قیمت هر متر پارچه مبلی چقدره؟ | راهنمای خریدی مقرون به صرفه

مبلمان بخشی جدا ناپذیر از دکوراسیون منزل ما هستند. از این وسیله می‌تونیم برای استراحت و تماشای تلویزیون گرفته تا دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی استفاده کنیم. اما بعد از استفاده‌ی طولانی مدت، این مبل‌ها دچار فرسودگی می‌شوند و به تعویض روکش نیاز پیدا می‌کنند. حالا سوالی که پیش می‌آید این است که قیمت هر متر پارچه مبلی چقدر است؟ آیا هزینه تعمیر مبلمان به صرفه تره یا خرید مبل جدید؟

ما در این مطلب انواع پارچه مبلی رو به همراه بروزترین قیمت آن معرفی کردیم. سپس اطلاعاتی درباره‌ی عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع پارچه مبلی به شما ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با خیالی آسوده، بهترین پارچه مبلی را با مناسب‌ترین قیمت انتخاب کنید.

راهنمای مطالعه     زمان مطالعه: 10 دقیقه    بروزرسانی: فروردین ماه 1403


عوامل موثر بر قیمت پارچه مبلی

بروز ترین قیمت انواع پارچه مبلی

معرفی انواع پارچه مبلی

عوامل موثر بر قیمت پارچه مبلی

به طور کلی عوامل زیادی بر روی قیمت هر متر پارچه مبلی تاثیر می‌گذارند. از کشوری که صادرات انجام میشه تا نوع جنس و نخ و… در این قیمت تاثیر گذار هستند. در ادامه چند تا از مهم ترین عوامل رو با هم بررسی می‌کنیم.

قیمت انواع پارچه مبلی جدید

نوسانات بازار ارز (دلار)

از اونجایی که اکثر پارچه مبلی‌ها عمده وارد ایران می‌شوند، قیمت آن‌ها مدام در حال تغییر است. چرا که قیمت ارز‍‌ها مدام عوض میشه و ثابت نیست. تاجری که این پارچه‌هارو از کشور‌های خارجی میخره، در قدم اول سود رو حساب میکنه و هزینه حمل و نقل رو به محصول اضافه میکنه. وقتی که بار به دست خریدارن در کشور میرسه، قیمت تومان اون رو با توجه به قیمت دلاری اون پارچه حساب می‌کنند. بنابراین تورم میتونه مدام قیمت پارچه‌ای که قصد خریدشو داریم، عوض کنه.

تاثیر دلار بر روی قیمت پارچه مبلی

کیفیت و جنس پارچه

دومین فاکتور مهم در قیمت پارچه مبلی، کیفیت و جنس اون پارچه است. کیفیت پارچه‌ای که در یک بازار می‌خریم با دیگری فرق میکنه. چرا که ممکنه اون پارچه از کشور دیگه‌ای وارد شده باشه. درکل نکته‌ای که باید بهش توجه کنیم، تراکم پارچه است. هرچی تراکم بافت پارچه بیشتر باشه و مواد پلاستیکی کمتری توش بکار رفته باشه، قیمت اون نیز بیشتر میشه.

تست کیفیت پارچه مبلی چرم

بازار‌های مختلف پارچه فروشی

بازاری که می‌خوایم از اون پارچه مبلی بخریم، تاثیر بسیار زیادی روی قیمت پارچه داره. بعضی از مراکز فروش پارچه مبلی، پارچه‌ای که می‌خوایم رو به صورت عمده ارزون تر از مکان‌های دیگه میفروشه. هرچند بعضی از مدل پارچه‌ها کمیابه و توی بعضی از بازار‌ها پیدا میشه. به همین دلیل فروشنده‌ها اون پارچه رو با سود بیشتری می‌فروشند تا بتونند دوباره اون رو تامین کنند. در مطلب «از کجا پارچه مبلی بخریم؟» کامل درباره‌ی این موضوع صحبت کردیم.

فروشگاه انواع پارچه مبلی

بروز ترین قیمت انواع پارچه مبلی

در این قسمت بروزترین قیمت پارچه مبلی در فروردین سال ۱۴۰۳ آورده شده است.

جنس پارچه

کالیته

قیمت هر متر پارچه مبلی

مخمل

دیاموند

۲۲۰ هزار تومان

مخمل

ML

۳۴۰ هزار تومان

مخمل

پاگانی

۳۵۰ هزار تومان

گونی بافت

ووگ

۴۸۰ هزار تومان

گونی بافت

آنیمون

۳۸۰ هزار تومان

گونی بافت

کامیلیا

۴۰۰ هزار تومان

کتان

تسلا

۲۲۰ هزار تومان

کتان

یاشا

۴۳۰ هزار تومان

کتان مکانیک

۲۸۰ هزار تومان

معرفی انواع پارچه مبلی

در این قسمت ۳ تا از پرطرفدارترین مدل‌‌ها پارچه مبلی رو معرفی کردیم. دقت کنید که این مطالب صرف آشنایی جزئی شما با این پارچه مبلی ها است. اگه نمی‌دونید چه پارچه‌ای برای مبلتون انتخاب کنید، پیشنهاد میکنم مطلب «چند نوع پارچه مبلی داریم؟» رو مطالعه کنید. چرا که در این مطلب اطلاعات کامل تری درباره‌ی انواع پارچه مبلی و مدل‌های مختلف اون وجود داره.

