این چوب‌های طبیعی تاثیری آرامش‌بخش بر فضای خانه شما می‌گذارند و قطعا شما از این حالت لذت خواهید برد.

modd381

۵) فضای ورودی به سبک طراحی سبک ژاپنی
فضای ورودی در خانه‌های ژاپنی جنکان (Genkan) نامیده می‌شود. فضای ورودی جایی است که ساکنان خانه برای خوشامدگویی به مهمانان به آن‌جا می‌روند. هم‌چنین مردم ژاپن کفش‌های خود را در این فضا درمی‌آورند و آن را با دمپایی‌های خانگی تعویض می‌کنند.

همانطور که در عکس زیر می‌بینید، فضای ورودی دارای یک قفسه یا کمد با نام گتاباکو (Getabako) است که کفش‌ها در آن‌ها نگهداری می‌شوند (البته برعکس عکس پایین در این قفسه‌ها نوک کفش‌ها رو به بیرون قرار می‌گیرد). همانطور که باز هم در عکس زیر مشخص است، فضاهای ورودی دارای ظاهر ساده‌ای هستند و در طراحی آن‌ها از عناصر چوبی استفاده می‌شود. هم‌چنین ورود نور طبیعی در این فضا عنصری ثابت در خانه‌های ژاپنی است.

هم‌چنین استفاده کفپوش‌هایی که از کاشی‌های سنگی ساخته شده‌اند در خانه‌های ژاپنی، به ویژه در فضای ورودی، بسیار محبوب هستند. برای این‌که بتوانید چنین طراحی‌ای را در خانه خود اجرا کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که خطوط ساده و مستقیم طراحی سبک ژاپنی را تقیلد کنید. منظم نگه داشتن فضای ورودی شاید سخت‌ترین کار باشد، اما سعی کنید با استفاده از ایده‌هایی هوشمندانه این فضا را تمیز و منظم نگه دارید تا وقتی وارد خانه می‌شوید شلوغی تاثیر منفی بر روی شما نگذارد.

modd382

۶) مبلمان به سبک ژاپنی
اگرچه اکثر خانه‌های سبک ژاپنی دارای فضاهای مبله برای مقاصد مختلف مانند گردهمایی خانوادگی یا فضایی برای تماشای تلویزیون نیستند، اما همچنان می‌توان سادگی طراحی ژاپنی را وارد قسمت‌های مختلف خانه کرد.

اکثر مبل‌های ژاپنی ارتفاع کمی دارند و یا در مراسم سنتی چای خوردن معمولا به جای مبل از بالشتک‌های سنتی ژاپنی استفاده می‌شود. برای این‌که این نوع طراحی را در خانه خود اجرا کنید می‌توانید به سادگی از مبل‌هایی کم ارتفاع مانند میزهای کناری ساده و چارچوب تخت‌خواب موجود در عکس زیر استفاده کنید.

یا می‌توانید پا را کمی فراتر گذاشته و از میزهای کم ارتفاع ژاپنی و بالشتک‌های سنتی این کشور استفاده کنید. از این میزها می‌توان به عنوان میز غذاخوری استفاده کرد و مطمئنا خوردن غذا بر روی این میزها می‌تواند بسیار رمانتیک و متفاوت باشد. چه بخواهید طراحی غربی را با طراحی شرقی ترکیب کنید و چه بخواهید کاملا از عناصر شرقی استفاده کنید، می‌توانید از سبک مبلمان سبک ژاپنی در طراحی خانه خود استفاده کنید.

modd383

۷) اصول طراحی مینی‌مالیستی سبک ژاپنی
همانطور که تا الان متوجه شده‌اید، طراحی ژاپنی ساده و مینی‌مالیستی است. بی‌نظمی و شلوغی در خانه‌های سبک ژاپنی جایی ندارد. همانطور که در بالا بحث کردیم، گاهی حتی از مبلمان در یک خانه سبک ژاپنی استفاده نمی‌شود.

چگونه می‌توانید به زیبایی‌شناسی طراحی سبک ژاپنی دست یابید اما همچنان خانه‌ شما دارای مبلمان و عناصر مدرن باشد؟ نکته این‌جاست که باید سعی کنید فضای خانه خود را ساده و منظم نگه دارید. اکثر طرفداران طراحی مدرن اجرای چنین ایده‌ای را در فضای خانه ساده و دست‌یافتی می‌دانند.

مبلمان باید مدرن باشد، از خطوط مستقیم تشکیل شده باشد، و از چوب طبیعی ساخته شده باشد. نورپردازی باید زاویه‌دار و مدرن باشد (همانطور که در آشپزخانه موجود در عکس زیر می‌بینید). یا نورپردازی می‌تواند تقلیدی از سبک نورپردازی ژاپنی که در آن از فانوس استفاده می‌شود باشد. به طور کلی برای تقلید از این سبک ساده و منظم باید به دنبال یک طراحی مدرن باشید. همه چیز باید با هدف در جایی قرار گرفته باشند و فضایی که در آن قرار گرفته‌اند مخصوص آن‌ها طراحی شده باشد. هیچ وسیله‌ای نباید بی‌استفاده و خارج از نظم کلی فضا باشد. مطالعه هنر فنگ‌شویی می‌تواند به شما در طراحی مینی‌مالیستی خانه خود به سبک ژاپنی کمک زیادی کند.

modd384

۸) فضای باز و نورپردازی طبیعی از عناصر کلیدی در طراحی سبک ژاپنی هستند
همانطور که در بالا اشاره شد، فضای باز و اصول طراحی مینی‌مالیستی عناصر اصلی طراحی سبک ژاپنی هستند. بنابراین بیایید به راه دیگری برای پیاده کردن سبک ژاپنی در خانه خود نگاهی بیاندازیم؛ این راه جدید نورپردازی طبیعی است.

نور طبیعی به طرز وسیعی این خانه‌ها را پر می‌کند و باعث ورود مناظر آرام و رنگ‌های زیبای طبیعت به درون خانه می‌شود. چه راهی می‌تواند بهتر از روشن ساختن فضای خانه باشد؟ استفاده از پنجره‌های بزرگ و وسیع و دهانه موجود در سقف مانند نورگیرها راه بسیار خوبی برای روشن ساختن خانه با نور طبیعی است.

در طراحی سبک ژاپنی به هیچ وجه از پرده‌های سنگین و کلفت استفاده نمی‌شود. آن‌ها تنها کاری که می‌کنند جلوگیری از ورود نور طبیعی به درون خانه است. سعی کنید هیچ مانعی را در برابر پنجره‌های خانه خود قرار ندهید، اما اگر این امر امکان‌پذیر نیست، سعی کنید از سایه‌بان‌های بامبویی و یا پرده‌های نازک و ساده استفاده کنید. استفاده از نور طبیعی بهترین راه برای روشن ساختن خانه است.

modd385

۹) رنگ‌های پرطرفدار در سبک ژاپنی
همانطور که گفته شد در طراحی سبک ژاپنی سعی می‌شود بیش‌ترین هماهنگی با طبیعت وجود داشته باشد، به همین دلیل در این سبک از رنگ‌های موجود در طبیعت استفاده می‌شود. رنگ‌های غالب در طرحی سبک ژاپنی از رنگ قهوه‌ای موجود در چوب و رنگ سبز گیاهان ریشه می‌گیرند. هم‌چنین کفپوش‌ها از جنس چوب یا کاشی‌های سنگی به رنگ خاکستری هستند و اکثر دیوارها با صفحه‌هایی که از کاغذهای مات ساخته شده‌اند جایگزین می‌شوند.

نتیجه چنین طراحی سبک ژاپنی یک پالت رنگی ساده می‌شود که رنگ‌های آن همگی خنثی هستند. چگونه می‌توانیم این نوع پالت را در خانه خود اجرا کنیم؟ سعی کنید با استفاده از قفسه‌ها چوبی، پنل‌های دیواری چوبی، و کفپوش‌های چوبی عناصر طبیعی چوبی را وارد فضای زندگی خود کنید و از رنگ خاکستری کاشی‌های سنگی در کفپوش‌ها و حتی مبلمان خانه خود استفاده کنید.

هم‌چنین، سعی کنید با استفاده از گیاهان خانگی رنگ سبز را وارد خانه خود کنید. هنگام انتخاب پالت رنگی سادگی اصلی‌ترین عامل است. به فضای بیرون از پنجره خانه خود نگاه کنید تا ببینید از چه رنگ‌هایی می‌توانید در طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید.

modd386

۱۰) یک فضای آرامش‌بخش بر اساس تعالیم ذن ایجاد کنید
با خلق حال و هوایی آرام و ساکت در خانه خود که می‌توان از طریق مدیتیشن، چای خوردن، و یا انجام یوگا به آن دست یافت به طور کامل فرهنگ صلح‌طلبانه ژاپن را وارد زندگی خود کنید.

