مبل استیل

مبل استیل که فلزی نیست !

مبل استیل و ویژگی های آن

مبل استیل یکی از انواع مبلمان منزل است.

به طور کلی مبلمان منزل در سه نوع مبلمان استیل ، مبلمان کلاسیک و مبلمان راحتی دسته‌بندی می‌شوند.

در این مقاله قصد داریم به معرفی مبلمان استیل بپردازیم.

مبل استیل

مبل استیل که فلزی نیست !!!

ممکن است به محض شنیدن نام مبلمان استیل ، به این فکر کنید که مبل استیل از فلز و استیل ساخته شده است. در حالی که این گونه نیست.

دلیل این نامگذاری را به سبک و سیاق و زیبایی خاص مبل استیل نسبت می‌دهند.

این نوع مبل همواره محبوبیت زیادی را از میان خریداران به خود اختصاص داده است.

مبلمان استیل نسبت به دیگر انواع مبلمان از رسمیت بیشتری برخوردار است.

مبلمان سلطنتی یا استیل در دو ست هفت نفره و نه نفره عرضه می‌شود.

ست نه نفره دارای یک کاناپه سه نفره، چهار مبل تک نفره و دو صندلی میزبان است.

مبل استیل

ویژگی های مبل استیل

از جمله ویژگی‌های خاص مبل استیل ، می‌توان به ارتفاع بلند مبل در مقایسه با دیگر انواع مبلمان، منبت‌کاری ویژه روی مبل، سنگینی وزن آن و تشک دوبل یک تکه برای نشیمن اشاره کرد.

استفاده از چوب سفید، گردو، راش و چنار در دسته، داشتن تاج در وسط مبلمان استیل ، رنگ کاری حرفه ای و طراحی شکیل و ظرافت خاص در منبت‌کاری نیز در رتبه های بعدی جای می گیرد.

مبل استیل

به دلیل اجرای هنر منبت بر روی مبلمان استیل و چشم‌نوازی خاص آن، بخش قابل توجهی از این مبل را چوب تشکیل می‌دهد. استفاده از چوب های مرغوب جنگلی در مبلمان استیل ، سبب افزایش عمر مفید آن در مقایسه با دیگر انواع مبلمان شده است.

مبل استیل

قیمت مبل استیل

قیمت مبل استیل را میزان چوب به کار رفته ، طرح منبت ، کیفیت پارچه و نوع رنگ آن تعیین می‌کند.

مبلمان استیل به جهت استفاده از چوب با کیفیت در مقایسه با دیگر انواع مبلمان دارای قیمت بالاتری است.

به واسطه‌ی وجود طرح‌های منبت بر روی این مبل ، با خرید آن از استفاده لوازم تزیینی بی‌نیاز خواهید شد.

مبل استیل

طراحی و تولید مبلمان استیل

تمامی مراحل تولید مبلمان استیل توسط استادکاران منبت کاری انجام می شود.

البته در برخی مدل ها بخش قابل توجهی از نقوش روی چوب توسط دستگاه های سی ان سی انجام شده است.

و پرداخت نهایی توسط منبت کاران انجام می شود.

 

مبل استیل

تصاویر زیر نمونه های مبلمان استیل برگرفته از وبسایت های اینترنتی است و جزء تولیدات رویال مبل نمی باشد.

مبل استیل

 

مبل استیل

 

مبل استیل

مبل استیل جدید

مبل استیل جدید و شکوه در منزل

مبل استیل جدید 

مبل استیل جدید همان مبلمان سلطنتی است که از گذشته تا به امروز طرفداران بسیاری داشته است. مبل استیل ،رسمی تر از انواع دیگر مبلمان است هستند که در ساخت آن از ترکیب چوب و پارچه استفاده شده است. پشتی های مبل استیل کاملا صاف و بلند است. پایه های بلند مبل استیل اجازه نشست و برخاست راحت تر را به مهمان می دهند. بهتر است هنگامی از مبل استیل جدید در منزل استفاده کنید ، فضای کافی برای قرار دادن دو دست مبل متفاوت را داشته باشید و از مبل استیل جدید خود برای پذیرایی گرم از مهمانان استفاده کنید و از مبل راحتی برای جمع شدن های خودمانی استفاده کنید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از دستگاه های CNC میتوان به منبت کاری های زیبا در مبل استیل جدید نسبت به قدیم پی برد. طرح ها و منبت کاری های بسیار متنوعی در مبل استیل جدید وجود دارد که با توجه به دکوراسیون داخلی منزل می توان هر یک از این مدل ها را انتخاب نمود. هماهنگی این مبلمان ها با دیگر وسایل مدرن و سلطنتی منزل مانند پرده های مدرن و شیک, می تواند جذابیت و زیبایی اتاق پذیرایی را دوچندان کند.

مبل استیل جدید ، مبلمان فریبنده و لوکس با ظاهری طلایی

امروزه در طراحی مدل مبل استیل جدید بیشتر از رنگ های روشن و به خصوص رنگ سفید استفاده می شود چرا که سفید هماهنگی مناسبی با رنگ طلایی دارد. یکی از اصلی ترین رنگ ها در سبک سلطنتی،رنگ طلایی است. مبلمان فریبنده و لوکس با ظاهری طلایی و با شکوه، شما را در طول روز همراهی می کند. استفاده از مبل استیل با رنگ طلایی بیشتر روی منبت ها، ابزارهای چوبی و پر نقش و نگار به کار می رود. استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون منزل فضایی مجلل برایتان بوجود می آورد. اصولا برای پارچه هم از دو نوع پارچه ساده و طرح دار استفاده می شود که جلوه زیبایی به مبل استیل در منزل شما میدهد.

تصاویر زیر نمونه هایی از مدل های مبل استیل جدید را نشان می دهد. همچنین میتوانید برای مشاهده محصولات رویال مبل اینجا را کلیک کنید.

مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید مبل استیل جدید

انواع مبل

انواع مبل منزل و ویژگی های آن

انواع مبل منزل

انواع مبل منزل به سه دسته کلی مبلمان استیل یا سلطنتی ، مبل راحتی ، نیمه استیل یا کلاسیک تقسیم می شود.

انواع مبل ـ مبل استیل یا سلطنتی

از انواع مبل ، مبل استیل رسمی تر و ترکیبی از چوب و پارچه است. پشتی این مبل ها، کاملا صاف و کمی بلند است و پایه های بلند آنها هم اجازه نشست و برخاست راحت تر را به مهمان ها می دهد. مهم‌ترین کاربرد مبل استیل برای اتاق پذیرایی است. زیرا از آن‌ها زیاد استفاده نمی‌شود و بیشتر زیبایی آن مدنظر است تا راحتی آن. به خاطر داشته باشید که ارتفاع نشیمن‌ مبل‌های استیل بالاتر از انواع مبل راحتی است و فوم به کار رفته در آن‌ها انعطاف چندانی ندارد. این دو مورد باعث می‌شود که مبلمان استیل نشیمن راحتی نداشته باشند و برای استفاده طولانی مدت توصیه نمی‌شوند. اما از آن جهت که ترکیب چوب و پارچه است و امکان منبت‌کاری بر روی چوب را در اختیار طراح و سازنده قرار می‌دهد، زیباتر از مبل‌های راحتی هستند.

سنگین بودن مبل استیل نشانه خوب بودن آن نیست. دقت کنید که انواع مبل باید سبک و به راحتی قابل حمل باشد. زمانی که روی آن می‌نشینید نباید «جیرجیر» کند یا روی سطح صاف، لق بزند. یکی دیگر از را‌ه‌های شناخت یک مبل استیل خوب این است که رنگ به‌کار رفته در آن صاف باشد و روی مبل لکه نبینید. به همین‌خاطر روی سطوح آن دست بکشید تا از صاف و یکنواخت بودن رنگ به‌کار رفته در آن مطمئن شوید.

انواع مبل انواع مبل انواع مبل انواع مبل انواع مبل انواع مبل انواع مبل

انواع مبل ـ مبل راحتی

مبل راحتی اصولاً برای اتاق نشیمن طراحی شده است. بیشتر قسمت‌های مبل راحتی با پارچه رویه کوبی شده است. همان گونه که از نام آن پیداست، راحت بودن مهم‌ترین ویژگی این گونه از انواع مبل است. مبل‌های راحتی معمولاً حجیم‌تر و سنگین‌تر از مبل‌های استیل هستند، بنابراین برای به دست آوردن راحتی بیشتر ممکن است برخی مزایای دیگر نظیر زیبایی و کم‌حجم بودن را از دست بدهید.

مبل های راحتی را می توان به دلیل راحت بودن و طراحی خاصی که دارند از پرطرفدارترین انواع مبل برای دکوراسیون سالن پذیرایی و اتاق نشیمن محسوب کرد. مبلمان راحتی دارای روکش های چرم و پارچه ای هستند که انتخاب روکش مبل به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

مبلمان راحتی در انواع مدل های ال ، اسپرت ، مدرن ، گرد ، یو و… طراحی می شوند که بهتر است مدل و رنگ و اندازه این مدل مبلمان را بر اساس سبک دکوراسیون و ابعاد اتاق پذیرایی و نشیمن و محل در نظر گرفته شده برای قرار دادن مبلمان انتخاب کنید.

انواع مبلانواع مبلانواع مبل انواع مبل

انواع مبلانواع مبلانواع مبل

انواع مبل ـ مبل کلاسیک ( نیمه استیل یا نیمه راحتی )

بین دو گروه مبل راحتی و مبل استیل، یک گروه نیمه راحتی یا نیمه استیل قرار گرفته است که تلاشی برای ادغام مزایای هر دو گروه بوده است. مثلاً دسته‌های مبل چوبی است اما نشیمن آن راحت‌تر از مبل‌های استیل است. در مبلمان کلاسیک چوب و پارچه کمتری نسبت به مبل استیل استفاده شده و به همین دلیل قیمت آن پایین‌تر از مبلمان استیل است.

انواع مبل انواع مبل انواع مبل انواع مبلانواع مبل

بازار مبل یافت آباد

بازار مبل یافت آباد

بازار مبل یافت آباد

معرفی بازار مبل یافت آباد

بازار مبل یافت آباد بزرگترین و با کیفیت ترین بازار مبل و صنایع چوبی در ایران می باشد که در منطقه یافت آباد تهران قرار گرفته است . این خیابان از خیابان امام زاده حسن آغاز می شود و تا چهار راه یافت آباد ادامه دارد و در این منطقه بزرگترین بازار ها و پاساژ های مبلمان و صنایع چوبی را می توانید مشاهده کنید. از ویژگی های بازار مبل یافت آباد این است که جز منطقه طرح ترافیک و طرح زوج و فرد نمی باشد و به راحتی شما می توانید با خودروی شخصی خود برای خرید به آن جا مراجعه نمایید .

بازار مبل یافت آباد

مسیر شماره ۱ بازار مبل یافت آباد

میدان آزادی . بزرگراه آیت اله سعیدی . چهارراه یافت آباد . یافت آباد شرقی . بازار مبل یافت آباد

مسیر شماره ۲ بازار مبل یافت آباد

میدان آزادی . بزرگراه آیت اله سعیدی . سه راه آذری( میدان شمشیری) . خیابان شهید قدرت پاکی . خیابان یافت آباد شرقی . بازار مبل یافت آباد

