تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟

همه‌ ما از اهمیت و تاثیری که مبلمان بر دکوراسیون و فضای خانه داره آگاهیم. هر مدل مبل مانند سایر وسایل خانه، نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا میکنه. اینجا یک سوال پیش میاد که تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟

قبل از اقدام به تعمیر یا خرید، باید بدونیم که تحت چه شرایطی باید مبلمان رو تعمیر یا تعویض کنیم. در این مطلب همراه ما باشید تا شما رو در انتخاب و تصمیم گیری نهایی راهنمایی کنیم. در نظر داشته باشید که مطالب گفته شده صرفا راهنما است و تصمیم گیری نهایی با شماست.

تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟

میزان هزینه تعمیر مبل راحتی کاملا به وضعیت کنونی سلامت مبل بستگی داره. اما بطور کلی میشه گفت متوسط هزینه تعمیرات مبل بین ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت مبل نو میشه. پس قطعا تعمیر مبل به صرفه تر از خرید مبل نو است. در ادامه به فاکتوری‌های مهم در رابطه با این موضوع اشاره می‌کنیم تا متناسب با آن‌، تصمیم‌گیری کنیم.

تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟ تعمیر مبل چستر چرمی

بدون شک اولین و مهم‌ترین گزینه‌ای که باید در نظر داشته باشیم، هزینه تعمیر و یا خرید مبل است. برای همین باید قیمت مبل نو و نیز مجموع هزینه تعمیر مبل فعلی رو مشخص کنیم. اگر هزینه خرید ست مبلمان جدید زیاده، پس بهتر و مقرون به صرفه است که مبل فعلی رو تعمیر کنیم.

تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟ تعمیر حرفه‌ای مبلمان

اگر شرایط کنونی مبل و خرابی آن به شکلی است که هزینه تعمیرش زیاد است، پس بهتره که به فکر خرید مبل جدید باشیم. اما اگر مبل سالم و خوبی داریم که ایراد جزئی پیدا کرده، به راحتی تعمیر میشه. در این شرایط غیر منطقی است اگر بخواهیم دنبال خرید مبلمان نو باشیم. حتی ایرادات جزئی رو هم می‌تونیم خودمان تعمیر کنیم. تعمیر فرورفتگی مبل در خانه هم امکان پذیره اما نیاز که با دقت این کار رو انجام بدیم.

تعمیر جزئی مبلمان در منزل

فرض کنیم که در گذشته بدون هیچ تجربه‌ای، مبلی خریدیم که کیفیت بالایی نداشه. این مبل با گذشت زمان آسیب دیده. حالا تصمیم به تعویض یا تعمیر آن داریم. در چنین شرایطی بد نیست که به خرید مبل نو هم فکر کنیم.

تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟ تغییر دکوراسیون با مبل جدید

در انتخاب مبل جدید باید دقت کنیم. مدل مبل و رنگ پارچه‌ای رو انتخاب کنیم که با دکوراسیون خانه و لوازم دکوری متناسب باشه. رنگ مبل و چیدمان آن تاثیری زیادی در دکوراسیون داره. حتما قبل از اقدام به خرید، از افراد متخصص در این زمینه مشورت بگیریم و از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنیم.

تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟ تعمیر مبل ال مدرن طوسی

مبل‌های راحتی به دلیل استفاده زیاد، نسبت به مدل مبل‌های دیگه زودتر دچار مشکل میشه. بعضی از مدل‌های مبل راحتی که تشک کف و پشتی آن به کلاف نچسبیده رو می‌تونیم با هزینه‌ای کم تعمیر کنیم.

تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟ تعمیر مبل راحتی

موارد تاثیرگذار در نرخ تعمیر مبلمان

فرآیندی که با اسم رویه کوبی مبل می‌شناسیم، در اصل به تعمیر مبل گفته میشه. برای این کار پارچه مبل رو می‌شکافند و بعد از بیرون آوردن اسفنج یا فوم قدیمی، آن‌ها رو با متریال جدید جایگزین می‌کنند. اگر مبل دچار رنگ پریدگی شده باشه، بعد از انجام فرایند گفته شده، آن رو به کارگاه رنگ کاری منتقل می‌کنند.

تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟ رویه کوبی مبل در کارگاه

سالم بودن کلاف و اسکلت مبل در هزینه تعمیر مبل تاثیری زیادی داره. اگه کلاف مبل شکسته باشه و آسیب دیدگی جدی باشه، هزینه نجاری زیادی به ما اعمال میشه. در این صورت خرید مبل مقرون به صرفه تره. اما در مواردی که آسیب کلاف کم و قابل تعمیر باشه، تعمیر به صرفه تره.