قیمت هر متر پارچه چقدره؟

پارچه مبلی مخمل

پارچه مبلی‌های مخمل لطیف هستند و آسون تر تمیز می‌شوند. پارچه‌های مخمل سطح لطیفی و نرمی دارند. تراکم پارچه مخمل باعث میشه تا آلودگی‌ها به بافت پارچه نفوذ نکنه و روی سطح پارچه مبل باقی بمونه. این خاصیت باعث میشه لکه‌ها و آلودگی‌ها به راحتی از سطح پارچه پاک بشه. در مطلب «بهترین روش‌های تمیز کردن مبل مخمل» درباره‌ی نحوه تمیز کردن این پارچه مبل صحبت کردیم.

انواع پارچه مبلی مخمل

پارچه مبلی مخمل انواع مختلفی داره. از پارچه مخمل‌های ساده گرفته تا طرح دار و ابروبادی در بازار وجود داره. برای مثال پارچه دیاموند که یک پارچه ایرانی با کیفیت است. پارچه دیاموند مخمل ساده است و طرح دار نیست. این پارچه تراکم بالایی داره. بافت این پارچه گراماژ بالایی داره و بین پارچه فروشان تبدیل به یک پارچه‌ی معروف شده. هرچند که این پارچه سایه روشن زیادی داره و به راحتی سایه میندازه.

پارچه مبلی مخمل

پارچه گونی بافت

پارچه مبلی گونی بافت به نوعی از پارچه‌های مبلی گفته میشه كه بافت نسبتا درشتی دارند و تار و پود پارچه معلوم است. مبلمان راحتی با پارچه گونی بافت، ظاهری کاملا خاص و چشمگیر به منزل ما میده. از پارچه گونی‌بافت، به دلیل ضخامت بالا و عدم کشسانی برای برخی از انواع مبلمان ساده و مکعبی استفاده می‌شود.

پارچه مبلی گونی بافت

پارچه مبلی گونی بافت در برابر گرما و سرما و تابش نور خورشید مقاومت بالایی داره. بافت درشت سطح پارچه، باعث میشه تا هوا از بین پارچه عبور کنه. از اشکالات گونی بافت میشه به سخت تمیز شدن اون اشاره کرد. درکل تمیز کردن لکه یا پاک کردن چسب از روی پارچه مبلی گونی بافت، سخت تر از نظافت بقیه پارچه ها است.

مبل پارچه گونی بافت

پارچه مبلی کتان

پارچه مبلی کتان از جنس نخ است و به صورت تار و پود دوخته شده است. در مقایسه با پارچه‌های گونی بافت، تار و پود‌های کتان ریز تر می‌باشد. پارچه کتان در برابر سایش و نخ کش شدن دوام و مقاومت بیشتری از پارچه‌های گونی بافت داره.

قیمت پارچه گونی بافت مبلی

از معایب پارچه های کتان، می‌تونیم به لکه پذیری اون اشاره کنیم. آلودگی در پارچه کتان زودتر به بافت پارچه نفوذ میکنه و لکه‌های روی اون سخت‌تر از پارچه مخمل پاک میشه. این پارچه ها قابل شستشو هستند و با شستشو تغییر رنگ نمی‌دهند. در مدل‌های مبلمان راحتی ترک و اروپایی از پارچه گونی بافت بیشتر از کتان استفاده میشه.

پارچه مبلی مخمل

خلاصه آنچه درباره‌ی قیمت هر متر پارچه مبلی گفتیم

به طور کلی انواع پارچه مبلی رو می‌تونیم با قیمت‌ها مختلفی در بازار پیدا کنیم.چرا که عوامل تاثیرگذاری زیادی مثل نواسانات بازار ارز، کیفیت پارچه و بازار فروش‌های مختلفی وجود داره. قیمت هر متر پارچه مبلی می‌تونه متفاوت باشه و حتی تو طی زمان دچار تغییر بشه. 

تنوع پارچه هم تاثیر بسزایی رو قیمت پارچه داره. چرا که هر پارچه بافت متفاوتی داره و قیمت انواع پارچه با هم یکسان نیست. هرکدام از این پارچه‌ها مزایا و معایب خودشونو دارند.

 

امکان خرید پارچه مبلی مستقیما از فروشگاه شرکت رویال مبل وجود داره. در صورت تمایل، می‌تونید بصورت کاملا رایگان از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید و بصورت حضوری و یا آنلاین، پارچه مدنظرتون رو تهیه کنید. 

 

این مقاله در فروردین ۱۴۰۳ بروزرسانی شده. منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید.

0 0 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات