انواع مبل

انواع مبل منزل و ویژگی های آن

انواع مبل منزل

انواع مبل منزل به سه دسته کلی مبلمان استیل یا سلطنتی ، مبل راحتی ، نیمه استیل یا کلاسیک تقسیم می شود.

انواع مبل ـ مبل استیل یا سلطنتی

از انواع مبل ، مبل استیل رسمی تر و ترکیبی از چوب و پارچه است. پشتی این مبل ها، کاملا صاف و کمی بلند است و پایه های بلند آنها هم اجازه نشست و برخاست راحت تر را به مهمان ها می دهد. مهم‌ترین کاربرد مبل استیل برای اتاق پذیرایی است. زیرا از آن‌ها زیاد استفاده نمی‌شود و بیشتر زیبایی آن مدنظر است تا راحتی آن. به خاطر داشته باشید که ارتفاع نشیمن‌ مبل‌های استیل بالاتر از انواع مبل راحتی است و فوم به کار رفته در آن‌ها انعطاف چندانی ندارد. این دو مورد باعث می‌شود که مبلمان استیل نشیمن راحتی نداشته باشند و برای استفاده طولانی مدت توصیه نمی‌شوند. اما از آن جهت که ترکیب چوب و پارچه است و امکان منبت‌کاری بر روی چوب را در اختیار طراح و سازنده قرار می‌دهد، زیباتر از مبل‌های راحتی هستند.

سنگین بودن مبل استیل نشانه خوب بودن آن نیست. دقت کنید که انواع مبل باید سبک و به راحتی قابل حمل باشد. زمانی که روی آن می‌نشینید نباید «جیرجیر» کند یا روی سطح صاف، لق بزند. یکی دیگر از را‌ه‌های شناخت یک مبل استیل خوب این است که رنگ به‌کار رفته در آن صاف باشد و روی مبل لکه نبینید. به همین‌خاطر روی سطوح آن دست بکشید تا از صاف و یکنواخت بودن رنگ به‌کار رفته در آن مطمئن شوید.

انواع مبل انواع مبل انواع مبل انواع مبل انواع مبل انواع مبل انواع مبل

انواع مبل ـ مبل راحتی

مبل راحتی اصولاً برای اتاق نشیمن طراحی شده است. بیشتر قسمت‌های مبل راحتی با پارچه رویه کوبی شده است. همان گونه که از نام آن پیداست، راحت بودن مهم‌ترین ویژگی این گونه از انواع مبل است. مبل‌های راحتی معمولاً حجیم‌تر و سنگین‌تر از مبل‌های استیل هستند، بنابراین برای به دست آوردن راحتی بیشتر ممکن است برخی مزایای دیگر نظیر زیبایی و کم‌حجم بودن را از دست بدهید.

مبل های راحتی را می توان به دلیل راحت بودن و طراحی خاصی که دارند از پرطرفدارترین انواع مبل برای دکوراسیون سالن پذیرایی و اتاق نشیمن محسوب کرد. مبلمان راحتی دارای روکش های چرم و پارچه ای هستند که انتخاب روکش مبل به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

مبلمان راحتی در انواع مدل های ال ، اسپرت ، مدرن ، گرد ، یو و… طراحی می شوند که بهتر است مدل و رنگ و اندازه این مدل مبلمان را بر اساس سبک دکوراسیون و ابعاد اتاق پذیرایی و نشیمن و محل در نظر گرفته شده برای قرار دادن مبلمان انتخاب کنید.

انواع مبلانواع مبلانواع مبل انواع مبل

انواع مبلانواع مبلانواع مبل

انواع مبل ـ مبل کلاسیک ( نیمه استیل یا نیمه راحتی )

بین دو گروه مبل راحتی و مبل استیل، یک گروه نیمه راحتی یا نیمه استیل قرار گرفته است که تلاشی برای ادغام مزایای هر دو گروه بوده است. مثلاً دسته‌های مبل چوبی است اما نشیمن آن راحت‌تر از مبل‌های استیل است. در مبلمان کلاسیک چوب و پارچه کمتری نسبت به مبل استیل استفاده شده و به همین دلیل قیمت آن پایین‌تر از مبلمان استیل است.

انواع مبل انواع مبل انواع مبل انواع مبلانواع مبل

عکس مبل

۲۰ عکس مبل راحتی شیک برای خانه های ایرانی

عکس مبل

۲۰ عکس مبل راحتی شیک برای خانه های ایرانی

عکس مبل در فضای چیدمان شده تصور بهتری به شما از آن مبل در خرید می دهد. این نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی است حتما شما هم با این نظر موافق هستید. چرا که مشاهده عکس مبل باعث می شود برای خرید و همچنین دکور منزل به ایده های جدید و متفاوت دست یابید و ضمن داشتن خریدی مناسب، دارای دکوراسیون ایده آل منزل شوید.

انتخاب یک مبل راحتی استاندارد و مناسب از روی عکس مبل نشان دهنده توجه و دقت شما به دکوراسیون داخلی منزل است اما با وجود این نباید از زیبایی غافل شد. مبل راحتی مناسب باید علاوه بر اینکه دارای کیفیت و استاندارد باشد، ظاهر زیبا و شیکی نیز داشته باشد. شما با استفاده از مبل با کیفیت و با طراحی زیبا می توانید جذابیت خانه خود را چند برابر کنید .

۲۰ مدل عکس مبل راحتی جدید

همچنین چیدمان بهینه مبلمان باعث می شود تا از فضای مورد نظر به اندازه کافی بهره ببرید ؛ این مورد در عکس مبل های زیر قابل مشاهده است. به عنوان مثال نقاط کانونی خانه را شناسایی کنید. این نقاط میتواند پنجره ، شومینه ، طاقچه یا تلویزیون باشد. مبل ها را با سلیقه خودتان اطراف این نقاط کانونی بچینید. به این نکته در مجموعه عکس مبل گردآوری شده دقت کنید.

مبل ها را باید طوری بچینید که فضا برای گفتگو مناسب باشد و افراد هنگام صحبت با هم مجبور به چرخاندن گردن خود نباشند . مبل ها را با فاصله ای مناسب مقابل هم قرار دهید. هم چنین باید دقت کنید که به دیوار نچسبد ، البته فاصله مبل ها تا دیوار بستگی به متراژ اتاق دارد . اما در پذیرایی های کوچک هم باید میان دیوار و مبل فاصله باشد. با این روش اتاق بزرگتر به نظر می آید. همانطور که در عکس مبل بالا میبینید.

با توجه به افزایش استفاده از مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی منزل نیاز به استفاده از مبل راحتی بیش از گذشته در خانواد های ایرانی احساس می شود. به همین جهت برای آشنایی بیشتر شما با جدیدترین مدل های مبل راحتی مجموعه ای از تصاویر مبل آماده کرده ایم که پیشنهاد می کنیم آن ها را از دست ندهید.

۲۰ مدل عکس مبلمان راحتی مدرن

عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل عکس مبل