اشیای-هوشمند-در-خانه-های-امروزی-!

اشیای هوشمند در خانه های امروزی!

كامپیوترها در آغاز به‌عنوان اشیایی جداگانه بر روی وسایل خانه قرار می‌گرفتند: مثل یك كامپیوتر خانگی بر روی یك میز، یك لپ‌تاپ بر روی میز غذاخوری، و یك آی‌پَد بر روی پیش‌خان آشپزخانه.

اما با ظهور تكنولوژی‌های جدید ابزار كامپیوتری جزئی از وسایل خانه خواهند شد. میز به‌خودی‌خود تبدیل به یك كامپیوتر خانگی خواهد شد. از میز غذاخوری هم‌چون یك لپ‌تاپ استفاده خواهد شد، و پیش‌خان آشپزخانه كاربردی چون یك آی‌پَد خواهد داشت.در علوم كامپیوتر، مفهوم كامپیوترهایی كه در وسیله دیگری ساخته می‌شوند، كامپیوتر فراگیر، هوش فراگیر، و یا عنوان مورد علاقه من تمام‌افزار شناخته می‌شوند.
گذر به مبلمان هوش‌مند نیاز به یك تجدید نظر در میزان اهمیت و سلسله مراتب مبلمان در خانه خواهد داشت. برای مثال، میزهای موجود در خانه از نظر كاربردی دارای اهمیت‌های مختلفی هستند. امروز پادشاه میزها، میز غذاخوری است. شما نسبت به دیگر میزهای خانه، مانند میز كنار تخت‌خواب، میز پذیرایی، میز پاسیو، نیمكت گاراژ، میز تحریر اتاق كار، و غیره هزینه بیش‌تری بابت میز غذاخوری می‌پردازید. كیفیت، ظاهر، و محل قرارگیری میز غذاخوری اهمیت بسیار بیش‌تری نسبت به دیگر میزها دارد.
با این وجود وقتی گذر از مبلمان عادی به مبلمان هوشمند به طور كامل انجام گرفت، احتمالا میز پذیرایی كم‌اهمیت، تاج پادشاهی را از میز غذاخوری خواهد گرفت و تبدیل به مهم‌ترین (و گران‌ترین) میز در خانه شما خواهد شد. دلیل این امر این است كه موقعیت و هدف فعلی یك میز پذیرایی به عنوان یك میز، وابسته به نیاز و اولویت خانواده شماست. اما میز پذیرایی هوشمند كه در آینده نزدیك به بازار خواهد آمد تبدیل به ابزار كامپیوتری اصلی خانه شما خواهد شد.

ba11c9110fe034d9_3657-w800-h532-b0-p0---coffee-tables_0

هدف نهایی این است كه كتاب‌های میز پذیرایی (Coffee table book) خود یك میز پذیرایی باشند. آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید كه چرا كتاب‌های میز پذیرایی وجود دارند؟ اگر خوب دقت كنیم می‌بینیم كه این نوع كتاب‌ها خود یك ژانر نامتعارف ادبی هستند. این كتاب‌ها تنها حوزه‌ای از ادبیات نوشتاری هستند كه صراحتا برای خواندن در كنار یك میز، به ویژه میز پذیرایی، طراحی شده‌اند.ویكی‌پدیا مدخل بسیار خوبی در مورد كتاب میز پذیرایی دارد: «یك كتاب میز پذیرایی كتابی جلدمقوایی است كه بر روی میز پذیرایی یا سطوحی شبیه آن در فضایی از خانه قرار می‌گیرد كه مهمانان در آن‌جا می‌نشینند و سرگرم می‌شوند، و بدین ترتیب باعث به وجود آمدن گفتگویی پیرامون آن كتاب یا رفع كسلی می‌شوند. از آن‌جایی كه نیازی به جابه‌جایی آن‌ها نیست، معمولا بزرگ و سنگین ساخته می‌شوند.»با وجود جریان‌هایی برای تبدیل اشیای فیزیكی به اشیای مجازی، اهدافی كه توسط كتاب‌های میز پذیرایی دنبال می‌شد اكنون توسط خود میزهای پذیرایی هوشمند دنبال می‌شود. یك میز پذیرایی هوش‌مند همانند كتاب‌های میز پذیرایی به شما كمك می‌كند تا مهمانان را سرگرم كنید و گفتگویی پیرامون آن‌ها شكل دهید. این میزها هم‌چنین دیگر وسایل هوشمند خانه مانند تلویزیون را كنترل می‌كنند.
بهترین مثال در مورد این تكنولوژی محصولی است كه توسط شركت سامسونگ تولید شده وSUR40 with Microsoft Pixel Sense نام دارد. این محصول هنوز به مشتریان خانگی فروخته نمی‌شود و بیش‌تر در فروشگاه‌های بسیار بزرگ از آن‌ها استفاده می‌كنند.
شركت مایكروسافت علاقه خود را به تولید چنین میز هوش‌مندی برای مصارف خانگی پنهان نمی‌كند. این شركت احتمالا منتظر كاهش قیمت‌های اجزای الكترونیكی این میزها است تا بتواند آن‌ها را به قیمتی كم‌تر از 3000 دلار به فروش برساند.

72b169460fe034fb_3691-w800-h535-b0-p0---coffee-tables_0
میز پذیرایی به‌منزله یك كامپیوتر خانگی. شركتی با نام Mozayo میزهای پذیرایی با نام M42-Pro تولید كرده است. این میز در واقع یك كامپیوتر خانگی با سیستم عامل ویندوز است كه در سطح آن یك نمایش‌گر 42 اینچی با وضوح بالا (HD) نصب شده است. نمایش‌گر این میز لمسی (touch) است كه در نتیجه این كامپیوتر را از داشتن صفحه‌كلید و ماوس بی‌نیاز می‌كند. میز شركت Mozayo  دارای چارچوبی چوبی است. این میزعلاوه‌بر صفحه لمسی دارای اپلیكیشن‌های مختلف دیگری نیز هست. این میز همانند یك كامپیوتر خانگی دارای منوهای مختلف، دسك‌تاپ، آیكون، و دیگر منوهای موجود در ویندوز است.

6bb1e4360fe03837_4519-w800-h510-b0-p0---_0

میزهای هوشمند آینده تبدیل به وسیله اصلی خانه خواهند شد. میز هوش‌مند SUR40 with Microsoft Pixel Sense بسیاری از توانمندی‌های میزهای پذیرایی هوشمند تعاملی كه در آینده به بازار خواهند آمد را دارد، اما هنوز به تولید انبوه نرسیده است. از طرفی میز هوشمند شركت Mozayo با نام M42-Pro برای مصارف خانگی تولید شده است، اما امكانات نامحدود میزهای پذیرایی هوشمند كه در آینده روانه بازار خواهند شد را ندارد.
میزهای پذیرایی هوشمند نسل بعدی تركیبی از این دو میز خواهند بود (عكس بالا میز هوش‌مند شركت سامسونگ را نشان می‌دهد و شما می‌توانید چگونگی استفاده از آن و كاركرد محوری آن را در خانه ببینید).
میز پذیرایی را تصور كنید كه دارای سطحی لطیف و تمام‌شیشه‌ای است. وقتی آن را با دست لمس می‌كنید زنده می‌شود و امكانات و گزینه‌های مختلفی را به شما ارائه می‌دهد. وقتی سطح میز روشن است، اشیای مختلفی مانند تلفن‌ها توسط این میز تشیخص داده می‌شود و امكانت مختلفی در پیش روی شما قرار می‌گیرد. برای مثال با قراردادن یك تلفن همراه هوشمند بر روی چنین میزی نه‌تنها هویت شما توسط میز شناسایی می‌شود، بلكه می‌توانید بسیاری از فایل‌های صوتی و تصویری موجود در تلفن همراه خود را به میز منتقل كنید.بازی‌های كاغذی با بازی‌های كاغذی هوشمند جای‌گزین خواهند شد. مثلا شما می‌توانید بازی مونوپولی (Monopoly) را در این نوع میز هوشمند انجام دهید. بسیاری از بازی‌های مختلف را نیز می‌توانید از طریق این میزهای پذیرایی هوشمند بازی كنید.اگر حرف k (به نشانه واژه keyboard) را با دست در هوا بكشید، یك صفحه كلید بر روی نمایش‌گر ظاهر خواهد شد. پس از نوشتن چیزی با این صفحه كلید می‌توانید آن را از طریق ایمیل، شبكه‌های اجتماعی، یا هر وسیله دیگری ارسال كنید. هم‌چنین با دستورالعمل‌های دیگری می‌توانید از این میز پذیرایی هوشمند به‌عنوان كنترل از راه دور تلویزیون یا كنترل دیگر وسایل خانه مانند چراغ‌ها استفاده كنید.به طور خلاصه باید گفت میزهای پذیرایی هوشمند در آینده قابلیت انجام هر كاری كه بخواهید را خواهند داشت و چیزی حدود كم‌تر از 10000 دلار قیمت خواهند داشت.

دلیل این‌كه میزهای پذیرایی هوشمند در خانه حكومت خواهند كرد این است كه با داشتن یك سطح بزرگ در وسط اتاق نشیمن خانه خود كه تعدادی صندلی دور آن قرار گرفته افراد پیرامون آن می‌توانند ساعات زیادی را در كنار آن به تفریح و سرگرمی بپردازند. این امر ویژگی یك وسیله كامپیوتری بزرگ، زیبا، و قدرتمند است كه قادر است تمام نیازهای شما و خانواده‌یتان را برطرف كند.كامپیوتر فراگیر در راه است. شما دیگر به ابزار كامپیوتری متفاوت در اتاق‌های مختلف خانه نیازی نخواهید داشت، چراكه یك كامپیوتر بزرگ با یك نمایش‌گر وسیع در اتاق نشیمن شما قرار گرفته است كه تمام كارهای شما توسط آن انجام می‌شود. میزهای پذیرایی هوشمند آتی تقریبا قادر به انجام هر كاری هستند.

 

منبع: چیدانه

دانلود-برنامه-Homestyler- Interior- Design

دانلود برنامه Homestyler Interior Design

با استفاده از نرم افزار Homestyler Interior Design می توانید تمامی ایده های خود را برای طراحی یک خانه و یا یک اتاق خواب بسیار زیبا و شیک پیاده کنید . به عنوان مثال شما این امکان را خواهید داشت تا از پروژه های طراحی کمک گرفته و سپس ایده های خود را با محصولات واقعی بر روی خانه های خود اجرا کنید . اگر مایل باشید می توانید یک عکس سه بعدی از اتاق خواب خود تهیه کرده و سپس مدل های سه بعدی را در اتاق خود قرار دهید . همچنین لازم به ذکر است که مدل های واقع بینانه ای در این اپلیکیشن موجود بوده که شما می توانید از آن ها استفاده کنید .

دانلود فایل نصب نسخه iOS

دانلود فایل نصب نسخه android

دانلود فایل نصب نسخه android با استفاده از بارکد QR

شما مي توانيد با استفاده از نرم افزار بارکد خوان بدون اتصال گوشي به کامپيوتر فايل را مستقيماً بر روي گوشي خود دانلود نماييد.

2015-01-05_13-02-25

 

 

5-برنامه-معماری-لازم-برای-موبایل-رویال-مبل

5 برنامه معماری لازم برای موبایل

5 برنامه معماری لازم برای موبایل

با توجه به تعداد زیاد برنامه کاربردی برای کاربران ، سعی داریم چند برنامه معماری برای طرفدارن و کاربران علاقمند به معماری ، معرفی کنیم . البته در اینجا قصد نقد یا بررسی برنامه معماری را به صورت مفصل نداریم و فقط  می خواهیم چند برنامه معماری را برای کاربران عزیز علاقمند به معماری معرفی کنیم . همراه ما باشید .

apple-logo-transparent-244x300 sl_an2

1. برنامه Steel

این برنامه معماری ، یک پایگاه داده ی کامل است که اطلاعات اشکال و ابعاد استاندارد فولاد را در خود نگه داری می کند . مهندسان عمران و معماران عزیز می توانند به جای حمل کتاب های سنگین استاندارد فولاد این برنامه معماری را در موبایل خود نصب کنند .

00000

apple-logo-transparent-244x300 sl_an2

2. برنامه Sketchbook

Sketchbook یک برنامه معماری تخصصی برای طراحی است . این برنامه معماری دارای ظاهر ساده و کاربر پسند است. از جمله ویژگی های این برنامه معماری زوم 2500% ، بیش از 65 مدل براش ، مداد ، خودکار و نشانه گر است تا طراحی طبیعی باشد.

Sketchbook- برنامه-معماری-لازم-برای-موبایل

Sketchbook- برنامه-معماری-لازم-برای-موبایلnt goes here

Sketchbook- برنامه-معماری-لازم-برای-موبایل

Sketchbook- برنامه-معماری-لازم-برای-موبایل

apple-logo-transparent-244x300 sl_an2

3. برنامه Magic Plan

این برنامه معماری ، تنها با یک عکس از فضا که توسط گوشی گرفته می شود می تواند محیط اطراف را اندازه گیری کند و پلان فضا را با فرمتهای مختلف در اختیار شما قرار دهد . این برنامه معماری یک برنامه ی فوق العاده کاربردی است که می تواند خیلی کار راه انداز باشد .

apple-logo-transparent-244x300 sl_an2

4. برنامه Houzz Interior Design Ideas

وب سایت houzz را می شناسید؟ اگر معمار خوبی باشید و به دنبال خلاقیت و موضوعات تازه هستید حتما به این سایت سر بزنید . این برنامه معماری ایده ها و عکس های تازه و جذاب از طراحی نمای داخلی و خارجی در اختبار شما قرار می دهد.

apple-logo-transparent-244x300 sl_an2

5. برنامه AutoCad

AutoCAD مهم ترین برنامه معماری برای مهندسان عمران و معماران عزیز است. از جمله ویژگی های این برنامه معماری طراحی و ویرایش انواع شکل ها با تمام دقت و انتخاب ، جا به جایی و تغییر جهت شکل ها به صورت پیشرفته و…

البته باید به این نکته توجه کنید که این برنامه معماری برای موبایل طراحی شده و همه امکانات کامل PC را ندارد.

6-برنامه-دکوراسیون-داخلی

6 برنامه موبایل دکوراسیون داخلی

وقتی می خواهید دکوراسیون داخلی خانه را تغییر دهید ، نعدادی برنامه موبایل مخصوص  دکوراسیون داخلی می تواند کمک بزرگی برای شما باشد ، شما به راحتی می توانید آنچه را که در ذهن دارید را دربرنامه موبایل وارد کنید و دکوراسیون داخلی را تغییر بدهید.

تعدادی از بهترین برنامه های موبایل دکوراسیون داخلی را برای شما عزیزان آماده کرده ایم:

apple-logo-transparent-244x300 sl_an2

1. برنامه ColorSmart

اگر نمی دانید در تغییر دکوراسیون داخلی از چه رنگی استفاده کنید بهتر است از این برنامه کوچک استفاده کنید. می توانید یک عکس از دکوراسیون داخلی اتاق گرفته  و در برنامه آپلود کرده تا چند نمونه رنگ روی ذکوراسیون داخلی خودتان اجرا کنید. دوست دارید دکوراسیون داخلی خانه شما به چه رنگ هایی در بیاید؟ این روش به شما در تغییر دکوراسیون داخلی کمک خواهد کرد .

apple-logo-transparent-244x300 sl_an2

2. برنامه Design Ideas

اگر دنبال ایده هایی برای دکوراسیون داخلی خانه می گردید ، به طور حتم برنامه Houzz می تواند به شما کمک کند . این برنامه مجموعه ای عکس از دکوراسیون داخلی اتاق های مختلف را با توضیحات ویژه در اختیار شما قرار می دهد. گروه طراحی شرکت houzz مجموعه ای از متخصصان عرصه طراحی دکوراسیون داخلی ، معماری و پیمانکاران  را گرد هم جمع کرده اند. همچنین در برنامه امکان ذخیره عکس های دکوراسیون داخلی نیز موجود می باشد.

apple-logo-transparent-244x300 sl_an2

3. برنامه Color Capture

قابل انتقال بودن نمونه های رنگ کار بسیار جالبی است مگر اینکه بخواهیم رنگ ها را باهم مخلوط کنیم یا رنگ ها را پاک کنیم. شما می توانید روی عکس های دکوراسیون داخلی ، اطلاعات و یا یادداشت های مورد نظرتان را اضافه نمایید. البته با توجه به تفاوت رزولیشن صحفه نمایش موبایل ها ، توصیه می کنیم که نمونه های دکوراسیون داخلی رنگ آمیزی شده را با نسخه چاپی شان مشاهده نمایید.

apple-logo-transparent-244x300

4. برنامه Mark On Call

اگر تا به حال گفته اید که ” وای این میز چقدر بزرگ تر از اندازه واقعی اش است ” پس شما به این برنامه نیاز دارید . این برنامه  برای متخصص های عرصه طراحی دکوراسیون داخلی بسیار سودمند است. این برنامه هم برای طراحی دکوراسیون داخلی و هم برای فضاسازی داخل خانه مفید است. بنابراین اگر شما نگران زیبایی دکوراسیون داخلی خانه هستید کاملا راضی خواهید شد. همچنین شما می توانید روکش مبلمان و یا کابینت ها را تغییر داده تا بتوانید بهترین ایده را برای دکوراسیون داخلی خانه خود انتخاب کنید.

apple-logo-transparent-244x300

5. برنامه Home 3D

کف اتاق هم جزو دکوراسیون داخلی است و به طور حتم برنامه هایی مخصوص آن وحود دارد تا نمایی از یک زندگی واقعی به ما بدهد. این برنامه کمی بیشتر از بقیه برنامه های دکوراسیون داخلی به واقعیت نزدیک است. پس شما خواهید توانست نمایی نهایی از دکوراسیون داخلی طراحی نمایید. شما می توانید کف ها و پنجرهای اتاق ها را جابجا کنید و روی دیوارها و کف اتاق و عناصر موجود در اتاق طراحی نمایید.

apple-logo-transparent-244x300 sl_an2

6. برنامه MyPantone

یک برنامه مخصوص آنهایی که در انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی حساسیت زیادی به خرج می دهند. با این نرم افزار بیش از 13000 رنگ پنتون را می توانید استفاده کنید. همچنین می توانید رنگ ها را با هم مخلوط کرده و رنگ های جدیدی به وجود آورید. این نرم افزار با برنامه AirPrint سازگار می باشد. یعنی می توانید نسخه قابل چاپ از رنگی که برای دکوراسیون داخلی انتخاب کردید را تهیه نمایید.