مسیر شماره ۳ بازار مبل یافت آباد

میدان قزوین . خیابان قزوین . دوراهی قپان . خیابان امین الملک (امامزاده حسن) . خیابان یافت آباد شرقی . بازار مبل یافت آباد

مسیر شماره ۴ بازار مبل یافت آباد

بزرگراه آزادگان . میدان جهاد . بزرگراه آیت اله سعیدی . چهارراه یافت آباد . خیابان یافت آباد شرقی .  بازار مبل یافت آباد

مسیر شماره ۵ بازار مبل یافت آباد

بزرگراه شهید نواب صفوی . میدان ۹ دی (حق شناس سابق) . به طرف میدان قزوین . خیابان قزوین . دوراهی قپان . خیابان امامزاده حسن( امین الملک) . خیابان یافت آباد شرقی . بازار مبل یافت آباد

مسیر شماره ۶ بازار مبل یافت آباد

میدان ابوذر (فلاح) . چهارراه سجاد . خیابان سجاد شمالی . خیابان شهید ولی عابدی . خیابان یافت آباد شرقی. بازار مبل یافت آباد

شما از طریق این شش مسیر به راحتی می توانید به این بازار مبل برسید اما اگر می خواهید از طریق مترو برای رفتن به بازار مبل یافت آباد اقدام نمایید بهترین و نزدیک ترین ایستگاه های متروی این بازار ایستگاه آزادی و ایستگاه قلعه مرغی می باشد.

بازار مبل یافت آباد

این محدوده شامل پاساژ ها و مغازه های مختلف فروش لوازم چوبی می باشد که اصلی ترین و بزرگ ترین مراکز این بازار مبل به سه قسمت تقسیم می شود که عبارت اند از :

  • بازار مبل ایران شماره ۱
  • بازار مبل ایران شماره ۲
  • بازار مبل ایران شماره ۳

بازار مبل یافت آباد

ویژگی های بازار مبل ایران شماره ۱

این مرکز خرید دارای پنج ورودی می باشد که با نام های سرای حافظ ، سرای فردوسی ، سرای مولوی ، سرای سعدی و سرای خیام نام گذاری شده اند و از چهار راه یافت آباد آغاز می شود و تقریبا تا خیابان محمدی ادامه می یابد و دارای کلیه امکانات رفاهی اعم از آسانسور ، پله برقی ، سرویس بهداشتی ، پارکینگ و … می باشد.

برای اطلاعات بیشتر از بازار مبل شماره ۱ به وبسایت این مجموعه مراجعه نمایید.

http://www.bmiran.net/bmiran1/

بازار مبل یافت آباد

ویژگی های بازار مبل ایران شماره ۲

مرکز خرید شماره ۲ بازار مبلمان یافت آباد از خیابان امامزاده حسن آغاز می شود که در شش طبقه احداث شده است که دو طبقه آن مختص پارکینگ برای مراجعه کنندگان می باشد و در چهار طبقه دیگر آن انوع برند های ایرانی و خارجی سرویس چوب عرضه می گردد.

این مجموعه دارای پله برقی ، آسانسور ، کافی شاپ و رستوران و سرویس بهداشتی می باشد.

بازار مبل یافت آباد

ویژگی های بازار مبل ایران شماره ۳

یکی از جدیدترین و بزرگترین بازار های مبلمان در ایران می باشد که طبقات آن محل برگزاری نمایشگاه های مبل و سرویس چوب می باشد. این مجموعه نیز شامل پله برقی ، آسانسور، کافی شاپ و سرویس بهداشتی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر از بازار مبل شماره ۳ به وبسایت این مجموعه مراجعه نمایید.

http://www.bmiran.net/bmiran3/

بازار مبل یافت آباد

سایر مراکز خرید بازار مبل یافت آباد

مراکز خرید بازار مبل خلیج فارس ، بازار مبل پاسارگاد ، بازار مبل ونوس ، بازار مبل مهستان ، بازار مبل نگارستان ، بازار مبل ارضی و بازار مبل کاسپین بصورت پاساژ های با امکانات امروزی می باشند و بصورت چند طبقه دارای فروشگاههای متعدد از همه محصولات صنایع چوبی ( مبلمان ، سرویس خواب، غذاخوری، سرویس کودک و …) می باشند.

به غیر از این مراکز خرید بزرگ و مدرن، چندین گاراژ متعلق به بافت قدیم خیابان یافت آباد شرقی نیز وجود دارند که تغییر کاربری داده اند و محل عرضه محصولات صنایع چوبی می باشند، در این گاراژها محصولات مبلمان و سرویس چوب نسبتا با کیفیت پایین تری عرضه می شوند که البته قیمت مناسبتری هم دارند. بیشتر تولیدکننده های کوچک محصولاتشان را در این فروشگاه ها عرضه می کنند.

بازار مبل یافت آباد

بازار مبل یافت آباد

آدرس بازار مبل یافت آباد بر روی نقشه گوگل :

مدل تخت خواب

مدل تخت خواب دو نفره و چیدمان اتاق خواب

مدل تخت خواب دو نفره شیک

چیدمان اتاق خواب و انتخاب مدل تخت خواب

مدل تخت خواب با تنوع بالای آن پاسخگوی تمام سلیقه ها هست. مهم ترین وسیله در اتاق خواب همان تخت خواب می باشد. مدل تخت خواب تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت دکوراسیون اتاق خواب شما دارد.  انتخاب مدل تخت خواب کاملا سلیقه‌ای است. برخی‌ها مدل‌ تخت خواب خود را کلاسیک می‌پسندند در صورتیکه عده‌ای ترجیح می‌دهند مدل تخت خواب آن فانتزی یا مدرن باشد. نکته‌ای که باید در انتخاب مدل تخت خواب به آن توجه داشته باشید هماهنگی با سایر وسایل و دکوراسیون است. نقش دکوراسیون و چیدمان حاکم بر یک فضا را به هیچ وجه نمی‌توان انکار کرد، چرا که بدون داشتن یک چیدمان مناسب، حتی اگر بهترین مدل تخت خواب چوبی یا فلزی را هم در اختیار داشته باشید، قادر به خلق یک فضای بی‌نظیر نخواهید بود. از مشخصه‌های یک تختخواب خوب و با کیفیت می‌توان به جنس چوب و فلز بکار رفته در آن اشاره کرد. محل تخت خواب خود را با دقت انتخاب کنید، به طوری که دید خوبی به طرف در داشته باشید و پشت سرتان به جای فضای باز یا پنجره، دیوار محکمی باشد. به تخت به چشم بوم نقاشی نگاه کنید که با کوسن ها ، ملافه ها و تشک ها در حال نقاشی آن هستید. از تشک های کوتاه تر استفاده کنید و در اطراف تخت میزهای کوچک زیبا بگذارید و وسایل بزرگ مانند کمد را چسبیده به دیوار قرار دهید.

اتاق خواب محلی برای آرامش

اتاق خواب به عنوان بخشی از خانه که تامین کننده آرامش روحی و جسمی است از حیث چیدمان و اعمال سلیقه شخصی بسیار حائز اهمیت است. چرا که دکوراسیون آن باید به نوعی باشد که فرد در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشد. استفاده از لوازمی همچون تخت خواب با طراحی و ویژگی های مناسب تکمیل کننده این آرامش خواهد بود.  استفاده از رنگهای آرامبخش در این مکان برای قسمتهای رنگی وسیع مانند دیوارها بسیار حائز اهمیت است .

در ادامه تصاویری از مدل تخت خواب‌ های دونفره و زیبا را مشاهده خواهید کرد. امیدواریم که دیدن این مجموعه عکس از مدل تخت خواب به شما در انتخاب تخت خواب و چیدمان اتاق خواب کمک کند.

مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب مدل تخت خواب

مدل تخت خواب