تعمیر کلاف و فریم مبل راحتی

از سایر عوامل تاثیر گذار در قیمت تعمیر مبل میشه به هزینه تعویض پارچه مبلی، نوع فوم و اسفنج، میزان سختی کار خیاطی و رویه کوبی و نیز هزینه ایاب و ذهاب مبل اشاره کرد.

تعمیر مبل خود را به کارگاه‌های معتبر بسپاریم

حال که فهمیدیم تعمیر مبل به صرفه‌تر از خرید مبل است، وقتشه مبل رو به یک تعمیرگاه معتبر بسپاریم. قبل از این که مبل خود رو به کارگاه برای تعمیر بفرستیم، بهتره که کارگاه و تولیدی‌های مختلف رو از نظر کیفیت کار، نرخ تعمیر، مهارت تعمیرکاران، نمونه کار و نظر مشتریان بررسی کنیم. توجه داشته باشید که هنگام ثبت سفارش در کارگاه تعمیری، تمامی متریال مصرفی و ضمانت کار در فاکتور ذکر شود.

تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟ تعمیر مبل توسط افراد ماهر

آیا می‌تونیم مبل را در منزل تعمیر کنیم؟

هر مدل مبلی به مرور به خاطر استفاده طولانی مدت و اکسید شدن فوم و اسفنج، دچار فرسودگی میشه. در پی این اتفاق، خیلی از افراد ترجیح می‌دهند به جای ارسال مبل به کارگاه تعمیری، به سراغ آموزش تعمیر مبل در منزل بروند تا خودشون مبل رو تعمیر کنند. بدین طریق در هزینه تعمیرات صرفه جویی میشه.

آموزش تعمیر مبل در منزل

اول از همه باید در نظر داشته باشیم که تعمیر مبل، امری تخصصی است. بهتره این کار رو به افراد ماهر در این زمینه بسپاریم. تعمیر در منزل برای زمانی است که خرابی و مشکل مبل ما با چند راهکار ساده انجام شود. ایرادات جزئی مبل رو میشه به راحتی در خانه با کمک ترفند‌های ساده برطرف کرد. برای رفع ایرادات مبل در خانه، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «آموزش تعمیر مبل در منزل» رو مطالعه کنید.

تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو؟ تعمیر پارگی پارچه مبلی

قبل از اقدام به تعمیر مبل، باید ایرادات رو بررسی کنیم. اگر از حد توان ما خارج بود، آن رو به افراد متخصص در زمینه تعمیر مبلمان بسپاریم. بسیاری از شرکت‌های معتبر وجود دارند که خدمات تعمیر مبل رو در خانه انجام می‌دهند.

 خلاصه‌ای از آنچه درباره تعمیر مبل به صرفه است یا خرید مبل نو گفتیم

مبلمان تاثیر زیادی بر دکوراسیون و فضای خانه داره. هر مدل مبل به مرور زمان دچار فرسودگی میشه و نیاز به تعمیر یا تعویض داره. اینجا این سوال پیش میاد که تعمیر مبل به صرفه تر است یا خرید مبل نو؟ پاسخ به این سوال زمانی مشخص میشه که مجموع هزینه تعمیرات مبل رو بدونیم. اما بطور متوسط هزینه تعمیر مبل بین ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت مبل نو است. پس به طور قطع، تعمیرات مبل به صرفه‌تر از خرید مبل است.

اگه مبل سالم و خوبی داریم که ایراد جزئی پیدا کرده، به راحتی تعمیر میشه و غیر منطقی است اگر بخواهیم دنبال خرید مبلمان نو باشیم. حتی ایرادات جزئی رو هم می‌تونیم خودمان در منزل تعمیر کنیم. اما اگه وضعیت سلامت مبل خوب نیست و هزینه نجاری، رنگ‌کاری و رویه کوبی بالایی داره، تعمیر به صرفه نیست و باید به فکر تهیه یک مبل نو باشیم.

 

خدمات تعمیرات مبل توسط واحد تولید شرکت رویال مبل انجام میشه. در صورتی که قصد تعویض روکش مبل و تعمیر مبلمان دارید، می‌تونید بصورت کاملا رایگان از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید و از هزینه تعمیر مبلتان مطلع شوید. 

 

این مقاله در دی ماه ۱۴۰۲ بروزرسانی شده. منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید

5 1 رای
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات