مزایا و معایب مبل تختخواب شو، انتخابی کاربردی

همه‌ی ما می‌دونیم که خونه محل استراحت و آرامش است. از این رو انتخاب مبلمان مناسب میتونه روی راحتی بیشتر ما تاثیر گذار باشه. یکی از جدیدترین مبلمان راحتی که امروزه خیلی محبوب و کاربردیه، مبلمان تخت خواب شو است. در این مطلب به مهمترین مزایا و معایب مبل تختخواب شو اشاره می‌کنیم.

طراحی مبل تختخواب شو به شکلی است که در دو حالت مبل و تخت خواب قابل استفاده می‌باشد. به همین دلیل، به طور چشم گیری در دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های جمع و جور به کار می‌آید.

راهنمای مطالعه     زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه    بروزرسانی: آذر ماه ۱۴۰۲


مزایای مبل تختخواب شو

معایب مبل تختخواب شو

مزایای مبل تختخواب شو

مزایا و معایب مبل تختخواب شو به نوع مبل و کیفیت ساختش بستگی داره. اما در این بخش سعی می‌کنیم ابتدا به مزایا و سپس به معایب این مبل اشاره کنیم.

ابعاد جمع و جور

اصلی‌ترین مزیت مبل تختخواب شو اینه که به فضای کمی نیاز داره. این در صورتی است که داشتن ست مبل، فضای زیادی رو در بر می‌گیره. طراحی این مدل به شکلی است که کارایی مبل و تخت‌خواب رو به صورت یکجا داره. اغلب مدل‌های تختخواب شو ابعاد جمع و جوری دارند.

مزایا و معایب مبل تختخواب شو

جابجایی آسان

کاناپه‌های تختشو به راحتی قابلیت جابجایی دارند. می‌تونیم چیدمان این مبل رو هر وقت لازم داریم تغییر بدیم. اگه مستاجر هستیم این مدل مبل بیشتر به کارمون میاد. چرا که تعداد وسایل کمتری داریم و می‌تونیم در خونه‌ای با سبک دکوراسیون متفاوت ازش استفاده کنیم.

مزیت مبل تختخواب شو

تنوع بالای مدل‌ها 

تنوع مدل‌های این سبک محصول یکی از دیگه از ویژگی‌های جذابشه. بعضی از مدل‌‌های تخت شو به صورت تاشو و کشویی هستند. برخی از مدل‌های دیگه حالت ریلی دارند و به راحتی‌ باز و بست می‌شوند.

مزایا و معایب مبلمان تخت شو

بعضی از مدل مبل‌های تخت شو فضای خالی باکسینگ در زیر تشک دارند. از این فضا برای پتو و بالشت یا هر وسیله‌ای دیگری استفاده میشه. همچنین برخی از مدل‌های دیگه به شکلی طراحی شدند که امکان جدا سازی و اتصال مجدد برخی از قطعه‌ها رو دارند. بعضی از بهترین برند‌های مبل تختخواب شو مدل‌های سفارشی و دلخواه رو تولید می‌کنند.

مبل تختخواب شو اسپرت

هم مبل، هم تخت خواب

با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی، خرید تخت خواب کامل برای هر فضایی مقدور نیست. پس با خرید مبل تختخواب شو می‌تونیم در هزینه‌های اضافی صرفه جویی کنیم. مثلا صرفه جویی در خرید تشک. چون با تهیه تخت خواب باید به صورت جدا، هزینه‌ی تشک رو هم پرداخت کنیم.

مزایای خرید مبل تختخوابشو

اگر درد و مشکلات ستون فقرات داشته باشیم، باید از تشک طبی استفاده کنیم. در ساخت مبل تختخوابشو از تشک و فوم طبی استفاده میشه. پس با خرید مبل تختخواب شو می‌تونیم هزینه‌ کمتری نسبت به تخت طبی پرداخت کنیم.

معایب و مزایای مبل تختخواب شو

کلاف داخلی مستحکم

اغلب مبلمان تختخواب شو دوام بالایی دارند. به این علت که در ساخت کلاف از اسلکت فلزی استفاده میشه. هر چقدر کیفیت متریال بیشتر باشه، کیفیت و ماندگاری مبل هم بیشتره.

مزایا و معایب مبل تختخوابشو مدرن

معایب مبل تختخواب شو

همانطور که در مطلب «راهنمای خرید مبل تختخواب شو» گفتیم، نوع تشک در تولید این مبل خیلی مهمه. به این دلیل که از این تشک به عنوان تشک خواب هم استفاده می‌شود. در صورتی که از جنس نامرغوبی در تشک مبل استفاده بشه، تشک به مرور دچار فرورفتگی میشه. تشک گود موقع خواب و یا نشستن به کمر فشار زیادی میاره.

مزایا و معایب مبلمان تختخواب شو

اگه کیفیت فریم و اسکلت مبل تختخواب شو مناسب نباشه، به خاطر باز و بسته شدن زیاد، دچار لقی یا ایجاد سر و صدای زیاد میشه. مبل تختخواب شو نسبت به خیلی از مدل مبل‌های دیگه، راحتی کمتری داره. چون دارای نشیمن سفت است تا مناسب خواب باشه.

مبل تختخواب شو قهوه‌ای با مکانیزم پشتی تا شونده

راحتی پایین تشک مبل هنگام نشستن

اسفنج‌های موجود در بازار معمولا از فوم گرم و یا سرد تشکیل شده‌اند. این تفاوت در ظاهر مشخص نیست، ولی با استفاده از فوم گرم پس از مدتی می‌فهمیم که قابلیت برگشت پذیری اون کمتر از قبل شده. به همین منظور گزینه مناسبی برای مبل تختخواب شو نیست.

مبل مدرن تخت شو آبی

از طرفی دیگر فوم سرد بسیار بادوامه و وزن زیادی رو تحمل میکنه. این امر برای مدل‌های تختخواب شو که باید وزن افراد رو تحمل کنند، بسیار مهم است. در این عکس مبل تخت خواب شو، نحوه باز و بسته شدن رو باهم می‌بینیم.

معایب مکانیزم مبل تخت شو

بعضی از مبل‌های تختخواب شو برای تغییر حالت، نیاز به تا شدن دارند. تعیین محل تاشدگی اهمیت زیادی داره. اگه طراحی‌اش اصولی نباشه، باعث مشکلات جسمی میشه. همچنین اگه این مدل مبل، مکانیزم مناسبی برای باز و بسته کردن نداشته باشه، بعد از مدتی استفاده فرسوده می‌شود.

قیمت تمام شده بالاتر نسبت به سایر مدل‌ها

مبل تخت خواب شو به دلیل وجود مکانیزم، تشک و پایه‌های اضافی قیمت بالاتری نسبت به دیگر مدل‌ها داره. همچنین تولید این سبک مبلمان پیچیده‌تر از دیگر مدل‌ها است. همین مسئله قیمت بالای آنها رو توضیح میده.

مزایا و معایب مبل تخت خواب شو

البته قیمت مبلمان تختخواب شو بسته به عوامل مختلفی مثل اندازه، کیفیت متریال، طراحی و برند متفاوته. با این حال، به طور کلی مدل‌های تخت خواب شو گران‌تر از سایر مدل‌ها هستند.

مزایا و معایب مبل تختخواب شو

حجم بالا و وزن سنگین

مورد دیگر در مبلمان تختخوابشو حجم مورد اشغال توسط آنها است. این نوع مبلمان باید جایگزینی برای تخت خواب باشد، پس به همان اندازه فضا برای قرارگیری نیاز دارد. این مورد شاید اساسی ترین نقطه ضعف مبلمان تختخوابشو باشد که راه حل خاصی برای آن وجود ندارد.

مبل تخت خواب شو تا شده همراه با تشک

همچنین ابعاد مبل‌ تختخواب شو هم بسیار مهمه. برای باز کردن تشک برخی از مدل‌ها، لازمه تا فضای زیادی در پشت یا جلوی مبل خالی باشه. این موضوع معمولا در خانه‌های کوچک، یک مشکل بزرگ شمار می‌آید.

مزایا و معایب مبل تختخواب شو

خلاصه‌ای از آنچه درباره‌ی مزایا و معایب مبل تختخواب شو گفتیم

همه‌ی ما مدل مبلی رو دوست داریم که در کنار داشتن طراحی زیبا و جذاب، کاربرد‌های زیادی داشته باشه. یکی از همین مبل‌‌های شیک، مدل تختخواب شو است که دو حالت مبل و تخت خواب رو با هم داره.

این مدل مبل برای خونه‌هایی با فضای کوچک بسیار مناسب است. سبک بودن مبل، این امکان رو به ما میده تا بتونیم در حالت‌های مختلف چیدمانش کنیم. تنوع مدل و رنگ این مبل زیاده و می‌تونیم متناسب با سبک دکوراسیون و سلیقه خودمان خریداری کنیم.

خرید این مبل نسبت به خرید تخت خواب، صرفه اقتصادی بیشتری داره و هزینه کمتری می‌پردازیم. تشک و مکانیزم اغلب مبلمان تخت خواب شو از متریال باکیفیت تولید می‌شه تا از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشه. اگه قصد تهیه مبل تختخوابشو دارید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مطلب «قیمت مبل تختخواب شو در یافت آباد» رو مطالعه کنید. در این مطلب به جدیدترین قیمت محصولات در بازار پرداخته‌ایم.

 

در ادامه تعدادی از محصولات مبل تختخواب شو و مکانیزم دار تولید رویال مبل آورده شده است. با کلیک بر روی هر محصول، وارد صفحه مشخصات محصول شوید.

این مقاله‌ در آذر ماه ۱۴۰۲ بروزرسانی شده. منتظر آپدیت بعدی در طی ماه‌های آینده باشید. 

4.3 6 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد های آنلاین
مشاهده تمام نظرات