دکوراسیون 2015

پیشنهاد شرکت پنتون برای رنگ دکوراسیون 2015

شرکت پنتون پالت رنگ را برای بهار 2015 منتشر کرده‌اند. شما می‌توانید این رنگ های دکوراسیون 2015 را در خانه استفاده کنید .

رنگ نارنجی (PANTONE 15-1247)

از وسایل نارنجی رنگ استفاده کنید و اگر احساس کردید که میزان این رنگ بیش از اندازه شد آن را با طلایی ست کنید.
دکوراسیون 2015

آبی (PANTONE 16-4725)

از این رنگ به صورت راه راه در کاغذ دیواری، اثاث و یا اگر زیاد نمی‌خواهید از آن استفاده کنید، در یک کوسن استفاده کنید.

دکوراسیون 2015

بنفش (PANTONE 16-3310)

در سقف و زمین از این رنگ استفاده کنید. بنفش میزان نوردهی را افزایش می‌دهد و بازتاب آن حس آرامش بخشی را القا می‌کند.

دکوراسیون 2015

آبی کم رنگ (PANTONE 14-4313)

در کنار یک اتاق تاریک از این رنگ آبی استفاده کنید

دکوراسیون 2015

سبز چمنی (PANTONE 18-0135)

این رنگ را روی دیوارها در کنار مقداری قرمز امتحان کنید. و اگر دیوار برای شما بیش از اندازه است برخی از لوازمتان را به این رنگ در بیاورید.

دکوراسیون 2015

آبی کلاسیک (PANTONE 19-4052)

روی کاناپه، فرش و هرجای دیگری می‌توانید از این رنگ استفاده کنید. این رنگی است که هیچ وقت دل شما را نمی‌زند.

دکوراسیون 2015

بادامی (PANTONE 14-1213)

به ویژه اگر یک پنجره‌ی نورگیر در اتاق باشد با رنگ کردن دیوارها با این رنگ روشن و کف روشن می‌توانید حس خوبی به اتاق اضافه کنید.

دکوراسیون 2015

زرد روشن (PANTONE 13-0720)

یک روتختی شاد و مناسب.

دکوراسیون 2015

خاکستری براق (PANTONE 14-4102)

با اثاث و کوسن‌هایی که به آن بیایند.

pa09

خاکستری تیره (PANTONE 17-4014)

خاکستری تیره با اندکی براقی در دیوارها. کف سفید و وسایل چوبی با رنگ گرم مانع سرد به نظر رسیدن اتاق می‌شود.

pa10

سبز- آبی (PANTONE 14-5714)

یک قالیچه به این رنگ و وسایلی به رنگ مشکی و سفید برای زیباتر کردن جلوه.

دکوراسیون 2015

آبی (PANTONE 16-4120)

با استفاده از این رنگ در دیوارها و کمی هم در کاشی‌های کف ظاهر کلی جلوه بیشتری پیدا می‌کنند.

دکوراسیون 2015

آجری (PANTONE 18-1438)

یک صندلی با روکشی به این رنگ در کنار دیوارهای سفید به خوبی به چشم می‌آید.

دکوراسیون 2015

قهوه‌ای روشن (PANTONE 16-1328)

روکش کابینت‌ها را به این رنگ انتخاب کنید و اگر احساس می کنید این رنگ بیش از اندازه زیاد است از لوازم آشپزخانه‌ی کوچک مانند کاسه و گلدان به این رنگ استفاده کنید.

دکوراسیون 2015

صورتی (PANTONE 16-1720)

با استفاده از کاغذ دیواری به این رنگ و مبلمان چوبی حس شیرینی به فضا بدهید.

دکوراسیون 2015

زیتونی (PANTONE 18-0538)

با رنگ کردن دیوارها به این رنگ جلوه‌ای طبیعی و شاداب به فضا بدهید و با افزودن زرد به آن حالت طبیعی آن را بیشتر کنید.

