چگونه-سرویس-بهداشتی-را-تمیز-کنیم-رویال-مبل

چگونه سرویس بهداشتی را تمیز کنیم؟

چگونه سرویس بهداشتی را تمیز کنیم؟

یکی ازمکان هم که باید دائم تمیز شود و نظافت آن اهمیت ویژه ای دارد، سرویس بهداشتی و حمام خانه است. سرویس بهداشتی علاوه بر این که آلودگی بیشتری دارد ، در صورتی که به درستی و به موقع تمیز نشود، عاملی برای ایجاد بوی بد و زننده هم خواهد بود. بنابراین بهتر است با یک برنامه ریزی درست تمام سرویس بهداشتی خانه را به طور مرتب تمیز کنید تا این کار خیلی سخت و طاقت فرسا نشود.

برای نظافت سرویس بهداشتی اول از همه با توجه به جنس کف، دیوارها، دستشویی، وان و… مواد شوینده و لوازم مناسب را تهیه کنید. به عنوان مثال دستشویی و وان حمام از جنس فایبرگلاس، لعابی یا چینی ساخته شده است و روش نظافت هر کدام با دیگری فرق دارد.

گاهی هم ممکن است در اثر استفاده از لوازم نامناسب ، روی سطح دستشویی یا وان حمام خراش ایجاد شود که به همین دلیل برای تمیز کردن آنها باید دقت کنید و فقط از مواد و وسایل مناسبی استفاده نمایید که هیچ خراشی ایجاد نمی کند. چون خراش ها نه تنها ظاهر نامناسبی برای سرویس بهداشتی ایجاد می کند، بلکه به محلی برای تجمع میکروب ها هم تبدیل می شود.

حمام را همیشه بشویید

حمام محلی پر از رطوبت و بخار است و به همین دلیل پس از هر بار استحمام حتما باید کف آن را با آب ولرم شستشو دهید و پنجره را باز کنید تا هوای مرطوب خارج شود. اگر حمام خانه شما پنجره ندارد، می توانید از هواکش استفاده کنید تا بخار حمام خارج شود. در ضمن، بهترین زمان برای تمیز کردن حمام پس از استحمام است. در این مواقع همه جرم ها در اثر بخار و رطوبت نرم شده و براحتی از بین می رود.

وقتی سرویس بهداشتی تمیز شد و حسابی آنجا را برق انداختید، حوله های قدیمی را که کثیف شده است با خودتان بیرون بیاورید و حوله تمیز را جایگزین آن کنید تا کارتان تمام شود.

mo7181

آینه را برق بیاندازید

برق انداختن آینه ها را فراموش نکنید. همچنین باید هفته ای ۲ بار جامسواکی را بشویید. جای صابون را هم مرتب بشویید تا تمیز شود و اگر از صابون های جامد استفاده می کنید، حتما تکه صابون های قدیمی را که روی جای صابون مانده است، پاک کنید. برای این که صابون به ظرفش نچسبد، می توانید از روغن بچه کمک بگیرد و مقداری از آن را کف ظرف صابون بمالید.

شیرآلات براق

شیرآلات موجود در سرویس بهداشتی و حمام هم یکی از قسمت های مهمی است که حتما باید تمیز و براق باشد؛ برای این کار هیچ وقت از مواد سفید کننده یا دیگر موادی که مخصوص این کار نیستند استفاده نکنید چون لعاب روی شیرها از بین می رود و دیگر مانند گذشته براق نخواهد شد.

بنابراین همیشه برای تمیز کردن شیرآلات از مواد مخصوص این کار که در بازار وجود دارد یا از سرکه سفید و یا لیمو ترس استفاده کنید که می تواند آنها را براق و تمیز کند. اگر مقداری لیموترش روی شیرها بمالید نه تنها تمیز می شود، بلکه بوی خوبی نیز داخل فضای سرویس بهداشتی می پیچد.

نکته مهم دیگری هم هست که باید به آن توجه کنید؛ وسایلی که به کمک آنها سرویس بهداشتی را تمیز می کنید مانند اسکاچ، برس مخصوص سرویس های بهداشتی و…. نیز باید تمیز شود.

منبع: tebyan

سر-دوش-حمام

چگونه سر دوش حمام را تمیز کنیم؟

اگر سر دوش شما طی سال ها بوسیله مواد معدنی آب گرفته است، احتیاج به تمیزکاری دارد. به جای استفاده از مواد شیمیایی که به شما و دوش صدمه می زنند روش های زیر را دنبال کنید تا ببینید چطور می توانید دوش را با راه های زیست محیطی دوستانه تری تمیز کنید.

روش اول: جوشاندن در سرکه

– برای سردوش های فلزی پیشنهاد می شود.

– از سرکه سفید که ایمن، موثر و ارزان است استفاده کنید.

گام اول

سر دوش خود را برای مواد معدنی رسوب کرده چک کنید. آنجا مواد تغییر رنگ داده و سخت شده وجود خواهند داشت که برای مدتی تمیز نشده اند.

8

گام دوم

ماهی تابه یا ظرف خود را تا جایی که سر دوش در آن غوطه ور شود با سرکه سفید پر کنید.

0

گام سوم

سر دوش را داخل آن بیندازید. سر دوش را از هم جدا کنید ( باید باز شود) و داخل تابه بیندازید.

1

گام چهارم

ظرف را روی اجاق بگذارید. اجازه بدهید سر دوش برای چند دقیقه در آب بجوشد. زمان آن بستگی به جنس سر دوش دارد. همچنین توجه کنید که سر دوش در سرکه شناور باشد و به ته ظرف نچسبیده باشد.

2

گام پنجم

زمانی که سر دوش شما به اندازه کافی جوشید مواد رسوبی را تمیز کنید، آن را از ظرف خارج کنید، آن را با آب بشویید و قطعات را به هم ببندید. آن را به شیر آب وصل کنید و مطمئن شوید که تمام مواد معدنی از آن خارج شده باشند.

9

روش دوم: سرکه گرم

– برای سر دوش های پلاستیکی پیشنهاد می شود.

 

قطعات سردوش را باز کرده و سپس درون ظرف سرکه قرار بدهید. ظرف را روی وسیله گرمازا ( گاز با شعله کم یا شوفاژ یا…) قرار بدهید. این روش برای زمانی که نگران ذوب شدن سردوش هستید مناسب است. هر چند ساعت یکبار چک کنید چه قدر تمیز شده است. برای رسیدن به نتیجه مطلوب حداقل بین ۲ تا ۶ ساعت زمان لازم است.

3

روش سوم: سرکه و پوشش پلاستیکی

– برای سردوش های حساس یا غیر قابل باز شدن پیشنهاد می شود.

گام اول

سرکه را درون کیسه پلاستیکی بریزید. یک کیسه در اندازه ساندویچ هم برای این کار مناسب است.

کیسه را روی سر دوش بکشید.

4

گام دوم

با یک بند لاستیکی انتهای آن را ببندید. شما می توانید از یک بند چند لایه، بند لاستیکی یا روش دیگر برای بستن آن استفاده کنید.

6

گام سوم

بگذارید یک شب ، سر دوش در سرکه بماند. صبح روز بعد سر دوش مثل روز اول بدون ساییدن تمیز شده است.

7

وان-حمام-شیک

چند مدل وان حمام با طراحی مدرن و شیک

چند مدل وان حمام با طراحی مدرن و شیک

امروزه طراحی های مدرن برای مدل وان حمام در سراسر جهان متداول است. در این این مطلب قصد داریم شما را با چند مدل وان حمام زیبا و مدرن که دارای طراحی ویژه ای هستند آشنا کنیم. طراحی های جدید مدل وان حمام علاوه بر زیبایی به مسائل روانشناسی و آرامش بخش بودن وان حمام نیز بسیار توجه می کنند و همین مسئله باعث ثبت قیمت های نجومی برای وان حمام های مدرن می شود در ادامه چند مدل وان حمام مدرن و زیبا را برای شما قرار داده ایم در ادامه ما را همراهی نمایید.

1

اگرچه تهیه وان حمام در خانواده های ایرانی از اصالت زیادی برخوردار نیست اما در گذشته نیز حوضچه ها و استخر های کوچک در حمام ها مورد استفاده قرار می گرفته است امروزه پزشکان به نکات مثبت بسیاری در استفاده از وان حمام رسیده اند والبته نباید این نکته را نیز از یاد ببرید که رعایت بهداشت در استفاده مشترک از وان حمام بسیار ضروریست.

وام-حمام

2

در هنگام تهیه وان حمام لازم است چند نکته کوچک را رعایت نمایید تا پس از تهیه وان  دچار مشکل نشوید. از جمله این نکات می توان به قابلیت شستشوی آسان برای وان حمام اشاره کرد

وان-حمام-شیک

3

اجسام جرم گیر که به راحتی آلودگی آن ها تمیز نمی شود به هیچ عنوان برای وان حمام مناسب نیستند

وان-حمام-شیک

4

همچنین بهتر است جنس وان حمام لغزنده نباشد تا دچار لغزش پا و سانحه درحمام نگردید.

وان-حمام

5

از دیگر نکاتی که در انتخاب مدل وان حمام باید رعایت نمایید انتخاب ابعاد وان به اندازه حمام شماست تا مسیر حرکت در حمام باز باقی بماند.

مدل وان حمام

6

طراحی مدرن و مناسب برای مدل وان حمام می تواند دکوراسیون حمام شما را به محیطی سرشار از انرژی و روشنی تبدیل نماید تا لحظاتی خوش در هنگام نظافت داشته باشید.

وان-حمام-زیبا

7

وان-حمام

8

وان-حمام-مدرن

9

وان-حمام

10

وان-حمام-جدید

11

وان-حمام-جدید

12

وان-حمام-نو

13

وان-حمام