چگونه و در کجا اتاق کار ایجاد کنیم؟

چگونه و در کجا اتاق کار ایجاد کنیم؟

با کاهش موقعیت های شغلی ، تقاضای کار در خانه ، روز به روز بیشتر می شود. بدین منظور ، باید مکانی را در خانه به انجام کار خود اختصاص دهید. اتاق کار خانگی از احتیاجات اولیه افرادی است که در خانه کار می کنند. اما همه ما ، خانه هایی آنقدر بزرگ نداریم تا اتاقی را به محل کارمان اختصاص دهیم. اما محل کار را می توان در قسمت های مختلف خانه گنجاند. برای این کار ، مورادی مانند میزان نور ، فضای مورد نیاز و مکان نگهداری وسایل خود را باید در نظر داشته باشید.

:موارد مهمی که هنگام انتخاب مکانی برای کار ، باید در نظر بگیری از این قبیل اند

آشپزخانه

معمولا آشپرخانه مرکز خانه به حساب می آید. زیرا اعضای خانواده صبح ، ظهر و شب در آنجا دور هم جمع می شوند. حتی خانم های خانه دار ، مدیریت خانه خود را از آنجا شروع کرده و زیر نظر دارند. به منظور کاهش احتمال وارد آمدن صدمات به وسایل کارتان ، مانند رایانه و کاغذ ها سعی کنید تا حد امکان در گوشه ای وسایل خود را قرار دهید که از آب و یخچال دور باشد.

زیرشیروانی

از آنجا که زیر شیروانی ، دیوار های شیبدار و سقف کوتاه دارند ، اختصاص آن به اتاق کار کمی سختر ولی زیرکانه است. داشتن پنجره با منظره ای معمولا خوب از مزابای این اتاق است ، همچنین به دلیل دوری آن از دیگر قسمت های خانه ، خلوت مناسبی برای کار فراهم می کند. قفسه و کتاب خانه ای کوچک به راحتی در اتاق جای خواهند گرفت.

زیرزمین

زیرزمین ، فضای کافی و حریم کاری خوبی را فراهم می کند. به علاوه ، از همهمه و رفت و آمد اهالی خانه در امان است. معمولا زیرزمین ها تاریک هستند ، اما با خرید چند آباژور و دیوار کوب مناسب و تغییر رنگ دیوار ها به رنگ های خنثی مانند سفید ، کرم و خاکستری روشن ، اتاق بزرگ تر و روشن تر به نظر خواهد آمد. اما احتمال دارد رطوبت زیرزمین به وسایل شما آسیب رساند ، برای کاهش رطوبت آن از دستکاه مخصوص رطوبت زدایی استفاده کنید.

اتاق اضافی

بهترین راه حل ، داشتن اتاق اضافه است. در این اتاق ، فضای کافی برای قرار دادن میز ، قفسه و هر آ«چه نیاز دارید وجود دارد. و همچنین ، نور طبیعی یا لامپ کافی ، پریز و خط تلفن برای کامپیوتر و لوازم دیگر خواهید داشت. اگر کار شما مستلزم برپایی جلسه یا ملاقات یا مشتریان است ، در این اتاق فضای کافیی خواهید داشت. در ضمن گزینه های متعددی برای تزیین و تغییر دکوراسیون این اتاق وجود دارند.

کمد

شاید کمد فضای زیادی نداشته باشد ، ولی می تونا آن را ، تنها با نصب چند تخته و میز تاشو ، به اتاق کار ساده ای تبدلی کرد ، قطعا این ایده مناسب مشاغلی با وسایل کار فراوان نیست ، اما برای کار های ساده و کم دنگ و فنگ ، به راحتی قابل اجرا است. یکی از مهم ترین مزایای این روش مخفی بودن محل کار شما است. تنها با بستن در کمد جلوه اتاث از محل کار به محل استراخت و… تبدیل مشود.

نشیمن

اگر دوست دارید که هم در کنار خانواده و هم از کار خود عقب نمانید ، گوشه ای از نشیمن را انتخاب کنید ، اما فراموش نکنید که در این مکان خبری از سکوت و آرامش نیست. قسمتی را انتخاب کنید که وسایلتان با لوازم خانه و سکنه در هم برهم و اشتباه نشود.

انباری

استفاده از انباری برای دفتر کار هم طرفدار و هم مخالف دارد. هم بزرگ است و هم خلوت خوبی فراهم می کند. اما باید هم در برابر گرما و سرما عایق بندی شوند و هم دستگاه تعویه هوا در آن کار گذاشته شود. در ضمن اگر می خواهید وسایل گران قیمت در آنجا قرار دهید ، حتما برای انباری ، دزد گیر نصب کنید.

برای قرار دادن محل کار در قسمت های مختلف خانه ، موارد مهمی وجود دارند که باید در نظر بگیرید. فضای کافی ، ایجاد حریم شخصی ، دسترسی به پریز برق و تلفن کافی ، امنیت و بسیاری عوامل دیگر که در انتخاب بهترین مکان در خانه ، تعیین کننده هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *