در ادامه مطلب قبلی – اتاق خواب با رنگ های پر انرژی (۱) – شما را با چند رنگ پر انرژی دیگر مخصوص اتاق خواب آشنا می کنیم.

استفاده درست از رنگ قرمز

چند سال پیش یك خانه قدیمی خریدم و تمام تلاشم را كردم تا از سایه‌های قرمز روشن در دیوارهای اتاق غذاخوری استفاده كنم. اما در پایان كار از آن متنفر شدم. اتاق غذاخوری از نور طبیعی بهره نمی‌برد و به‌شدت تیره و تاریك بود و اصلا اتاق راحتی نبود. اما اتاقی كه در عكس بالا می‌بینید به ما استفاده درست از رنگ قرمز در اتاق خواب را می‌آموزد. در این اتاق فقط قطعه مشخصی از دیوار به رنگ قرمز درآمده است. استفاده از چند عنصر قرمز كوچك در قسمت‌های دیگر اتاق خواب را روشن نگه داشته است.

اتاق خواب

پالت نمونه:

اگر می‌خواهید اتاق خواب شما فضای آرام و مطبوعی داشته باشد رنگ قرمز گزینه بسیار خوبی است. در كنار این رنگ از رنگ‌هایی با شدت‌های كم‌تر استفاده كنید تا اتاق شما بیش از حد جلب‌توجه نکند.از چپ به راست: شراب سیب 1005-7A، خاكستری صدفی 4003، گیلاسی CI221.

اتاق خواب

استفاده هوشمندانه از رنگ

من طرفدار رنگ‌های روشن هستم اما فهمیدم كه همه طرفدار چنین رنگ‌هایی نیستند. من عاشق این اتاق آفتاب‌گیر هستم: استفاده از رنگ‌های روشن در وسایلی كه ارزان هستند از تغییر یا جای‌گزین‌كردن آن‌ها كار ساده‌ای است. در این اتاق خواب رنگ دیوارها سایه ملایمی از رنگ زرد است و از رنگ‌های روشن دیگر در تخت‌خواب استفاده شده است. این اتاق را با پارچه‌های كتان سفید تصور كنید، قطعا حس كاملا متفاوتی در اتاق به وجود می‌آید.

اتاق خواب

پالت نمونه:

این پالت رنگی شاد مناسب اتاق‌خواب‌هایی است كه در منطقه‌ای با آب‌وهوای خنك قرار دارند. منطقه‌ای كه روزهای ابری آن از رزوهای آفتابی‌اش بسیار بیش‌تر است. از چپ به راست: شن در معرض نور 3-096، نارنجی روشن 5-103، و قرمز متمایل به خاكستری 6-107، همراه با چوب درخت ماهون.

اتاق-خواب-با-رنگ-های-پر-انرژی-رویال-مبل

تركیب زیبا در اتاق خواب

در این اتاق از رنگ‌های تیره كاملا هوشمندانه و فقط در سقف و یكی از دیوار استفاده شده است. این استفاده درست باعث شده تا سقف كمی كوتاه‌تر به نظر برسد و فضای اتاق خواب دنج و صمیمی شود.

اتاق-خواب-با-رنگ-های-پر-انرژی-رویال-مبل

پالت نمونه:

این پالت شامل رنگ‌های تیره است و برای تعدیل این رنگ‌ها از رنگ خاستری استفاده شده است.از چپ به راست: كتان روشن UL140-13، توت جنگلی UL100-17، و زغال‌اخته‌ای UL100-4، همراه با چوب درخت گیلاس برزیلی.

اتاق-خواب-با-رنگ-های-پر-انرژی-رویال-مبل

سبك رستیك با قرمز

این اتاق خواب مدرن، زیبا، و رستیك تمام زیبایی خود را مدیون لوستر است. رنگ‌های قوی دیوارها توسط نور این لوستر تعدیل می‌شوند. هم‌چنین برای ایجاد تنوع در كنار رنگ‌های خنثی از رنگ قرمز در تخت‌خواب استفاده شده است.

اتاق-خواب-با-رنگ-های-پر-انرژی-رویال-مبل

پالت نمونه:

به‌جای استفاده از رنگ بژ، قرمز را در تركیب با رنگ‌های خنثی در اتاق خواب به كار ببرید كه خاكستری بیش‌تر و زرد كم‌تری در خود دارند.از چپ به راست: رنگ چوب خنثی GLN 11، چوب درخت زیتون GLN15، و گل شمع‌دانی قرمز GLR06، همراه با چوب درخت گردو آمریكایی برای کف پوش.

اتاق-خواب-با-رنگ-های-پر-انرژی-رویال-مبل

منبع: houzz.com

ترجمه: چیدانه