به اتاق موجود در عکس زیر توجه کنید. این اتاق کاملا بر اساس عناصر طراحی سبک ژاپنی طراحی شده است و بسیار آرامش‌بخش است. به راحتی می‌توان در این فضا چای ژاپنی نوشید. یک فضای آرام در خانه خود را برای انجام مدیتشین و یا فقط نشستن و آرام شدن در نظر بگیرید. فقط یادتان باشد در این فضا یک بالشتک قرار دهید تا هنگام انجام این کارها خسته نشوید. اگر می‌توانید یک عنصر آبی نیز به فضا اضافه کنید تا دیگر هیچ صدایی که حواس شما را پرت کند در فضا وجود نداشته باشد.

دیوارهای اتاق خود را به رنگ سبز یا قهوه‌ای ملایم درآورید، گیاهان سرزنده و شاداب به فضا اضافه کنید، و موسیقی آرامش‌بخش پخش کنید. اکنون فضای شما تبدیل به یک فضای ذن شده است و کاملا در یک فرهنگ ژاپنی غرق شده‌اید.

modd387

اگرچه ممکن است شما در فضایی که در آن فرهنگ باستانی ژاپن وجود داشته باشد رشد نکرده‌ باشید، اما همچنان می‌توانید به زیبایی‌شناسی آرامش‌بخش موجود در طراحی سبک ژاپنی علاقه‌مند شوید که عمیقا در تاریخ ریشه دارد.

برای دستیابی به طراحی سبک ژاپنی در خانه خود، از خطوط ساده، مستقیم، و مینی‌مالیستی موجود در طراحیسبک ژاپنی در قسمت‌های مختلف خانه خود تقلید کنید. این عناصر را به فضای زندگی خود اضافه کنید:‌ عناصر طبیعی چوبی، گیاهان بسیار ساده، نورپردازی طبیعی، مبلمان مدرن، عناصر آبی، یک وان عمیق، بالشتک‌های نرم، درها یا صفحه‌های کشویی، فضایی برای مدیتیشن، و رنگ‌هایی که در طبیعت وجود دارند.

تمام این عناصر فضایی یکدست و یکپارچه را به وجود می‌آورند که در آن از عناصر طراحی سبک ژاپنی استفاده شده است؛ فضایی که آرامش‌بخش است و زندگی آرامی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

منبع: freshome

راهنمای انتخاب و خرید کاغذ دیواری

با استفاده ازکاغذ دیواری با طرح‌های قطری و زیگزاگ، می‌توانید محیط را زنده‌ و پویا جلوه ‌دهید. چنین طرح‌هایی به عنوان طرح‌های انرژی‌زا شناخته می‌شوند.

راهنمای-خرید-کاغذ-دیواری -رویال-مبل

برخی افراد علاقه دارند دیوارهای اتاق یا خانه خود را با رنگ بپوشانند اما بر عکس آنها دیگرانی نیز هستند که کاغذ دیواری را برای تزئین منزل و پوشاندن سفیدی و لختی دیوارها بر رنگ ترجیح می‌دهند. اگر شما هم مثل آنها فکر می‌کنید بهتر است پیش از هر چیز چند نکته اصلی در این باره را بخوانید.

۱ – در اتاق نشیمن بهتر است از کاغذهای دیواری با الیاف طبیعی و پارچه‌ای استفاده کنید تا یک حس دوستانه و صمیمی به اطراف و اطرافیانتان منتقل شود.

۲ – در اتاق پذیرایی ترجیحا از کاغذ دیواری استفاده کنید که در آن از براده‌های چوب، خرده‌های فلز و موادی مثل پی‌وی‌سی به کار رفته باشد. چنین پوششی در ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوشش‌ها بیشتر است.

۳ – در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه‌ها می‌توانید از طرح‌های متنوع عروسکی و رنگ‌های شاد و درخشان کمک بگیرید.

۴ – با استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های عمودی و با فاصله، می‌توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله‌ای مرتفع‌تر از ارتفاع واقعی‌اش قرار گرفته است.

کاغذ-دیواری

۵ – با استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های افقی، می‌توانید خانه را وسیع‌تر و پهن‌تر از آنچه هست، نشان ‌داده و در عین حال، سقف را به کف نزدیک‌تر نشان دهید.