دکوراسیون 2015

منبع: seemorgh.com

چیدمان آپارتمان

چیدمان آپارتمان نقلی، تنها با 4 نکته ساده

آینه_های_دکوراتیو

آینه های دکوراتیو

آینه های دکوراتیو، چندی است که به صنعت دکوراسیون وارد شده اند و امروزه از تنوع بالایی برخوردارند. ترکیب هنر و آینه را در تصاویر زیر مشاهده کنید

سبک-ژاپنی-رویال-مبل

چگونه خانه را به سبک ژاپنی طراحی كنیم؟

همه حرف‌ها را می‌توان در یك واژه خلاصه كرد: ذن. بله، سادگی صلح‌طلبانه یكی از عناصر اصلی طراحی متواضع فرهنگ ژاپنی است.

وجود هزاران سال سنت در كشور ژاپن تاثیر زیادی بر روی زیبایی‌شناسی معماری و طراحی داخلی آن گذاشته است و نتیجه آن یك نوع طراحی داخلی بسیار فرهنگی و ملایم شده است.

سبک ژاپنی حول محور زندگی آرام و منظم، اهمیت دادن به تعادل، نظم، ترتیب، رسوم باستانی، و عشق به زیبایی طبیعی می‌چرخد.

 

modd376

وقتی كسی مراسم باستانی چای خوردن و زندگی به سبک ژاپنی را درك كند، آن‌گاه این فرهنگ به سرعت برایش تبدیل به فرهنگی ارزشمند می‌شود كه استفاده از ایده‌های موجود در این فرهنگ می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی زندگی روزمره او بگذارد. حتی اگر این گفته دلیل محكمی برای وارد كردن طراحی سبک ژاپنی به زندگی‌تان نیست، می‌توان از سبک ژاپنی به منظور استفاده از تعالیم ذن در زندگی روزمره استفاده كرد. آیا بهتر نیست كمی صلح و هماهنگی را وارد خانه‌های خود كنیم؟

از آن‌جایی كه سبک ژاپنی یكی از سبك‌های پرطرفدار در دنیا است و می‌تواند آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد، ما در این مطلب سعی می‌كنیم 10 نكته در مورد طراحی به سبک ژاپنی را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید از ایده‌های آن در طراحی داخلی خانه خود استفاده كنید.

modd377

1) عناصر طبیعی موجود در فضاهای داخلی كه به سبک ژاپنی طراحی شده‌اند
در فرهنگ ژاپنی عشق به طبیعت و احترام به آن ریشه بسیار عمیقی دارد. بهترین راه برای ایجاد یك پیوند قوی با دنیای طبیعی این است كه آن را وارد فضای زندگی خود كنیم.

اضافه كردن گیاهان سنتی ژاپنی، مانند بونسای (bonsai) و بامبو، به فضای داخلی خانه بخش كوچكی از فرهنگ ژاپنی را وارد زندگی ما می‌كند. البته نه تنها از این گیاهان بلكه از هر نوع گیاه سبزی می‌توان استفاده كرد و همچنان به سبک ژاپنی پایبند بود. فقط در این مورد بهتر است از گیاهان شفاف و شاداب مانند نخل یا اركیده در خانه خود استفاده كنید.

استفاده از چیدمان گل‌های رنگارنگ در خانه‌های ژاپنی اصلا معمول نیست، بنابراین هر نوع گیاهی كه انتخاب می‌كنید مهم نیست، چیزی كه مهم است چیدمان ساده و طبیعی این عناصر است.

خانه‌های ژاپنی هم‌چنین از طریق پنجره‌های بزرگ كه باعث می‌شود مناظر بیرونی در هر زاویه‌ای دیده شوند طبیعت را وارد فضا داخلی می‌كنند. مانند این اتاق خواب، كه در عكس پایین آن‌ را مشاهده می‌كنید، درهای كشویی شیشه‌ای مناظر بیرون خانه را وارد فضای داخلی می‌كنند. خانه خود را رو به زیبایی‌های طبیعت باز كنید.

modd378

2) وان‌ از عناصر مهم در طراحی داخلی به سبک ژاپنی است
صدای آرام قل‌قل كردن آب گوش‌ شما را پر می‌كند و به سرعت تاثیری آرامش‌بخش بر روی شما می‌گذارد. درست مثل گیاهان، عناصر آبی در خانه‌های ژاپنی حتما حضور دارند.

اُفورو (Ofuro)، كه در ژاپنی به معنای حمام است، یك سنت بسیار خوب در طراحی ژاپنی است كه شما هم می‌توانید آن را به خانه خود اضافه كنید. وان‌های ژاپنی كوچك و عمیق هستند و معمولا در كنار آن‌ها یك نوع نیمكت قرار دارد. این وان‌ها در شرق آسیا بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و افرادی كه به دنبال آرامش در خانه خود هستند از این نوع وان‌ها استفاده می‌كنند.

حمام خانه خود را با اضافه كردن یكی از این وان‌های ژاپنی تبدیل به خلوتگاهی آرامش‌بخش كنید. استفاده از این نوع وان‌ها به نوعی نقطه تماس طراحی شرقی و طراحی غربی است و باعث می‌شود تا فضایی شبیه فضای یك اسپا در خانه شما ایجاد شود.

modd379

3) صفحه‌ها یا درهای كشویی به سبك ژاپنی
به درهای كشویی ژاپنی شوجی (Shoji) می‌گویند و این نوع درها یكی از عناصر طراحی ژاپنی هستند.

به دلیل هزینه بالای مسكن در ژاپن، خانه‌های این كشور معمولا كوچك هستند و اكثر ساكنان آن‌ها مستاجر هستند، به همین دلیل هر سانتی‌متر از فضا در طراحی داخلی مهم می‌شود. برعكس درهای معمولی، درهای شوجی به صورت افقی حركت می‌كنند و نسبت به درهای لولایی فضای بیش‌تری را ذخیره می‌كنند.

صفحه‌های ژاپنی معمولا از كاغذ مات نرم كه در درون یك چارچوب چوبی قرار می‌گیرند ساخته می‌شوند. با این وجود، انواع مدرن این صفحه‌ها به صورت آنلاین به فروش می‌رسند و معمولا از پنل‌های شیشه‌ای كه در درون یك شبكه چوبی قرار گرفته‌اند ساخته می‌شوند.

یكی از ویژگی‌های مهم و كلیدی این صفحه‌ها، برعكس درهای معمولی، این است كه مانع ورود نور طبیعی به فضا نمی‌شوند و هم‌چنین مناظر طبیعی را از درون آن‌ها می‌توان دید. خراب كردن یكی از دیوارها و قرار دادن یك در شیشه‌ای به سبک درهای ژاپنی به جای آن می‌تواند راه بسیار خوبی برای وارد كردن سبک ژاپنی به فضای داخلی خانه باشد.

modd380

4) عناصر چوبی و بامبو در طراحی داخلی به سبک ژاپنی
یكی از بهترین راه‌ها برای هماهنگ شدن با طبیعت اضافه كردن عناصر طبیعی چوبی به درون خانه است. فرهنگ ژاپنی به استفاده از عناصر چوبی در همه قسمت‌های خانه معروف است.

دیوارها، درها، قاب صفحه‌ها، و چارچوب‌ها همگی از چوب طبیعی ساخته می‌شوند. متداول‌ترین چوب‌هایی كه از آن‌ها در خانه‌های سبک ژاپنی استفاده می‌شود چوب درختان افرا، سرو، شوكران، و كاج قرمز است. بامبو نیز یكی از چوب‌های پرطرفدار در فرهنگ ژاپنی است كه همانطور كه در عكس زیر می‌توان مشاهده كرد از آن در عناصر تزئینی استفاده می‌شود.

بافت چوب را می‌توان در تمام قسمت‌های خانه‌های ژاپنی مشاهده كرد. با اضافه كردن كفپوش‌های بامبویی یا صفحه‌های چوبی سعی كنید این عناصر طبیعی چوبی را وارد فضای زندگی خود كنید. این چوب‌های طبیعی تاثیری آرامش‌بخش بر فضای خانه شما می‌گذارند و قطعا شما از این حالت لذت خواهید برد.

modd381

5) فضای ورودی به سبک طراحی سبک ژاپنی
فضای ورودی در خانه‌های ژاپنی جنكان (Genkan) نامیده می‌شود. فضای ورودی جایی است كه ساكنان خانه برای خوشامدگویی به مهمانان به آن‌جا می‌روند. هم‌چنین مردم ژاپن كفش‌های خود را در این فضا درمی‌آورند و آن را با دمپایی‌های خانگی تعویض می‌كنند.

همانطور كه در عكس زیر می‌بینید، فضای ورودی دارای یك قفسه یا كمد با نام گتاباكو (Getabako) است كه كفش‌ها در آن‌ها نگهداری می‌شوند (البته برعكس عكس پایین در این قفسه‌ها نوك كفش‌ها رو به بیرون قرار می‌گیرد). همانطور كه باز هم در عكس زیر مشخص است، فضاهای ورودی دارای ظاهر ساده‌ای هستند و در طراحی آن‌ها از عناصر چوبی استفاده می‌شود. هم‌چنین ورود نور طبیعی در این فضا عنصری ثابت در خانه‌های ژاپنی است.

هم‌چنین استفاده كفپوش‌هایی كه از كاشی‌های سنگی ساخته شده‌اند در خانه‌های ژاپنی، به ویژه در فضای ورودی، بسیار محبوب هستند. برای این‌كه بتوانید چنین طراحی‌ای را در خانه خود اجرا كنید، ما به شما پیشنهاد می‌كنیم كه خطوط ساده و مستقیم طراحی سبک ژاپنی را تقیلد كنید. منظم نگه داشتن فضای ورودی شاید سخت‌ترین كار باشد، اما سعی كنید با استفاده از ایده‌هایی هوشمندانه این فضا را تمیز و منظم نگه دارید تا وقتی وارد خانه می‌شوید شلوغی تاثیر منفی بر روی شما نگذارد.

modd382

6) مبلمان به سبک ژاپنی
اگرچه اكثر خانه‌های سبک ژاپنی دارای فضاهای مبله برای مقاصد مختلف مانند گردهمایی خانوادگی یا فضایی برای تماشای تلویزیون نیستند، اما همچنان می‌توان سادگی طراحی ژاپنی را وارد قسمت‌های مختلف خانه كرد.

اكثر مبل‌های ژاپنی ارتفاع كمی دارند و یا در مراسم سنتی چای خوردن معمولا به جای مبل از بالشتك‌های سنتی ژاپنی استفاده می‌شود. برای این‌كه این نوع طراحی را در خانه خود اجرا كنید می‌توانید به سادگی از مبل‌هایی كم ارتفاع مانند میزهای كناری ساده و چارچوب تخت‌خواب موجود در عكس زیر استفاده كنید.

یا می‌توانید پا را كمی فراتر گذاشته و از میزهای كم ارتفاع ژاپنی و بالشتك‌های سنتی این كشور استفاده كنید. از این میزها می‌توان به عنوان میز غذاخوری استفاده كرد و مطمئنا خوردن غذا بر روی این میزها می‌تواند بسیار رمانتیك و متفاوت باشد. چه بخواهید طراحی غربی را با طراحی شرقی تركیب كنید و چه بخواهید كاملا از عناصر شرقی استفاده كنید، می‌توانید از سبک مبلمان سبک ژاپنی در طراحی خانه خود استفاده كنید.

modd383

7) اصول طراحی مینی‌مالیستی سبک ژاپنی
همانطور كه تا الان متوجه شده‌اید، طراحی ژاپنی ساده و مینی‌مالیستی است. بی‌نظمی و شلوغی در خانه‌های سبک ژاپنی جایی ندارد. همانطور كه در بالا بحث كردیم، گاهی حتی از مبلمان در یك خانه سبک ژاپنی استفاده نمی‌شود.

چگونه می‌توانید به زیبایی‌شناسی طراحی سبک ژاپنی دست یابید اما همچنان خانه‌ شما دارای مبلمان و عناصر مدرن باشد؟ نكته این‌جاست كه باید سعی كنید فضای خانه خود را ساده و منظم نگه دارید. اكثر طرفداران طراحی مدرن اجرای چنین ایده‌ای را در فضای خانه ساده و دست‌یافتی می‌دانند.

مبلمان باید مدرن باشد، از خطوط مستقیم تشكیل شده باشد، و از چوب طبیعی ساخته شده باشد. نورپردازی باید زاویه‌دار و مدرن باشد (همانطور كه در آشپزخانه موجود در عكس زیر می‌بینید). یا نورپردازی می‌تواند تقلیدی از سبک نورپردازی ژاپنی كه در آن از فانوس استفاده می‌شود باشد. به طور كلی برای تقلید از این سبک ساده و منظم باید به دنبال یك طراحی مدرن باشید. همه چیز باید با هدف در جایی قرار گرفته باشند و فضایی كه در آن قرار گرفته‌اند مخصوص آن‌ها طراحی شده باشد. هیچ وسیله‌ای نباید بی‌استفاده و خارج از نظم كلی فضا باشد. مطالعه هنر فنگ‌شویی می‌تواند به شما در طراحی مینی‌مالیستی خانه خود به سبک ژاپنی كمك زیادی كند.

modd384

8) فضای باز و نورپردازی طبیعی از عناصر كلیدی در طراحی سبک ژاپنی هستند
همانطور كه در بالا اشاره شد، فضای باز و اصول طراحی مینی‌مالیستی عناصر اصلی طراحی سبک ژاپنی هستند. بنابراین بیایید به راه دیگری برای پیاده كردن سبک ژاپنی در خانه خود نگاهی بیاندازیم؛ این راه جدید نورپردازی طبیعی است.

نور طبیعی به طرز وسیعی این خانه‌ها را پر می‌كند و باعث ورود مناظر آرام و رنگ‌های زیبای طبیعت به درون خانه می‌شود. چه راهی می‌تواند بهتر از روشن ساختن فضای خانه باشد؟ استفاده از پنجره‌های بزرگ و وسیع و دهانه موجود در سقف مانند نورگیرها راه بسیار خوبی برای روشن ساختن خانه با نور طبیعی است.

در طراحی سبک ژاپنی به هیچ وجه از پرده‌های سنگین و كلفت استفاده نمی‌شود. آن‌ها تنها كاری كه می‌كنند جلوگیری از ورود نور طبیعی به درون خانه است. سعی كنید هیچ مانعی را در برابر پنجره‌های خانه خود قرار ندهید، اما اگر این امر امكان‌پذیر نیست، سعی كنید از سایه‌بان‌های بامبویی و یا پرده‌های نازك و ساده استفاده كنید. استفاده از نور طبیعی بهترین راه برای روشن ساختن خانه است.

modd385

9) رنگ‌های پرطرفدار در سبک ژاپنی
همانطور كه گفته شد در طراحی سبک ژاپنی سعی می‌شود بیش‌ترین هماهنگی با طبیعت وجود داشته باشد، به همین دلیل در این سبک از رنگ‌های موجود در طبیعت استفاده می‌شود. رنگ‌های غالب در طرحی سبک ژاپنی از رنگ قهوه‌ای موجود در چوب و رنگ سبز گیاهان ریشه می‌گیرند. هم‌چنین كفپوش‌ها از جنس چوب یا كاشی‌های سنگی به رنگ خاكستری هستند و اكثر دیوارها با صفحه‌هایی كه از كاغذهای مات ساخته شده‌اند جایگزین می‌شوند.

نتیجه چنین طراحی سبک ژاپنی یك پالت رنگی ساده می‌شود كه رنگ‌های آن همگی خنثی هستند. چگونه می‌توانیم این نوع پالت را در خانه خود اجرا كنیم؟ سعی كنید با استفاده از قفسه‌ها چوبی، پنل‌های دیواری چوبی، و كفپوش‌های چوبی عناصر طبیعی چوبی را وارد فضای زندگی خود كنید و از رنگ خاكستری كاشی‌های سنگی در كفپوش‌ها و حتی مبلمان خانه خود استفاده كنید.

هم‌چنین، سعی كنید با استفاده از گیاهان خانگی رنگ سبز را وارد خانه خود كنید. هنگام انتخاب پالت رنگی سادگی اصلی‌ترین عامل است. به فضای بیرون از پنجره خانه خود نگاه كنید تا ببینید از چه رنگ‌هایی می‌توانید در طراحی داخلی خانه خود استفاده كنید.

modd386

10) یك فضای آرامش‌بخش بر اساس تعالیم ذن ایجاد كنید
با خلق حال و هوایی آرام و ساكت در خانه خود كه می‌توان از طریق مدیتیشن، چای خوردن، و یا انجام یوگا به آن دست یافت به طور كامل فرهنگ صلح‌طلبانه ژاپن را وارد زندگی خود كنید.

به اتاق موجود در عكس زیر توجه كنید. این اتاق كاملا بر اساس عناصر طراحی سبک ژاپنی طراحی شده است و بسیار آرامش‌بخش است. به راحتی می‌توان در این فضا چای ژاپنی نوشید. یك فضای آرام در خانه خود را برای انجام مدیتشین و یا فقط نشستن و آرام شدن در نظر بگیرید. فقط یادتان باشد در این فضا یك بالشتك قرار دهید تا هنگام انجام این كارها خسته نشوید. اگر می‌توانید یك عنصر آبی نیز به فضا اضافه كنید تا دیگر هیچ صدایی كه حواس شما را پرت كند در فضا وجود نداشته باشد.

دیوارهای اتاق خود را به رنگ سبز یا قهوه‌ای ملایم درآورید، گیاهان سرزنده و شاداب به فضا اضافه كنید، و موسیقی آرامش‌بخش پخش كنید. اكنون فضای شما تبدیل به یك فضای ذن شده است و كاملا در یك فرهنگ ژاپنی غرق شده‌اید.

modd387

اگرچه ممكن است شما در فضایی كه در آن فرهنگ باستانی ژاپن وجود داشته باشد رشد نكرده‌ باشید، اما همچنان می‌توانید به زیبایی‌شناسی آرامش‌بخش موجود در طراحی سبک ژاپنی علاقه‌مند شوید كه عمیقا در تاریخ ریشه دارد.

برای دستیابی به طراحی سبک ژاپنی در خانه خود، از خطوط ساده، مستقیم، و مینی‌مالیستی موجود در طراحیسبک ژاپنی در قسمت‌های مختلف خانه خود تقلید كنید. این عناصر را به فضای زندگی خود اضافه كنید:‌ عناصر طبیعی چوبی، گیاهان بسیار ساده، نورپردازی طبیعی، مبلمان مدرن، عناصر آبی، یك وان عمیق، بالشتك‌های نرم، درها یا صفحه‌های كشویی، فضایی برای مدیتیشن، و رنگ‌هایی كه در طبیعت وجود دارند.

تمام این عناصر فضایی یكدست و یكپارچه را به وجود می‌آورند كه در آن از عناصر طراحی سبک ژاپنی استفاده شده است؛ فضایی كه آرامش‌بخش است و زندگی آرامی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

منبع: freshome

راهنمای انتخاب و خرید کاغذ دیواری

با استفاده ازکاغذ دیواری با طرح‌های قطری و زیگزاگ، می‌توانید محیط را زنده‌ و پویا جلوه ‌دهید. چنین طرح‌هایی به عنوان طرح‌های انرژی‌زا شناخته می‌شوند.

راهنمای-خرید-کاغذ-دیواری -رویال-مبل

برخی افراد علاقه دارند دیوارهای اتاق یا خانه خود را با رنگ بپوشانند اما بر عکس آنها دیگرانی نیز هستند که کاغذ دیواری را برای تزئین منزل و پوشاندن سفیدی و لختی دیوارها بر رنگ ترجیح می‌دهند. اگر شما هم مثل آنها فکر می‌کنید بهتر است پیش از هر چیز چند نکته اصلی در این باره را بخوانید.

1 – در اتاق نشیمن بهتر است از کاغذهای دیواری با الیاف طبیعی و پارچه‌ای استفاده کنید تا یک حس دوستانه و صمیمی به اطراف و اطرافیانتان منتقل شود.

2 – در اتاق پذیرایی ترجیحا از کاغذ دیواری استفاده کنید که در آن از براده‌های چوب، خرده‌های فلز و موادی مثل پی‌وی‌سی به کار رفته باشد. چنین پوششی در ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوشش‌ها بیشتر است.

3 – در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه‌ها می‌توانید از طرح‌های متنوع عروسکی و رنگ‌های شاد و درخشان کمک بگیرید.

4 – با استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های عمودی و با فاصله، می‌توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله‌ای مرتفع‌تر از ارتفاع واقعی‌اش قرار گرفته است.

کاغذ-دیواری

5 – با استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های افقی، می‌توانید خانه را وسیع‌تر و پهن‌تر از آنچه هست، نشان ‌داده و در عین حال، سقف را به کف نزدیک‌تر نشان دهید.

6 – با استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ و گُل‌دار، می‌توانید فضا را کوچک‌تر نشان دهید.

کاغذ-دیواری

7 – با استفاده ازکاغذ دیواری با طرح‌های قطری و زیگزاگ، می‌توانید محیط را زنده‌ و پویا جلوه ‌دهید. چنین طرح‌هایی به عنوان طرح‌های انرژی‌زا شناخته می‌شوند.

8 – یادتان باشد که اگر الگوی کاغذ دیواری‌تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می‌شوند.

9 – یادتان باشد که هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری و دیگر زیر مجموعه‌های مبلمان بسیار مهم بوده و بهتر است که این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل یکدیگر انتخاب کنید.

10 – بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ‌ها بر محیط و موارد استفاده‌شان در مکان‌های مختلف آگاهی داشته ‌باشید. رنگ‌ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می‌گذارند. باید توجه کنید که طرح و رنگ باید با روحیه اعضای خانواده متناسب باشد چون هر کدام از آنها حس متفاوتی را به محیط القا ‌می‌کنند.

کاغذ-دیواری

11 – از رنگ‌های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگ‌ها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می‌شود. به‌طور معمول رنگ‌های درخشنده با رنگ سفید رقیق می‌شوند.

منبع: پرشین پرشیا

طراحی-تلفیقی-در-بهترین-خانه ها-رویال-مبل

طراحی تلفیقی در بهترین خانه ها

طراحی تلفیقی در بهترین خانه ها

طراحی تلفیقی یا ترکیبی به دلیل ماهیتش تعریف روشن و مشخصی ندارد.  طراحی تلفیقی مانند طرح های مدرن، مزرعه‌ای، و ویكتوریایی به سرعت قابل تشخیص نیست. در عوض این سبك، تلفیقی از سبك‌های ذكر شده و گاهی تعدادی از آن‌ها است. به عبارت دیگر، طراحی تلفیقی دارای شخصیتی هستند كه نمی‌توان به راحتی آن‌ها را توصیف كرد.
یك طراحی تلفیقی كاملا منحصربه‌فرد است. فضایی كه می‌توان صدای مالك آن را شنید كه می‌گوید: «این فقط من هستم.» گاهی پیچیده است و گاهی صرفا نامتعارف؛ اما در اكثر مواقع یك طراحی تلفیقی مفرح و پرانرژی است. به افتخار این سبك محبوب ، ما 15 عكس پرطرف‌دار در اینترنت از طراحی تلفیقی را گرد هم جمع كرده‌ایم.

1

عكس شماره 1 بیش‌ترین عكسی است كه در سبک طراحی تلفیقی ذخیره شده است،  بی‌شك دلیل محبوبیت این عكس به دلیل طراحی تلفیقی آن است كه توسط طراح داخلی معروف كریستین پیك انجام شده است. او حتی آدامس‌های گرد صورتی زیادی را امتحان كرد تا بهترین آن‌ها را برای استفاده در آباژور انتخاب كند.

5

2

طراحی تلفیقی تماما تلفیق ماهرانه سبك‌ها و دوره‌هاست و این حمام همین گونه است. كاشی‌های سفید با سبک کلاسیک، اما به دلیل داشتن دوغاب خاكستری- زغالی جلوه‌ای مدرن به خود گرفته است. یك میز آینه استیل و سینك برنزی و دوش خاص جلوه‌ای كلاسیك دارند اما كفپوش‌ها همچنان جنبه مدرن این حمام را حفظ كرده‌اند.

4

3

گاهی طراحی تلفیقی تماما در مورد شخصیت است. این خانه درختی در شهر دالاس نمونه روشن این مسئله است. این خانه برای نوه‌های یك زوج در طی 9 سال ساخته شده است و توجه به طراحی تلفیقی در آن شگفت‌انگیز است. یكی از كاربران در زیر این عكس نوشته است: اگرچه من 57 سال سن دارم، اما لطفا از مالكان این خانه بخواهید من را به فرزند خواندگی قبول كنند 🙂

9

4

و در این طراحی تلفیقی ، تابلوهای موجود در این خانه كانادایی این دیوار را تبدیل به چیزی فراتر از یك دیوار معمولی كرده‌اند.

1

5

لایه‌هایی مختلف از طرح‌ و پارچه عنصر اصلی این طراحی تلفیقی هستند. در شبکه های اجتماعی اكثر كاربران می‌خواستند بدانند كه این پتو یا لوستر از كجا خریداری شده‌اند. هم‌چنین رنگ دیوار و خود تخت‌خواب نیز جزء عناصر پرطرف‌دار این طراحی تلفیقی بودند.

12

6

در این طراحی تلفیقی اجاق گاز این آشپزخانه در نظر كاربران بسیار جلب توجه كرد. علاوه بر این، كابینت‌های سبزرنگ در مقابل دیوارهای سفید و یك قالیچه شگفت‌انگیز این آشپزخانه را واقعا منحصربه‌فرد كرده‌اند.

15

7

در این طراحی تلفیقی لایه‌هایی از رنگ و بافت در این اتاق خواب به شدت به چشم می‌آیند. در پشت تخت‌خواب طرح‌دار كاغذدیواری‌هایی زیبا در بین گچ‌بری‌ها قرار گرفته است و در عین حال بالشتك‌هایی رنگی بر روی یك نشیمن فیروزه‌ای در جلوی پنجره قرار گرفته‌اند. برای برجسته‌كردن لایه‌های رنگی و بافت‌دار این اتاق، در این طراحی تلفیقی از یك آباژور ساده استفاده كرده است. او هم‌چنین یك لوستر پوشیده از پَر را نیز در این اتاق قرار داده است.

7

8

در یک طراحی تلفیقی وسایل دست دوم زیاد استفاده می شود. طراح این اتاق، شانون كوئیمبی ، صندلی آبی را از كنار جاده پیدا كرده است و سه صندلی سفید رنگ را از یك حراجی، و صندلی قهوه‌ای را از یك سمساری خریده است. او پایه‌های میز دسته‌دوم را با استفاده از تلفیق رنگ‌های سبز مختلفی كه در انباری پیدا كرده است رنگ كرده است. او هم‌چنین چراغ‌ها را با بریدن قسمت انتهایی بطری‌های چند نوشیدنی ساخته و سپس آن‌ها را رنگ كرده است.

6

9

در این طراحی تلفیقی این اتاق خواب از تابلوهای عكس با سبك‌ها، رنگ‌ها، و قاب‌های مختلف استفاده شده است.

3

10

كابینت‌هایی سنتی با رنگی مدرن مانند فیروزه‌ای با دیواره‌های آینه‌ای آنتیك تركیب شده و طراحی تلفیقی زیبایی به وجود آورده است. اما اگر به دقت به این عكس نگاه كنید متوجه تركیبی از دستگیره‌های كابینت‌ها می‌شوید كه به این آشپزخانه طراحی تلفیقی منحصربه‌فردی داده است.

11

11

در این طراحی تلفیقی اتاق خواب تماما از عناصر متضاد استفاده شده است: سنتی و مدرن؛ رنگ‌های روشن و رنگ‌های خنثی؛ سطوح بافت‌دار و سطوح نرم؛ قدیمی و جدید.

8

12

محبوبیت این طراحی تلفیقی تعجبی ندارد. دیوار روبه‌رو تركیبی از تابلوهای نقاشی و اسكیس است كه رد پای آن‌ها را در مبلمان و مجسمه‌ها می‌توان دید.

13

13

طراحی تلفیقی مقدس! تمام وعده‌های غذایی در این اتاق غذاخوری و اتاق كناری آن كه در آن از همه رنگ‌های چرخه رنگ استفاده شده است لذت‌بخش خواهند بود.

14

14

طراحی تلفیقی با سبک های مدرن، صنعتی، و مزرعه‌ای. یك در كشویی چوبی در طبقه دوم و رنگ‌های روشن جزیره فلزی، چهارپایه‌های فلزی، و چراغ ها یا قاب‌های فلزی را متعادل كرده‌اند. هم‌چنین دیوار كنار راه‌پله نقش یك تخته سیاه را بازی می‌كند كه یادآور خانه‌های مدرن است.

2

15

انگار در این طراحی تلفیقی ، طراح یك اتاق كودك سنتی را انتخاب كرده و در آن از سطوح مدرن استفاده كرده است. اگر این عكس سیاه و سفید بود در نگاه اول به نظر مربوط به یك دوره قدیمی می‌رسید. اما با استفاده از رنگ‌های بنفش و خاكستری مدرن و طراحی تلفیقی قدیمی این اتاق تبدیل به اتاقی امروزی شده است.

10

 

منبع: 3neshaneh.com