اگر قصد خرید مبلمان جدید دارید ، با ما همراه شوید تا اطلاعاتی درباره انواع چرم و پارچه مبل به شما ارائه بدهیم.

پارچه مبل کرباسی:

این پارچه مبل نازک، به رنگ سفید و از جنس پنبه است. از این پارچه مبل سه نوع در بازار وجود دارد: بافت متراکم، بافت متوسط و بافت باز؛ که برای پوشش زیرین یا پشت مبل‌ها وصندلی‌ها که از دید مستقیم خارج است استفاده می‌شود. پارچه مبل کرباسی به وسیله سوزن‌های دوخت یا میخ‌های بنفش به کلاف مبل یا صندلی محکم می‌شود.

انواع-چرم-و-پارچه-مبلی-رویال-مبل

پارچه مبل آستر :

نوعی پارچه مبل که مابین پارچه‌های رویه و قسمت فنرریزی یا میان پنبه و اسفنج کف یا پشتی مبل‌ها و صندلی‌ها به کار می‌روند. این پارچه مبل برای جلوگیری از تماس مستقیم پارچه‌های رویه با قسمتهای زیرین و در نتیجه دوام پارچه‌های رویی بر روی مبل نصب می‌شود. پارچه‌های آستری نسبت به پارچه‌های رویی ارزش کمتری دارند و می‌توان از انواع پارچه‌ مبل برای این کار استفاده کرد. حتی گاهی اوقات به جای پارچه آستری از گونی‌های نخی و پلاستیکی هم استفاده می کنند.

انواع-چرم-و-پارچه-مبلی-رویال-مبل

پارچه مبل چتایی:

این نوع پارچه مبل نیز الیاف گیاهی خوش بافتی دارد و برای ساخت انواع گونی، پارچه‌های زیرسازی مبل و ریسمان به کار می‌رود.

انواع-چرم-و-پارچه-مبلی-رویال-مبل

چرم طبیعی:

این چرمها از پوست گاو، گوساله، اسب و بز به دست می‌آیند. چرم‌های طبیعی مورد مصرف در صنایع چوب، اغلب از نوع چرم گاوی است. ورقه رویی که قسمت مرغوب چرم است، باید نمایش طبیعی چرم داشته و بدون سوراخ، خراش، تغییر و اصلاح باشد. این قسمت از چرم، به عنوان چرم درجه یک و عالی برای روکش مبل‌های لوکس و گران قیمت استفاده می‌شود.

قسمت‌های زیرین چرم که اشبالت نامیده می‌شود، به عنوان چرم درجه ۲ و۳ و ارزانتر از ورقه رویی به بازار عرضه عرضه می‌شود. چرم‌هایی که به مصارف رویه می‌رسند را می‌توان با لایه‌ای از رنگ پوشاند که در این صورت باعث شفافیت و زیبایی بیشتر چرم خواهد شد. نوع دیگری از چرم طبیعی نیز هست که تیماج نام دارد. تیماج را از پوست بز تهیه می‌کنند و جنس عالی آن از پوست بز آفریقایی است. البته چرم گوسفند هم جزء چرم‌های طبیعی است که در صنایع چوب کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع-چرم-و-پارچه-مبلی-رویال-مبل

چرم مصنوعی:

مواد تشکیل دهنده این چرم‌ها ممکن است ضایعات چرم‌های طبیعی یا مواد شیمیایی باشد. این چرمها به عنوان پوشش انواع مبل (پوشش کف، انواع صندلی و …) استفاده می‌شود. چرم مصنوعی به دو صورت، چرم ساده و چرم چروک در بازار یافت می‌شود که نوع چروک آن برای انواع مبل‌های لوکس استفاده می‌شود.

برای جلوگیری از خشک شدن چرم‌ها باید هر چند مدت یک‌بار آنها را روغن (واکس) زد. مورد مصرف چرم‌های مصنوعی، جاهایی است که امکان شستشو وجود دارد.

انواع-چرم-و-پارچه-مبلی-رویال-مبل
شرکت رویال مبل تهران, تهران - پونک - بلوار سردار جنگل جنوبی - بین میرزابابایی و مخبری - ساختمان بانک آینده و پارسیان (آسمان سردار ) - طبقه سوم - واحد 303 - تلفن دوم: واحد فروش: 44488705-021 ایمیل: info@royalmobl.ir