ابعاد میز تلویزیون، انتخاب گزینه درست و مناسب

تلویزیون هوشمند، از وسایل الکترونیکی‌ و کاربردیه که در هر خونه‌ای لازمه. این وسیله به جدا از کاربردی که داره، نقش بسزایی در زیبایی دکوراسیون ایفا می‌کنه. از این رو انتخاب ابعاد میز تلویزیون مناسب و استاندارد رو جلوه تی وی تأثیرگذاره.

در هنگام خرید باید توجه کنیم تلویزیون و میز آن متناسب با یکدیگر باشند، چرا که در غیر این صورت عدم تعادل و ناهماهنگی بین تلویزیون و میز جلوه نازیبایی ایجاد می‌کند. در این مطلب درباره سایز و ارتفاع میز تلویزیون بر اساس ابعاد TV توضیحاتی می‌دیم.

راهنمای مطالعه     زمان مطالعه: 10 دقیقه    بروزرسانی: آذر ماه ۱۴۰۲


ابعاد استاندارد میز تلویزیون

سایز و ارتفاع میز تلویزیون دیواری

ابعاد استاندارد میز تلویزیون

قبل از انتخاب میز تلویزیون، اولین سوالی که به ذهنمون میاد، اینه که سایز میز تلویزیون متناسب برای TV ما کدومه؟ احتمالا تصوری در ذهنمان از ابعاد تلویزیونی که می‌خواهیم داریم. یکی از روش‌ها اینه که اول سایز تلویزیون رو انتخاب کرده و بعد از اون میز مورد نظر رو خریداری کنیم.

زاویه دید مناسب چشم و صفحه نمایش

باید ابعاد تلویزیون، ارتفاع پایه و ارتفاع تلویزیون رو بدونیم، گاهی پیش میاد میزتلویزیونی بخریم که به علت عدم همخوانی با تی وی، ظاهر دکوراسیون اتاق نشیمن ما رو بد نشون میده. در ادامه چندین عکس میز تلویزیون رو آورده‌ایم.

سایز استاندارد میز تلویزیون نسبت به TV

📌 برای تلویزیون‌های 32 اینچی، طول میز تی وی باید 100 سانتی‌متر و ارتفاع آن 40 سانتی‌متر

 

ابعاد استاندارد میز تلویزیون مدرن طوسی

 🧷 ابعاد میز متناسب با تلویزیون‌های 40 اینچی، طول 90 سانتی‌متر و ارتفاع 45 سانتی‌متر

 

ابعاد متناسب میز تلویزیون در کنار یک TV بزرگ

📌 برای تلویزیون‌های 50 اینچی، طول استاندارد میز تلویزیون 140 سانتی‌متر و ارتفاع آن 50 سانتی‌متر

 

میز تلویزیون مدرن سفید با پایه‌های فلزی طلایی

🧷 ابعاد مناسب میز برای تلویزیون‌های 60 اینچی، طول 162 سانتی‌متر و ارتفاع آن 55 سانتی‌متر

 

میز تی وی چوبی با طول بلند در کنار تلویزیون دیواری

علاوه بر سایز و ارتفاع، باید به نکات دیگری نیز در هنگام انتخاب میز تی وی توجه کرد. به عنوان مثال، سبک دکوراسیون اتاق نشیمن که باید میز تلویزیون با آن هماهنگ باشد. همچنین، متریال بکار رفته در ساخت میز چرا که با طول عمر و دوام آن ارتباط مستقیم داره. به طور کلی چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون اهمیت زیادی دارد.

سایز و ارتفاع میز تلویزیون دیواری

قبل از پیدا کردن ارتفاع مناسب، ابتدا باید ارتفاع مبل راحتی رو اندازه بگیریم. سپس روی مبل نشسته و فاصله کف زمین تا چشم رو به طور تقریبی اندازه گیری کنیم. موقع اندازه گیری میانگین قد افراد هم اهمیت زیادی دارد. بعد از پیدا کردن فاصله چشم از زمین اندازه استاداردی برای TV و ارتفاعی هم سطح با چشم ایجاد کنیم.

میز تلویزیون دیواری مدرن سفید

اگر تلویزیون دیواری نصب می‌شود، باید تلویزیون در ارتفاع 80 تا 120 سانتی‌متری از زمین قرار بگیره. ارتفاع 80 تا 120 سانتی‌متری از زمین بازه‌ای مناسب برای قرارگیری تلویزیون و در تعیین ابعاد میز تلویزیون دیواری موثر است.

سایز میز تلویزیون دیواری چوبی در دکوراسیون تیره

بهترین روش برای اینکه میز را از نظر ابعاد و اندازه درست بخریم، اینه که طول تی وی رو اندازه گیری کنیم و میزی که انتخاب می‌کنیم باید حدود 15 سانتی‌متر از دو طرف TV بزرگتر باشه.

ابعاد مناسب میز تلویزیون دیواری با خود تلویزیون

📌 میز تلویزیون دیواری مدرن در سایز استاندارد

 

میز تی وی دیواری چوبی در سایز استاندارد

خلاصه‌ای از آنچه که در این مطلب گفتیم

تلویزیون از لوازمی به شمار می‌رود که در همه منازل ضروری است. این وسیله جلوه و جذابیت اتاق نشیمن رو افزارش میده. باید ابعاد میز تلویزیون رو متناسب و هماهنگ با TV انتخاب کنیم. اگه میز بزرگی برای تی وی کوچک خریداری کنیم، این عدم تناسب ظاهر نازیبایی به دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن میبخشه و تلویزیون رو از چیزی که هست هم کوچک‌تر نشون میده. همین قضیه برای تلویزیون‌های بزرگ هم صدق میکنه.

یک نمونه از تناسب ابعاد در میز‌ها اینه که برای تی وی 55 اینچی باید میزی با حداقل ابعاد 120 سانتی‌متر طول، 40 سانتی‌متر عرض و 50 سانتی‌متر ارتفاع انتخاب کرد. همچنین برای تشخیص ارتفاع مناسب، اول کار نیازه ارتفاع مبل رو اندازه گیری کنیم. بعد روی مبل بنشینیم و فاصله کف زمین تا چشم رو اندازه گیری کنیم. موقع اندازه گیری میانگین قد افراد هم باید در نظر گرفته شود. بعد پیدا کردن فاصله چشم از زمین اندازه استاداردی برای TV و ارتفاعی هم سطح با چشم ایجاد کنیم.

 

در ادامه با تعدادی از انواع میز تلویزیون تولید رویال مبل آشنا بشیم. برای دیدن تصاویر بیشتر هر محصول و دسترسی به اطلاعات فنی کالا بر روی تصویر هر محصول کلیک کنید.

این مقاله در آذر ۱۴۰۲ بروزرسانی شده و منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

3.6 5 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات