میز ناهارخوری گرد بهتره یا مستطیل؟ کدام یک را بخریم؟

از سوالاتی که موقع خرید میز غذاخوری پیش میاد این که میز ناهارخوری گرد بهتره یا مستطیل ؟ با مدرنیته شدن زندگی، وسایل خانگی‌ مثل میز‌ ناهارخوری در مدل‌های متفاوتی تولید می‌شه. البته این که کدوم شکل میز رو انتخاب کنیم به سلیقه و سبک دکوراسیون خونه برمی‌گرده.

اما باید بدونیم که انتخاب از روی سلیقه شاید باعث بشه بعدا از خریدمون پشیمون بشیم. چرا که برای صرف غذا در کنار خانواده باید محیطی جذاب و راحتی داشته باشیم. میز ناهارخوری یکی از همین وسایلی هست که در ایجاد چنین محیطی تاثیر گذاره و انتخابش باید با آگاهی کامل صورت بگیره.

برای همین تصمیم گرفتیم از ویژگی‌های میز ناهارخوری گرد و مستطیل بگیم. البته لازم که بگم که عکس‌های استفاده شده در مقاله ژورنالی هستن و در مجموعه‌ی رویال مبل تولید نمی‌شه. اگه از این مطلب خوشتون اومد حتما به اشتراک بذارید و مثل همیشه مرسی که همراه ما هستید. ❤️

نکاتی که باید قبل از خرید میز ناهارخوری گرد یا مستطیل در نظر بگیریم

قبل از این که میز ناهارخوری گرد یا مستطیل انتخاب کنیم، لازم تا یه سری نکات را رعایت کنیم. برای همین تصمیم گرفتیم تا سه تا از موارد مهم رو قبل از انتخاب میز ناهارخوری توضیح بدیم. با در نظر گرفتن این موارد می‌تونیم انتخاب مناسب و کاربردی داشته باشیم.

میز ناهرخوری گرد

تعیین کردن موقعیت مکانی برای قرار دادن میز ناهارخوری

اولین سوالی که باید از خودمون ببپرسیم این که میز ناهارخوری رو کجای خونه می‌خوایم قرار بدیم. برای همین لازم تا قبل از خرید، فضایی برای میز ناهارخوری در نظر بگیریم. سپس موقعیت مد نظر رو اندازه گیری کرده تا متناسب با اندازه فضا و سبک دکوراسیون میزی انتخاب کنیم.

میز گرد

اگه فضایی کوچک و مربعی شکل داریم، بهتر که میز گرد رو انتخاب کنیم. این نوع میز فضای کمتری از خونه رو می‌گیره و برای دورهمی و مهمانی کوچک بسیار مناسبه. میز‌های مستطیلی از میز‌های پرطرفداری هست که برای مهمانی‌های بزرگ و رسمی گزینه‌ی خوبیِ و راحت در کنار دیوار قرار می‌گیره.

میز ناهاخوری مستطیلی مدرن

به تعداد پایه‌های میزی که می‌خواهیم بخریم توجه کنیم

قبل از انتخاب مدل میز باید به تعداد پایه‌ها توجه داشته باشیم. برای مثال میز‌های مستطیل و مربع متناسب با اندازه‌شان پایه‌های زیادی دارن و این در حالی که میز‌های گرد اغلب با یک پایه مرکزی تولید و طراحی می‌شن. این پایه‌ها می‌تونه از جنس فلز یا چوب باشه.

میز ناهارخوری سفید

پس میز‌های ناهارخوری با پایه‌های کم این اجازه رو به ما میده تا فضای کافی برای تکان دادن و جابجایی پا داشتم و موقع نشستن احساس خستگی نکنیم.

میز مدرن

لبه‌ی میز گرد و مستطیل تفاوت‌هایی دارد

لبه‌های هر دو میز مستطیل و مربع مزایا و معایب خودشون رو دارن. برای مثال میز‌های گرد هیچ لبه‌ای ندارن و برای کودکان کم‌خطر هست. اما میز گرد رو باید در مزکر قرار بدیم و نمی‌تونیم به دیوار بچسبانیم. این در صورتی که میز مستطیلی با لبه‌های تیز رو می‌تونیم به دیوار بچسبانیم.

میز ناهارخوری گرد ساده

میز ناهارخوری گرد؛ انتخاب جذاب و متناسب با فضاهای کم‌جا

از ویژگی‌های میز ناهارخوری گرد این که برای فضاهای کوچک خیلی مناسبه. این مدل میز در فضای جمع و جور به خوبی جاگیره. میز‌ گرد در فضای مربع خیلی به چشم میاد و اگه فضای ناهارخوری کم جایی داریم که مربعی شکل هست، بهتر که از میز گرد استفاده کنیم.

میز مشکی گرد

اگه صندلی‌های میز رو از نوع اکریلیک شفاف انتخاب کنیم، فضای اطراف میز بزرگ‌تر جلوه پیدا می‌کنه. این مدل میز به خاطر داشتن لبه‌های گرد، خطر کمتری نسبت به مدل میز‌های لبه تیز داره. اگه تو خونه بچه‌ی کوچولو و بازیگوش داریم حتما به این نکته دقت کنیم.

میز ناهارخوری گرد

بیشتر مدل میز‌های گرد تک پایه هستن به همین جهت فضای پای بیشتری در زیر میز هست. البته اگه خیلی دوست داریم که میز ناهارخوری گرد بزرگ‌تری داشته باشیم، می‌تونیم مدل میز‌های گردی رو انتخاب کنیم که صفحه‌هایی با قابلیت افزایش شعاع دارن یا تاشو هستن.

