در ادامه مطلب قبلی – اتاق خواب با رنگ های پر انرژی (۱) – شما را با چند رنگ پر انرژی دیگر مخصوص اتاق خواب آشنا می کنیم.

استفاده درست از رنگ قرمز

چند سال پیش یک خانه قدیمی خریدم و تمام تلاشم را کردم تا از سایه‌های قرمز روشن در دیوارهای اتاق غذاخوری استفاده کنم. اما در پایان کار از آن متنفر شدم. اتاق غذاخوری از نور طبیعی بهره نمی‌برد و به‌شدت تیره و تاریک بود و اصلا اتاق راحتی نبود. اما اتاقی که در عکس بالا می‌بینید به ما استفاده درست از رنگ قرمز در اتاق خواب را می‌آموزد. در این اتاق فقط قطعه مشخصی از دیوار به رنگ قرمز درآمده است. استفاده از چند عنصر قرمز کوچک در قسمت‌های دیگر اتاق خواب را روشن نگه داشته است.

اتاق خواب

پالت نمونه:

اگر می‌خواهید اتاق خواب شما فضای آرام و مطبوعی داشته باشد رنگ قرمز گزینه بسیار خوبی است. در کنار این رنگ از رنگ‌هایی با شدت‌های کم‌تر استفاده کنید تا اتاق شما بیش از حد جلب‌توجه نکند.از چپ به راست: شراب سیب ۱۰۰۵-۷A، خاکستری صدفی ۴۰۰۳، گیلاسی CI221.

اتاق خواب

استفاده هوشمندانه از رنگ

من طرفدار رنگ‌های روشن هستم اما فهمیدم که همه طرفدار چنین رنگ‌هایی نیستند. من عاشق این اتاق آفتاب‌گیر هستم: استفاده از رنگ‌های روشن در وسایلی که ارزان هستند از تغییر یا جای‌گزین‌کردن آن‌ها کار ساده‌ای است. در این اتاق خواب رنگ دیوارها سایه ملایمی از رنگ زرد است و از رنگ‌های روشن دیگر در تخت‌خواب استفاده شده است. این اتاق را با پارچه‌های کتان سفید تصور کنید، قطعا حس کاملا متفاوتی در اتاق به وجود می‌آید.

اتاق خواب

پالت نمونه:

این پالت رنگی شاد مناسب اتاق‌خواب‌هایی است که در منطقه‌ای با آب‌وهوای خنک قرار دارند. منطقه‌ای که روزهای ابری آن از رزوهای آفتابی‌اش بسیار بیش‌تر است. از چپ به راست: شن در معرض نور ۳-۰۹۶، نارنجی روشن ۵-۱۰۳، و قرمز متمایل به خاکستری ۶-۱۰۷، همراه با چوب درخت ماهون.

اتاق-خواب-با-رنگ-های-پر-انرژی-رویال-مبل

ترکیب زیبا در اتاق خواب

در این اتاق از رنگ‌های تیره کاملا هوشمندانه و فقط در سقف و یکی از دیوار استفاده شده است. این استفاده درست باعث شده تا سقف کمی کوتاه‌تر به نظر برسد و فضای اتاق خواب دنج و صمیمی شود.

اتاق-خواب-با-رنگ-های-پر-انرژی-رویال-مبل

پالت نمونه:

این پالت شامل رنگ‌های تیره است و برای تعدیل این رنگ‌ها از رنگ خاستری استفاده شده است.از چپ به راست: کتان روشن UL140-13، توت جنگلی UL100-17، و زغال‌اخته‌ای UL100-4، همراه با چوب درخت گیلاس برزیلی.

اتاق-خواب-با-رنگ-های-پر-انرژی-رویال-مبل

سبک رستیک با قرمز

این اتاق خواب مدرن، زیبا، و رستیک تمام زیبایی خود را مدیون لوستر است. رنگ‌های قوی دیوارها توسط نور این لوستر تعدیل می‌شوند. هم‌چنین برای ایجاد تنوع در کنار رنگ‌های خنثی از رنگ قرمز در تخت‌خواب استفاده شده است.

اتاق-خواب-با-رنگ-های-پر-انرژی-رویال-مبل

پالت نمونه:

به‌جای استفاده از رنگ بژ، قرمز را در ترکیب با رنگ‌های خنثی در اتاق خواب به کار ببرید که خاکستری بیش‌تر و زرد کم‌تری در خود دارند.از چپ به راست: رنگ چوب خنثی GLN 11، چوب درخت زیتون GLN15، و گل شمع‌دانی قرمز GLR06، همراه با چوب درخت گردو آمریکایی برای کف پوش.

اتاق-خواب-با-رنگ-های-پر-انرژی-رویال-مبل

منبع: houzz.com

ترجمه: چیدانه