۶ – با استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ و گُل‌دار، می‌توانید فضا را کوچک‌تر نشان دهید.

کاغذ-دیواری

۷ – با استفاده ازکاغذ دیواری با طرح‌های قطری و زیگزاگ، می‌توانید محیط را زنده‌ و پویا جلوه ‌دهید. چنین طرح‌هایی به عنوان طرح‌های انرژی‌زا شناخته می‌شوند.

۸ – یادتان باشد که اگر الگوی کاغذ دیواری‌تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می‌شوند.

۹ – یادتان باشد که هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری و دیگر زیر مجموعه‌های مبلمان بسیار مهم بوده و بهتر است که این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل یکدیگر انتخاب کنید.

۱۰ – بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ‌ها بر محیط و موارد استفاده‌شان در مکان‌های مختلف آگاهی داشته ‌باشید. رنگ‌ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می‌گذارند. باید توجه کنید که طرح و رنگ باید با روحیه اعضای خانواده متناسب باشد چون هر کدام از آنها حس متفاوتی را به محیط القا ‌می‌کنند.

کاغذ-دیواری

۱۱ – از رنگ‌های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگ‌ها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می‌شود. به‌طور معمول رنگ‌های درخشنده با رنگ سفید رقیق می‌شوند.

منبع: پرشین پرشیا

طراحی-تلفیقی-در-بهترین-خانه ها-رویال-مبل

طراحی تلفیقی در بهترین خانه ها

طراحی تلفیقی در بهترین خانه ها

طراحی تلفیقی یا ترکیبی به دلیل ماهیتش تعریف روشن و مشخصی ندارد.  طراحی تلفیقی مانند طرح های مدرن، مزرعه‌ای، و ویکتوریایی به سرعت قابل تشخیص نیست. در عوض این سبک، تلفیقی از سبک‌های ذکر شده و گاهی تعدادی از آن‌ها است. به عبارت دیگر، طراحی تلفیقی دارای شخصیتی هستند که نمی‌توان به راحتی آن‌ها را توصیف کرد.
یک طراحی تلفیقی کاملا منحصربه‌فرد است. فضایی که می‌توان صدای مالک آن را شنید که می‌گوید: «این فقط من هستم.» گاهی پیچیده است و گاهی صرفا نامتعارف؛ اما در اکثر مواقع یک طراحی تلفیقی مفرح و پرانرژی است. به افتخار این سبک محبوب ، ما ۱۵ عکس پرطرف‌دار در اینترنت از طراحی تلفیقی را گرد هم جمع کرده‌ایم.

1

عکس شماره ۱ بیش‌ترین عکسی است که در سبک طراحی تلفیقی ذخیره شده است،  بی‌شک دلیل محبوبیت این عکس به دلیل طراحی تلفیقی آن است که توسط طراح داخلی معروف کریستین پیک انجام شده است. او حتی آدامس‌های گرد صورتی زیادی را امتحان کرد تا بهترین آن‌ها را برای استفاده در آباژور انتخاب کند.

5

2

طراحی تلفیقی تماما تلفیق ماهرانه سبک‌ها و دوره‌هاست و این حمام همین گونه است. کاشی‌های سفید با سبک کلاسیک، اما به دلیل داشتن دوغاب خاکستری- زغالی جلوه‌ای مدرن به خود گرفته است. یک میز آینه استیل و سینک برنزی و دوش خاص جلوه‌ای کلاسیک دارند اما کفپوش‌ها همچنان جنبه مدرن این حمام را حفظ کرده‌اند.

4

3

گاهی طراحی تلفیقی تماما در مورد شخصیت است. این خانه درختی در شهر دالاس نمونه روشن این مسئله است. این خانه برای نوه‌های یک زوج در طی ۹ سال ساخته شده است و توجه به طراحی تلفیقی در آن شگفت‌انگیز است. یکی از کاربران در زیر این عکس نوشته است: اگرچه من ۵۷ سال سن دارم، اما لطفا از مالکان این خانه بخواهید من را به فرزند خواندگی قبول کنند 🙂

9

4

و در این طراحی تلفیقی ، تابلوهای موجود در این خانه کانادایی این دیوار را تبدیل به چیزی فراتر از یک دیوار معمولی کرده‌اند.

1

5

لایه‌هایی مختلف از طرح‌ و پارچه عنصر اصلی این طراحی تلفیقی هستند. در شبکه های اجتماعی اکثر کاربران می‌خواستند بدانند که این پتو یا لوستر از کجا خریداری شده‌اند. هم‌چنین رنگ دیوار و خود تخت‌خواب نیز جزء عناصر پرطرف‌دار این طراحی تلفیقی بودند.

12

6

در این طراحی تلفیقی اجاق گاز این آشپزخانه در نظر کاربران بسیار جلب توجه کرد. علاوه بر این، کابینت‌های سبزرنگ در مقابل دیوارهای سفید و یک قالیچه شگفت‌انگیز این آشپزخانه را واقعا منحصربه‌فرد کرده‌اند.

15

7

در این طراحی تلفیقی لایه‌هایی از رنگ و بافت در این اتاق خواب به شدت به چشم می‌آیند. در پشت تخت‌خواب طرح‌دار کاغذدیواری‌هایی زیبا در بین گچ‌بری‌ها قرار گرفته است و در عین حال بالشتک‌هایی رنگی بر روی یک نشیمن فیروزه‌ای در جلوی پنجره قرار گرفته‌اند. برای برجسته‌کردن لایه‌های رنگی و بافت‌دار این اتاق، در این طراحی تلفیقی از یک آباژور ساده استفاده کرده است. او هم‌چنین یک لوستر پوشیده از پَر را نیز در این اتاق قرار داده است.

7

8

در یک طراحی تلفیقی وسایل دست دوم زیاد استفاده می شود. طراح این اتاق، شانون کوئیمبی ، صندلی آبی را از کنار جاده پیدا کرده است و سه صندلی سفید رنگ را از یک حراجی، و صندلی قهوه‌ای را از یک سمساری خریده است. او پایه‌های میز دسته‌دوم را با استفاده از تلفیق رنگ‌های سبز مختلفی که در انباری پیدا کرده است رنگ کرده است. او هم‌چنین چراغ‌ها را با بریدن قسمت انتهایی بطری‌های چند نوشیدنی ساخته و سپس آن‌ها را رنگ کرده است.

6

9

در این طراحی تلفیقی این اتاق خواب از تابلوهای عکس با سبک‌ها، رنگ‌ها، و قاب‌های مختلف استفاده شده است.

3

10

کابینت‌هایی سنتی با رنگی مدرن مانند فیروزه‌ای با دیواره‌های آینه‌ای آنتیک ترکیب شده و طراحی تلفیقی زیبایی به وجود آورده است. اما اگر به دقت به این عکس نگاه کنید متوجه ترکیبی از دستگیره‌های کابینت‌ها می‌شوید که به این آشپزخانه طراحی تلفیقی منحصربه‌فردی داده است.

11

11

در این طراحی تلفیقی اتاق خواب تماما از عناصر متضاد استفاده شده است: سنتی و مدرن؛ رنگ‌های روشن و رنگ‌های خنثی؛ سطوح بافت‌دار و سطوح نرم؛ قدیمی و جدید.

8

12

محبوبیت این طراحی تلفیقی تعجبی ندارد. دیوار روبه‌رو ترکیبی از تابلوهای نقاشی و اسکیس است که رد پای آن‌ها را در مبلمان و مجسمه‌ها می‌توان دید.

13

13

طراحی تلفیقی مقدس! تمام وعده‌های غذایی در این اتاق غذاخوری و اتاق کناری آن که در آن از همه رنگ‌های چرخه رنگ استفاده شده است لذت‌بخش خواهند بود.

14

14

طراحی تلفیقی با سبک های مدرن، صنعتی، و مزرعه‌ای. یک در کشویی چوبی در طبقه دوم و رنگ‌های روشن جزیره فلزی، چهارپایه‌های فلزی، و چراغ ها یا قاب‌های فلزی را متعادل کرده‌اند. هم‌چنین دیوار کنار راه‌پله نقش یک تخته سیاه را بازی می‌کند که یادآور خانه‌های مدرن است.

2

15

انگار در این طراحی تلفیقی ، طراح یک اتاق کودک سنتی را انتخاب کرده و در آن از سطوح مدرن استفاده کرده است. اگر این عکس سیاه و سفید بود در نگاه اول به نظر مربوط به یک دوره قدیمی می‌رسید. اما با استفاده از رنگ‌های بنفش و خاکستری مدرن و طراحی تلفیقی قدیمی این اتاق تبدیل به اتاقی امروزی شده است.

10

 

منبع: ۳neshaneh.com