میز ناهارخوری گرد تک پایه

مدل میز گرد برای دورهمی گزینه‌ی مناسبی و صمیمت بیشتری بین افراد دور میز شکل می‌گیره. میز گرد رو برای مهمانی کوچک انتخاب خوبیِ اما برای خانواده‌های پر جمعیت چندان مناسب نیست. همون طور که در بالا اشاره کردیم، می‌تونیم مدل میز‌‌های گردی رو خریداری کنیم که قابلیت افزایش دارن.

میز چوبی

همچنین این مدل میز برای انجام بازی‌های کارتی به شدت پیشنهاد می‌شه. به این خاطر که همه می‌تونیم حول نقطه یک میز بشینیم و موقع بازی کردن باهم دیگه گپ بزنیم. به طور کلی انتخاب میز گرد برای دورهمی و مهمانی پیشنهاد می‌شه و فضای گرم و صمیمی‌ای رو منتقل می‌کنه.

میز گرد مدرن

با نشستن دور این میز زاویه دید بهتری نسبت به سایر میز‌ها داریم. این در حالی که دور میز‌های مستطیلی نمی‌تونیم دید راحتی نسبت بهم دیگه داشته باشیم. در مجموع، میز ناهارخوری برای فضاهای کوچک و خانواده‌های کم جمعیت گزینه‌ی ایده آلی و در زیبایی دکوراسیون تاثیر بسزایی داره.

میز کلاسیک

میز ناهارخوری مستطیلی؛ انتخابی کارآمد و رسمی

احتمالا پیش اومده که چرخی توی بازار زده باشیم و ببینیم که اغلب میز‌های تو بازار مستطیلی شکل هست. شاید از خودمون بپرسیم که چرا؟ اما باید بدونیم که میز مستطیلی جدای از پرطرفدار بودنش، با اغلب سبک دکوراسیون‌ها هم به خوبی جور می‌شه.

میز ناهارخوری شیشه‌ای

اگه به میزی لازم داریم که برای مهمانی و افراد بیشتری قابل استفاده باشه، پس بهتر که میز ناهارخوری مستطیلی رو خریداری کنیم. مثال میزنیم؛ برای این که 12 مهمان رو دور یک میز گرد داشته باشیم، باید میز گرد خیلی بزرگی بخریم و این در صورتی که میز مستطیلی برای مهمانان بیشتر کمتر جا می‌گیره.

میز ناهارخوری لاکچری

اگه فضای کمتری داریم و می‌خواهیم که راه رفت و آمد در دسترس باشه، می‌تونیم میز ناهارخوری مستطیلی با صندلی نیمکتی انتخاب کنیم. اگه طرفی از میز هم صندلی نیمکتی قرار بدیم کافیه. به این دلیل که موقع استفاده نکردن از میز می‌‌شه صندلی‌ها رو زیر میز گذاشت.

میز ناهارخوری کلاسیک

میز ناهارخوری مستطیلی نسبت به سایر میز‌های دیگه رسمی‌تر هست. همون طور که قبل‌تر گفته بودیم، میز گرد حال و هوای خودمانی‌تر و صمیمی داره اما میز‌های مستطیلی به خاطر دو جایگاه اختصاصی در دو سر میز حالت رسمی و شیک دارن و با دکوراسیون‌های کلاسیک به خوبی سازگارن.

میز ناهارخوری با صندلی سبز

خلاصه‌ای از آنچه که درباره‌ی بهتر بودن میز گرد یا مستطیل گفتیم

موقع خرید میز ناهارخوری این سوال برامون پیش میاد که میز ناهارخوری گرد بهتره یا مستطیل؟ خب قبل از این، باید یه سری نکات رو در نظر داشته باشیم. اول از همه باید فضایی رو برای قرار دادن میز در در نظر بگیریم. همچنین باید به تعداد پایه‌های میز توجه داشته باشیم.

برای مثال میز‌های مستطیل و مربع متناسب با اندازه‌یشان پایه زیادی دارن و میز‌های گرد اغلب تک پایه طراحی و تولید می‌شن. میز‌هایی با پایه‌های کم، فضای زیادی رو برای تکان دادن و جابجایی پاها داشته باشیم. لبه میز گرد و مستطیل باهم متفاوت هستن.

به طور کلی میز گرد برای فضای کوچک خیلی مناسبه و فضای کمتری رو می‌گیره. میز‌های مستطیلی از مدل‌های پرطرفدار هست که برای فضاهای بزرگ و مهمانی‌های پر جمعیت انتخاب خوبیه. برای انتخاب میز گرد و مستطیل باید سلیقه، سبک دکوراسیون و فضای خونه رو در نظر بگیریم.

نظر شما چیه؟ به نظر شما میز گرد بهتره یا مستطیل؟ حتما برامون کامنت بذارید و بگید که کدوم مدل میز رو دوست دارید. اگه از این مطلب خوشتون اومد حتما با دوست و آشنا با اشتراک بذارید.
0
خوشحال می‌شیم نظرتون رو با ما به اشتراک بذارید 💙x

امیداوریم از خوندن این مقاله لذت برده باشید و مثل همیشه، مرسی که هستید. 💖

در ادامه با تعدادی از انواع میز ناهارخوری فروشگاه رویال مبل آشنا بشیم. برای دیدن تصاویر بیشتر هر محصول و دسترسی به اطلاعات فنی کالا بر روی تصویر هر محصول کلیک کنید.

این مقاله‌ در ادریبهشت ماه 1402 بروزرسانی شده و منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

0 0 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات